Skocz do zawartości

3XX Czujnik ABS przód 2 piny


kihas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy ktoś wie może jaki numer ma czujnik abs e36 przód dwu pinowy, nigdzie nie mogę togo znaleźć, może być numer oryginału albo zamiennika.

A może można zastosować czujnik 3 pinowy.

 

______

Poprawiłem tytuł tematu. Proszę się stosować do formatu tytułowania wątków obowiązującego w tym dziale. Następnym razem będzie ostrzeżenie. mattiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na tej stronie nie ma tego numeru czujnika, czujniki 3 pinowe są dostępne i popularne szczególnie na allegro

NUMERY ORYGINAŁÓW:

23399

34521163027, 34 52 1 163 027

34 52 1 165 519, 34 52 1 163 188

34521165519, 34521163188

1 163 027, 1163027

1 163 188, 1163188

1 165 519, 1165519

6PU 010 039-361, 6PU010039361

24.0741-1103.3, 24074111033

 

CZUJNIK NA OŚ PRZEDNIĄ

STRONA LEWA I PRAWA

 

CZUJNIK 3 PINOWY

 

a mi chodzi o czujnik dwu pinowy który jest mało spotykany, dlatego proszę o odpowiedz kogoś kto jest w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

A może można zastosować czujnik 3 pinowy.

 

Wiele już razy przerabiany temat na forum. U mnie również oryginał jest 2 pinowy. Wszystkie zamienniki dostępne np. na allegro są 3 pinowe. Ponoć bez problemu można założyć i jest wszytsko OK.

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 pin z tego co mi się dobrze kojarzy idzie na ESP

...

 

Kolego w e36 nigdy nie było ESP. Namiastką ESP w E36 jest ASC+T. Może tam są występują czuniki 3 pinowe.

Poza tym BMW ESP nazywa DSC.

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC w e36 nie bylo montowane, bylo tylko ASC i ASC+T. I wymagalo doplaty wiec w standardzie nie bylo. Pierwsze pomaga w ruszaniu tzn zapobiega uslizgowi kol tylnych przy ruszaniu. A ASC+T dodatkowo przychamowuje tyle kola w trakcie poslizgu jest to taka namiastka DSC (ESP) jednak ona tylko zapobiega wpadnieciu w poślizg.

Najprawdopodobniej od marca 98r ASC+T bylo seryjne w E36. Ale dotyczy to tylko Compactow.

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobieństwo pada na koszty. Elementy prawie niczym się nie różnią więc poco produkować 2 różne części jak można je zastąpić jedną i wykorzystać w obu przypadkach. No chyba że jedni tu mówią o czujnikach przód a inni czujnikach tył - z tyłu są 2 pinowe jak nie ma ASC

 

dla tych co mają problemy z ABS-em zapraszam do tematu viewtopic.php?f=15&t=130205

kultura jazdy na miare gwiazdy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.