Skocz do zawartości

Kontrolka Airbagu


snared

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zapaliła mi sie kontrolka AirBagu i nie wiem co z tym zrobic. Dodam tylko ze po zapaleniu silnika gasnie na moment i po chwili znowu zapala sie. Jezdze 520 e39 z konca 96 roku i poduszki nigdy nie byly wystrzelone. Z góry dziekuje za pomoc
The ultimate driving machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe musi byc nic uszkodzone. Airbag mogl zapalic sie od wstrzasu. E39 tak maja.

 

Dokładnie , to jest też alternatywa,mnie ostatnio się tak stało. Najechałem na jakaś większą nierówność poprzeczną albo dziurę (juz niepamiętam) i sam od siebie sie zapalił. Podłącznie do kompa zlikiwdowało problem.

SPONSOREM MOJEJ NIEOBECNOŚCI SĄ BROWARY ŻYWIECKIE S.A. :)))



BMW-MADE BY WINNERS, MADE FOR FUN !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem,że ma uszkodzony czujnik ,tylko ,ze może być uszkodzony,bo to bardzo częsta usterka w BMW .

Airbag może też sie "zaświecić" od chwilowego spadku napięcia.

Jeśli airbag zapala się po przejechaniu po nierównościach przyjrzałbym sie uważnie wtyczkom pod siedzaniami kierowcy i pasażera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm dobra ale jak temu zaradzić??Mi tez sie co chwile zapala jak wlece w dziurę a kasowanie-50zł :duh:...wiec po roku nazbiera się z 200zł :duh:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać ze sprzątałem samochod i odkurzałem dosc skrupulatnie cały, w szczegolnosci pod foletelami :/ Moj problem polega głownie na tym ze jestem za granica i za podlaczenie do kompa zaplace prawdopodobie kolo 150-200 funtow :mad2: Czy nie ma jakiegos innego sposobu?? Znajomy poradzil mi odpiac od akumulatora. Co Wy o tym sadzicie. Sorki ze nie poszperalem na forum ale jest tego dosc duzo. Dzieki serdeczne za dotychczasowe odpowiedzi.
The ultimate driving machine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem na łódzkim forum,błąd tkwi własnie w kostce pod fotelem.Trzy razy poprawialem i kasowalem,za czwartym wywalilem złącze i polutowałem kable.Od tej pory jak ręką odjął.A odpięcie AKKU w E 39 nic nie da,musisz wykasowac kompem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm a czy może powstawać błąs na złączu że niby jest mata uszkodzona :?: Elektryk coś mi tłumaczył że jest niby przetarta...kontrolka się zapala jak w dziure wlece więc już sam nie wiem-obojętnie czy fotel pasażera jest obsadzony czy pusty :mad2:

 

Strasznie drogo wychodzi mata a ciągle kasowanie nie ma sensu :duh:obawiam się że wymienie matę i nadal sie będzie zapalać bład bo nie sądze zeby była przetarta mata jak fotel wyglada jak nowy-bo rzadko kto tam jeździ :wink:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek zrób tak jak radzi rocco wywal złącze i zlutuj kable na stałe.Jeśli to nie pomorze ,a nie chcesz kupować nowej maty, możesz zamiast niej wstawić diode.(ale moim zdaniem to jest druciarstwo) :|

P.S mata jest bardzo delikatnym urządzeniem i bardzo łatwo ją uszkodzić.Wymieniałem mate w samochodzie który miał 40 tyś.km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...dzięki za info musze to przemyśleć...Z tą diodą bym się troche bał czy wszystko będzie działąło w razie stłuczki-oby nie nadażyla sie okazja na test :mrgreen:

Poszukujemy tunerów !!

Forum samochodowe, forum motoryzacyjne, forum tuningowe

http://samochody.kei.pl/zdjecia/logo_phpBB2.gif

Randki: dates

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !!

Mam podobny problem !!!!

Pali mi sie kontrolka airbag w e39 z '97 (po przekreceniu zaplonu gasne na sek i pali sie nadal) pojechalem do znajomego na interfejs by wykasowac - kasuje sie ale po 5 sek wraca. Poprzedni wlasciciel (znam go przez kolege) mowil ze jak gwaltownie przesowa fotel to mu sie zapalala (kasowal to w aso w poznaniu) - jak chcialem zaoszczedzic - gdzie szukac problemu???

pozdrawiam

PS. wszystkie 4 airbagi sa oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.