Skocz do zawartości

E46 Kombi koleiny i walka z autem


Fryzjer1981

Rekomendowane odpowiedzi

Troche nie sprecyzowałeś z czym jest masakra....

jesli chodzi o to że samochód "tańczy" na koleinach to masz do wymiany koncówki drążkow no chyba że masz bardziej rozwalone zawieszenie no to wachacze też a jesli chodzi o masakre że na kolejinach tłucze Ci w aucie to wymiana amortyzatorów + odboji załatwi sprawe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tych oponach u mnie nawet na najwiekszych "torach" jest ok. gorzej jest przy ori 225/50r16.

sprawdz zawieszenie, cisnienie powietrza i zbierznosc w dobrym zakladzie i problem bedzie rozwiazany. jezeli te trzy rzeczy są ok. to może być problem powypadkowy co sie czasami zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 235/45/17 i szczególnie nie narzekam na koleinach, a w mojej okolicy bywają naprawde porządne. mimo tej szerokości nie nosi ich na wodzie stojącej w koleinach, komfort jest zaskakująco dobry. gorzej jeździło mi sie w starej E36 coupe na 205/55/15 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jak kupiłem swoją bunię (E46 320d kombi) miałem identycznie a problem ustąpił po ... wymianie opon - na forum też był wątek w którym to opony były problemem - tak więc proponuję pożyczyć na podmiankę i sprawdzić.

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z nie sprecyzowaniem wontku. Napisz kolego co Ci się dzieje z autem czy to problem techniczny czy poprostu dyskomfort z powodu niemieszczenia się opon w koleinach. Co do kolein to miałem kiedyś takie wrażenie wymiana opon jak u kolegi powyżej pomogła poprostu SSR nie poddawały się rantowi kolein i autko zmieniało tor jazdy, ale puki nie napiszesz z czym jest u Ciebie ..."masakra" ... to nikt Ci konkretnie nie udzieli odpowiedzi. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącze się z problemem, moje E46 na równej drodze i na dziurach trzyma się jak przyklejone. W momencie kiedy wjadę na koleiny samochód zaczyna dramatycznie płynąć, bywało, że kiedy się zagapiłem przesunęło mnie i o metr. Jeżdżę na 225/45/17 - czy to faktycznie głównym podejrzanym są opony ?? Na jakie zmienić (węższe ??, a jeśli tak to ja jeżdżą posiadacze 235 i wyżej ??).

 

A może powinienem poprosić mechanika o sprawdzenie czegoś konkretnego, choć auto kupione niedawno i na stacji diagnostycznej facet kazał brać szybko bo ponoć zawieszenie całe oryginalne BMW w stanie idealnym.

 

Z góry dziękuje za Wasze opinie.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zawieszenie jest ok, to przyjrzyj się oponom. Walczyłem z tym w swojej e46. Zmiana opon pomogła choć były jeszcze ok., z bieznika kierunkowego na asymetryczny, pomogło bardzo, prowadzenie w koleinach zniknęło. Teraz w e60 mam 245/40 18 i zadnego prowadzenie nie ma a opona z bieznikiem asymetrycznym

 

 

Dodam jeszcze ze powodem prowadzenia w koleinach jest tez sztywność opony. Te o duzym indeksie ładownosci mają sztywną bardzo częśc boczną , a gdy jest jeszcze z indeksem XL to juz w ogóle sztywna ze głowa boli. Taka opona na równej drodze i zakretach trzyma się niesamowicie , ale gdy są koleiny opona przez tą sztywnośc nie układa się tak dobrze do podłoża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.