Skocz do zawartości

[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach


wirciak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie, moze macie namiar na nowe opony w dobrych cenach? interesuja mnie 2x 225/40R18 i 2x 255/35R18 :)

 

Ja kupuje na oponeo.pl :cool2:

Edytowane przez BruceLee :)

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Nokian WR A3 205/55 R16 91 H

i kurczę jestem w szoku, bo tak słabo jeżdżą,

 

miałem w Hondzie Nokiany W, miałem w Volvo nokiany W+ i były świetne. Jako fan marki kupiłem do mojej 318i Nokiany WR i się ślizgam! Tamte szły jak po asfalcie, a te niestety myszkują, ABS się włącza, przy ruszaniu jest uślizg, przy włączaniu się do ruchu też, jak wyjeżdżam z podporządkowanej i skręcam 90 stopni.

Szok.

NIe wiem o co chodzi. Czy to moment większy w dieslu + tylny napęd ma aż takie znaczenie? W tamtych przednionapędowcach w mniejszych rozmiarach Nokian był super.

Przejechałem już 800km i nadal bez zmian. Liczyłem że sie ułożą. Na innych BMW widuję te same Nokiany.

Z mojej perspektywy nie polecam. Zastanawiam się, czy ich nie sprzedać i nie zamienić na Dunlopa, Goodyeara, czy Michelin Alpine...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conti ts 830p rzadza...

Potwierdzam. Jestem na nich w stanie ruszyć przy 204KM na mokrym asfalcie bez grama uslizgu - z gazem w podłodze.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Nokian WR A3 205/55 R16 91 H

i kurczę jestem w szoku, bo tak słabo jeżdżą,

 

miałem w Hondzie Nokiany W, miałem w Volvo nokiany W+ i były świetne. Jako fan marki kupiłem do mojej 318i Nokiany WR i się ślizgam! Tamte szły jak po asfalcie, a te niestety myszkują, ABS się włącza, przy ruszaniu jest uślizg, przy włączaniu się do ruchu też, jak wyjeżdżam z podporządkowanej i skręcam 90 stopni.

Szok.

NIe wiem o co chodzi. Czy to moment większy w dieslu + tylny napęd ma aż takie znaczenie? W tamtych przednionapędowcach w mniejszych rozmiarach Nokian był super.

Przejechałem już 800km i nadal bez zmian. Liczyłem że sie ułożą. Na innych BMW widuję te same Nokiany.

Z mojej perspektywy nie polecam. Zastanawiam się, czy ich nie sprzedać i nie zamienić na Dunlopa, Goodyeara, czy Michelin Alpine...

 

Hmm... to dziwne mam te same opony więcej koni i większy moment niż Ty i mi się jeździ na nich super nawet ostatnio jak było dużo śniegu na drogach (miejscami nawet włączałem DTC) Dla porównania miałem w tym aucie (przed virusem) Dayton model DW 510 i była tragedia zero trakcji dlatego je sprzedałem. Coś musi być nie tak z tymi Twoimi oponami... albo ja trafiłem jakieś wibitnie dobre sztuki :mrgreen:

 

P.S. Czemu masz w profilu napisane 318i a w poście piszesz że masz diesla....

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Nokian WR A3 205/55 R16 91 H

i kurczę jestem w szoku, bo tak słabo jeżdżą,

 

miałem w Hondzie Nokiany W, miałem w Volvo nokiany W+ i były świetne. Jako fan marki kupiłem do mojej 318i Nokiany WR i się ślizgam! Tamte szły jak po asfalcie, a te niestety myszkują, ABS się włącza, przy ruszaniu jest uślizg, przy włączaniu się do ruchu też, jak wyjeżdżam z podporządkowanej i skręcam 90 stopni.

Szok.

NIe wiem o co chodzi. Czy to moment większy w dieslu + tylny napęd ma aż takie znaczenie? W tamtych przednionapędowcach w mniejszych rozmiarach Nokian był super.

Przejechałem już 800km i nadal bez zmian. Liczyłem że sie ułożą. Na innych BMW widuję te same Nokiany.

Z mojej perspektywy nie polecam. Zastanawiam się, czy ich nie sprzedać i nie zamienić na Dunlopa, Goodyeara, czy Michelin Alpine...

 

Hmm... to dziwne mam te same opony więcej koni i większy moment niż Ty i mi się jeździ na nich super nawet ostatnio jak było dużo śniegu na drogach (miejscami nawet włączałem DTC) Dla porównania miałem w tym aucie (przed virusem) Dayton model DW 510 i była tragedia zero trakcji dlatego je sprzedałem. Coś musi być nie tak z tymi Twoimi oponami... albo ja trafiłem jakieś wibitnie dobre sztuki :mrgreen:

 

P.S. Czemu masz w profilu napisane 318i a w poście piszesz że masz diesla....

 

Widuje te Nokiany na BMW calkiem czesto i daje mi to do myslenia. Kupilem je nowe przez internet, z naklejkami, nowki, wiec nie wiem o co chodzi... Co moze byc nie tak? Mozliwe ze sprzedaja jakies odrzuty ktore nie przeszly kontroli jakosci?

A trzyma Cie w zakretach, czy masz lekkie uslizgi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widuje te Nokiany na BMW calkiem czesto i daje mi to do myslenia. Kupilem je nowe przez internet, z naklejkami, nowki, wiec nie wiem o co chodzi... Co moze byc nie tak? Mozliwe ze sprzedaja jakies odrzuty ktore nie przeszly kontroli jakosci?

A trzyma Cie w zakretach, czy masz lekkie uslizgi?

 

Wiesz dobre auta zawsze mają dobre opony :mrgreen: a tak całiem serio to NOKIAN'y to naprawdę dobre zimówki i dziwne jest że masz z nimi roblem. Hmm gdzie i za ile kupiłeś swój komplet to raz a dwa nie było problemu z ich wyważeniem? Uwierz mi ja naprawdę nie mam żadnych problemów ze swoimi oponami czy to zimowymi czy to letnimi, oba komplety kupiłem nowe przez internet na oponeo.pl i zakupy były mocno przemyślone i długo rozważałem ten zakup (nawet w moim wątku poruszałem temat zakupu gum) i po długim zozważaniu padło na NOKIAN'y na zimę i na YOKOHAMA na lato bo nie chwaląc się :norty: nie jeżdżę w "kapeluszu" i zdarzy mi się czasem zmęczyć moją stadninę :norty: więc muszę mieć dobre gumy bo to podstawa bezpieczeństwa...

http://www.4shared.com/download/N-TL0Wk0ce/u5pw.jpg?sbsr=29fdbbca5e3a694bc526b93bccac24c495e&lgfp=3000


**********************

Moje byłe BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=112&t=209629

Moje obecne BMW: ...

**********************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze Nokiany sa dobre, bo sam z nich bylem w poprzednich autach zadowolony, az do teraz.

Oponki kupilem nowe z naklejkami w sklepie na allegro http://allegro.pl/show_item.php?item=3878872169 za 1100 zl. Wulkanizator nic nie mowil o problemach z wywazeniem. Amorki sa dobre.

Myslicie, ze warto zadzwonic do Nokiana i powiedziec o problemie? Maja jakas procedure na takie przypadki, np. wysylaja eksperta do sprawdzenia? Macie jakies doswiadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, az tak odczuwalnie zle sobie radza?? Moze masz za duze oczekiwania?? :) wkoncu jazda nawet na zimowkach w warunkach zimowych (mokro, chlodno) to nie to samo co w lato suchy, cieply asfalt i jazda na oponach letnich.

 

Musialbys zalozyc inny komplet opon i porownac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bede grzebał przy kolach na lato.....

wywalał ROF i wrzucał zwykle.

teraz siedzi 225/40/18 i 255/35/18

rozwazam

205/45 + 225/40

215/40 + 245/35.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze przod 8" tył 8,5"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to akurat jest bdb guma :) wiec nie przeszkadza zupelnie ze maly wybór...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. kupiłem felgi M double spoke 208 w rozmiarze PRZÓD 7,5 CALA i TYŁ 8,5 CALA. Seria zaleca kapcie 215/40R18 i 245/35R18 i takie opony na felgach są lecz są łyse do wymiany. Jaki inny rozmiar mogę zastowowac na te felgi?? bo 245 dla mojego 118d 143Km to troche za szeroko. Obecnie mam funFlaty chce zwykłe opony czy nie bedzie z tym problemu?? prosze o odpowiedz. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mi pokazać jakieś foto jak to będzie wyglądać?? nie będzie taki rozmiar kombinacją alpejską?? będzie w normie?? pytałem tez o run flat prosze o odpowiedz

 

Jak na tych 18'' będzie sobie radził 118d 143KM>?? spalanie pewnie troche wzrośnie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.