Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

2i3 beda pasować reszta słabo

 

Dzięki bardzo za pomoc :)

 

Te KZ uciekły mi sprzed nosa.. Znalazłam jeszcze DOTZ Mugello, w jednym ze sklepów 'dedykowane' do e87:

 

Rozmiar 8.00x17 Rozstaw śrub 5x120.00 Odsadzenie ET 35,00 Otwór centralny 72,60

 

niby wszystko by sie zgadzało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam pytanie czy felgi Styling 207 7x17 z ET47 wejdą mi bez dystansu i żadnych problemów do E81 ? Teoretycznie są dedykowane do tego modelu ale w sugerowanych rozmiarach nie ma takiego ET. Z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i Koledzy, może moje info rozwieje wątlipowości tych z Was, stojących przed wyborem kółek. Mam u siebie 17tki 8J ET30 z tylu, 7,5J ET37 przód z oponami 225, S226A i jest idealnie dopasowane, tarcia nie zaobserwowałem. Z tym że może nadinterpretuję ale takie opony mogą już być odczuwalne dla silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat które felgi wybrać, mam w sumie dwa wzory do wyboru, oba oem z e87 w 18" i koniecznie w dwóch szerokościach:

Styling 261 m pakiet

Styling 264

Które byście wybrali? Mi podobają się oba wzory i jestem 50/50

Tutaj można zobaczyć tę wzory

http://felgenkatalog.auto-treff.com

 

 

osobiście bardziej podchodzą mi s261ale to kwestia gustu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosilbym o pomoc w doborze opon na 18 calowe felgi do modelu e87 118i( wzor felg http://www.bmwstylewheels.com/bmw/135). Szerokosc felg - przod 8.0, tyl 8.5.

 

Sugerowano mi 225/40/18 przod i 245/40/18 tyl. Jednak kilku wlascicieli firm wulkanizacyjnych wspominalo, ze lepiej zalozyc 245/35/18 na tyl, ze wzgledu na wysokosc opony(moze wariowac esp/abs).

 

Wolalbym 245/40/18, bo profil 35 to juz lekkie "ekstremum" jak dla mnie, jednak chce uniknac klopotow.

 

Gdyby ktos bardziej zorientowany w temacie mogl mi pomoc bylbym wdzieczny.

Edytowane przez jj_born
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Prosilbym o pomoc w doborze opon na 18 calowe felgi do modelu e87 118i(konkretny wzor felg dedykowany jest innego modelu). Szerokosc felg - przod 8.0, tyl 8.5.

 

Sugerowano mi 225/40/18 przod i 245/40/18 tyl. Jednak kilku wlascicieli firm wulkanizacyjnych wspominalo, ze lepiej zalozyc 245/35/18 na tyl, ze wzgledu na wysokosc opony(moze wariowac esp/abs).

 

Wolalbym 245/40/18, bo profil 35 to juz lekkie "ekstremum" jak dla mnie, jednak chce uniknac klopotow.

 

Gdyby ktos bardziej zorientowany w temacie mogl mi pomoc bylbym wdzieczny.

 

Moim zdaniem 245 to za szeroko, popatrz na nalepkę na słupku jakie producent zaleca rozmiary opon. Wydaje mi się że optymalnie byłoby 215 przód i 225 tył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokosc jest sprawdzona, dostalem instrukcje, ze do felg o szerokosci 8,0 przod i 8,5 tyl wezsze opony jak 225 i 245 sie nie nadaja(chyba ze sa to mylne informacje), bardziej zalezalo mi na poradzie odnosnie profilu, czy 40 przy 245 na tyl to nie za wysoki wzgledem 225/40/18 przod?

 

model felg to http://www.bmwstylewheels.com/bmw/135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 7,5 cala miałem 225/40r18 a na 8,5cala 255/35r18 i było bardzo dobrze choć ROF :D

Czyszczenie zaworów w silnikach z bezpośrednim wtryskiem paliwa , modyfikacje mechaniczne

Montaż pompy dwutłokowej z N57 do N47 to już robimy

Pompy wtryskowe do n47 sprzedaż montaż ,...

Pompy Walbro 450 bezkoszowe do N54 N55 sprawdzone na naszych projektach obsługują 500+ KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pre lci do 18" jest dedykowany 205/45/18 przod i na tyl 225/40/18, felgi widze 7,5j i 8,5j wiec by pasowaly. W tym rozmiarze zostaje ci tylko z rof na przod opona firmy goodyear.

 

Te na przod niezbyt pasuja bo bedzie trzeba robic naciag przynajmniej tak mi odpisal sprzedawca opon goodyear.

Moze ktos inny jeszcze ogarniajacy temat sie wypowie, dla przypomnienia:

Chcę kupić te 18" felgi do mojej 118d z 2008r.:

http://allegro.pl/nowe-18-oryginal-bmw-1-3-e81-e82-e87-e88-chrom-i5892995683.html

 

i letnie run flaty do nich, jaki rozmiar będzie idealny na te felgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.