Skocz do zawartości

320d co sprawdzić na diagnostyce?


rubix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tydzień temu kupiłem E46 320D sedan manual 5 stopniowy 2002r .

Wcześniej jeździłem Audi A4 B5FL 2,5 TDI V6 150 ps 2000r auto o takiej samej mocy . ( skrzynia 6)

Wymieniałem w mojej bmce wszystkie filtry + olej w silniku . Został mi jeszcze most i skrzynia .

Problem polega na tym ze ta bmw słabo się zbiera w porównaniu z audi .. wiec wybieram się nim na giagnosyke ! na co uczulić mechanika ?

Poczytałem tutaj trochę o trzej przeplywce ... ?!?! Auto ma srednie spalanie od 6,2 do 6,5 na kompie na oponach 235/40/18 trochę mało ?!?! powinno tyle być ? A może te bmw poprostu będzie słabsze bo 2 litry to nie 2,5 a 4 gary to nie 6. choc na papierze wygląda to podobnie .

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał, że auto tej samej mocy, czyli CR.

 

Hm, wg danych technicznych e46 powinno zbierać się troche lepiej. Moze po prostu tylko odnosisz takie wrazenie, ze jest gorzej? Przy napedzie na przod inaczej sie bedzie odczuwalo to przyspieszenie, przynajmniej tak bylo w moim przypadku.

 

Co do spalania, spoko, duzo mozesz poczytac na forum o zanizaniu spalania na kompie. U mnie mniej wiecej 0.8 zaniza (sprawdzane wielokrotnie). Nagraj sobie moze swoje przyspieszenie i porownaj z filmikami w necie, na pewno latwiej zrobic taki tescik niz wydawac $$$ w celu szukania przyczyny problemu, ktorego moze tak naprawde nie byc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do napędu to słuszna uwaga, ja po przesiadce na tylni napęd miałem wrażenie mniejszego "rwania", co było chwilowe:)

niskie spalanie nie powinno być problemem, chyba że w tej materii też chcesz bić rekordy :)

jeśli nie jest tak, że samochód nie chce przyspieszać i widać, że jest problem - to ja bym nie szukał dziury. A różnice po zmianie samochodu zawsze będę mniej lub bardziej widoczne.

Jeszcze w kwestii mechanika, to jeśli nie masz naprawdę zaufanego źródła radziłbym ostrożnie - zawsze coś znajdą i zacznie się historia wymiany/zamiany ehh.

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witaj tak jak pisze poprzednik moze to tylko zludzenie jezdziles przednionapedowcem a teraz masz naped na tyl,ja mam 318d ale jak mu dam kopa to wbija w siedzenie.Przed kupnem robiles diagnostyke? acha na sile nieszukaj problemow :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jestem ze śląska znalazłem w Gliwicach hamownie za 150zl niema tragedia. Ze auto stoi na 18stka to nie będzie miało wpływu na wynik ? Wydaje mi się ze te odczucie słabszego przyspieszenia spowodowane może być skrzynia : w audi było 6 krótkich biegów na których auto szarpało i bieg sie koczyl w bmw sa dlusze jazda jest bardzie zbliżona do benzyny . możne tez nowsze generacji silnik w bmce .

Mam dla was prośbę moze ktos mi wkleić linka z filmikiem z youtuba jak powinna iść normalna zdrowa e46 150ps nie zajechany model ani żaden czip! SERIA ! nagram mojego zobaczę może coś wywnioskuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do przyśpieszenia zauważylem cos takigo gdy wyprzedzam auto ciagnie ciagnie zmieniam bieg na klejny np. z 3 na 4 i auto zamiast isc dalej ma chwilowego takiego 2 sekundowego mula i dopiero zaczyna ciagnac ? co to moze byc ?

Bylem nim na diagnostyce i pokazalo kupe błedów silniki facet powiedzial ze mam sie nie martwic skasowac je pojezdzic troche i przyjechac jeszcze raz i wtenczas zobaczymy ktore sie pojawią znowu .

Miedzy innymi byl jaks błąd jakies sondy czy cos ze niby zasyna spaliny do komory spalania ...

Co by to zrobic madrego oprucz kolejnej diagnostyki ?

oprucz :arrow: oprocz

na forum uzywamy znakow interpunkcyjnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.