Skocz do zawartości

[E87] 1er m-pakiet


guteg

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy

Orientujecie się czy osłony progu M (na obrazku części nr. 15, 16) pasują do zwykłej listwy progowej? Czyli, czy musiałbym kupić element nr. 1 żeby założyć 15 i 16?

http://www.realoem.com/bmw/diagrams/g/x/213.png

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UG31&mospid=48923&btnr=51_6335&hg=51&fg=16&lang=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Tak też zrobiłem ;) W serwisie komplet kosztuje: 520 zł, a ja mam komplet używek upatrzony za 300 zł. Chyba nie warto kupować nowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

panowie sorry za odgrzanie kotleta :)

 

moze mi ktos powiedziec czy mocowanie halogenu do zderzaku m-pakietowego jest jego integralna czescia ?? chodzi mi o ten plastik do ktorego przykreca sie juz bezposrednio halogen ... bo dzis w ASO cos takiego sie dowiedzialem :duh: bo moj posiada tylko dziure :norty: i jakies pare prowadnic ... a z tego co patrzylem na zderzak zwyglu to calkiem inaczej wygdada to mocowanie halogenu do zderzaka ... bardzo bym prosil o szybkie odpowiedzi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

Mam 116i przed liftem.

Chcialbym sam dolozyc mpakiet (tylko zderzaki). Po duzej lekturze forum oraz babybmw.net mam kilka pytan. Czy ktos to w ogole samodzielnie robil?

 

Dotarlem do niemieckiej serwisowki i nawet ja sobie przetlumaczylem - sprawa wyglada wrecz prosto! Czy tylko pozory i jest duzo zabawy?

 

Mam tez kilka watpliwosci:

Zderzak przod+tyl chce kupic na allegro, rozumiem ze z aso bede potrzebowal jeszcze: tunele powietrzne, mocowanie spryskow, spryski, klapki na spryski, wezyk i dolna oslone silnika? Czy belka zderzaka rowniez jest inna? Musze tez zmieniac te klaksony, o ktorych mowa w service manualu retrofitmentu?

 

Tylny zderzak to podobno kosmetyka i plug and play

Ogolnie wszelkie uwagi mile widziane - jesli bedzie z tym za duzo walki to odpuszcze, ale zachecilem sie po kilku tutorialch, ktore czytalem :))

Dzieki

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam 116i przed liftem.

Chcialbym sam dolozyc mpakiet (tylko zderzaki). Po duzej lekturze forum oraz babybmw.net mam kilka pytan. Czy ktos to w ogole samodzielnie robil?

 

Dotarlem do niemieckiej serwisowki i nawet ja sobie przetlumaczylem - sprawa wyglada wrecz prosto! Czy tylko pozory i jest duzo zabawy?

 

Mam tez kilka watpliwosci:

Zderzak przod+tyl chce kupic na allegro, rozumiem ze z aso bede potrzebowal jeszcze: tunele powietrzne, mocowanie spryskow, spryski, klapki na spryski, wezyk i dolna oslone silnika? Czy belka zderzaka rowniez jest inna? Musze tez zmieniac te klaksony, o ktorych mowa w service manualu retrofitmentu?

 

Tylny zderzak to podobno kosmetyka i plug and play

Ogolnie wszelkie uwagi mile widziane - jesli bedzie z tym za duzo walki to odpuszcze, ale zachecilem sie po kilku tutorialch, ktore czytalem :))

Dzieki

P

 

tak po krotce to odpowiem ci na twoje pytania :)

tak sa osoby ktore robily to same :) np ja :8) jest z yum troche zabawy poniewaz trzeba odkrecic wszystkie srubki srubeczki :) najlepiej przy zakladaniu zderzakow miec osobe ktora pomoze ci przytrzymac ewentualnie docisnac zderzaczek :) najwiecej zabawy jest z przodem :) co do oslonek podspod auta to tylko i wylacznie musisz kupic oslone na tylni zderzak ale nie ten srodkowy tylko ten po boku zderzaka. ze starego zderzaka przelozysz slobie ta dokladke . a jesli chodzi o oslony przedniego zderzaka to o ile pamietam tylko i wylacznie musisz dokupic laczenie spodu zderzaka z oslana ktora jest fabrycznie zamontowana do zderzakow ktore aktualnie posiadasz :) wloty powietrza kup nowe :) bo nie pamietam czy pasowale stare :) co do spryskow kto inny musi ci odpisac na to :)

sorrki za chaotyczna wypowiedz :) mam nadzieje ze kumasz o co chodzi :)

 

jak cos wal na pw chetnie pomoge doradze :)

 

co do zderzakow pamietaj ze jesli bedziesz kupowal przez allegro to PAMIETAJ o tym ze zderzak ma integralne mocowanie halogenow :) i kupuj tylko takie na ktorych jest zdjecie z tylu zderzaka i ma mocowanie halogenu :) ew kup od razu z halogenami :)

 

3h pracy i bedziesz zadowolony ze zderzakow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po ile wy kupujecie przednie zderzaki w stanie nadającym się do montażu?

Czy nie licząc wyglądu one się czymś różnią ? W sensie wagi, aerodynamiki.

SPRZEDAM swoje E87 123d - szczegóły na PW


Jak dbać o BMW: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=262051 . Awaryjność silników: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=221978

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po ile wy kupujecie przednie zderzaki w stanie nadającym się do montażu?

Czy nie licząc wyglądu one się czymś różnią ? W sensie wagi, aerodynamiki.

 

usredniajac ceny na allegro za zderzak przedni z halogenami trzeba dac kolo 600 zl tylni kolo 400 zl

m pakiet rozni sie od zwyklego zderzaka tylko tym ze ladniej wyglada i ma wiekszy otwor na cooler i na hamulce :) no i wg mnie przy przekladaniu zderzakow wydawalo mi sie ze zderzak m-pakietowy jest chyba odrobine ciezszy :) co do aerodynamiki nie wiem :) nie mam jak sprawdzic :norty: :8) :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy

przewaznie na allegro sa zderzaki do e87 bez halogenow i na 100% sa po przygodach bo nie posiadaja nawet mocowan halogenow ktore sa integralna czescia zderzaka i nie idzie tego dokupic w aso :)

jesli chodzi o zderzaki m-pakiet do e82 zderzak wyglada inaczej i nie wiem jak sie tam przedstawia kwestia halogenow :) ale wg mnie zamiast halogena mozna zalozyc zaslepke ale tego nie moge ci zagwarantowac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi! Jak sie zdecyduje to na pewno sie jeszcze do ciebie osobiscie odezwe :) czyli klaksony i belka zderzaka (stalowa) zostaja bez zmian?

Dzieki

P

belka zostaje ta sama :) a klaksony tez u mnie zostaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dokładałem M-pakiet do swojej. Zderzaki z malowaniem wyszły niecałe 2500zł (na gotowo, ze wszystkimi kratkami, uchwytami, plastikami - które brałem nowe).

Bez progów, które różnią się jedynie przetłoczeniem które osobiscie mniej mi się podoba. Do tego gałka (580zł) i plastik na kierownicę z logo ///M (250zł).

Razem około 3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, mam nadzieje że temat całkiem nie umarł. Właśnie kompletuje M-pakiet do swojej jedynki z 2004 roku. Tył już kupiony, teraz kolej na przód.

Napotkałem chyba dotychczas nie poruszany problem ale jeśli się mylę to przyjmę krytykę i proszę o link do tematu.

Mianowicie moje auto posiada spryskiwacze do ksenonów które to nie wysuwają się ze zderzaka jak w nowszych wersjach tylko są zamocowane na stałe. Żeby było ciekawiej okazuje się że wg RealOEM byly trzy generacje spryskiwaczy (o których nie będę się teraz rozpisywał) z czego dwie w okresie z którego pochodzi moje auto. Mój problem to jaki zderzak kupić.

1. Czy jest możliwe przerobienie nie dużym kosztem spryskiwaczy do wersji wysuwanej?

2. Czy istnieje możliwość w miarę sprawnego wycięcia nietypowego otworu pod spryskiwacz i jak wy to widzicie (może ktoś robił)

3. Czy może otwory z wersji wysuwanej podejdą pod mój typ spryskiwaczy (szczerze wątpie)?

Dodam że kupno zderzaka M pod moją wersje ze spryskiwaczami graniczy z cudem (znalazłem jeden na allegro do tego spawany a chce kupić co najwyżej do lakierowania).

Poniżej link który od razu pokazuje typ otworów:

http://allegro.pl/zderzak-m-pakiet-bmw-1-e81-e87-z-kratka-mpakiet-i4063266894.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze sie nie spotkalem aby byly 3 rodzaje spryskiwaczy do jedynek :)

 

zderzak ktory wkleiles - :roll: co to za dziury do spryskow :mad2: w m-pakiecie takich nie bylo nigdy. kogos chyba poniosla fantazja :D, to po pierwsze. po drugie nie widac zderzaka od drugiej strony - pewnie dlatego ze nie posiada ramek do trzymania halogenow - tego osobno nie kupisz.

dlatego odradzam ci kupno tego zderzaka

koszt przerobienia spryskow pod m-pak wiaze sie jedynie z kupnem spryskiwaczy i zaslepek na nich - koszt ~500zl w ASO. uzywki tez odradzam :)

 

piszesz ze jest malo zderzakow m-pak ze spryskami bez pdc :) bez urazy ale kup okulary :) :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale jeszcze nie koniec moich wątpliwości.

 

Zaczne od tego że wersje spryskiwaczy wziąłem z realOEM BMW. Mowa tam nawet o 4 wersjach z czego jedne sa po prostu pogrzewane i tylko tym sie różnią (wtyczka:) Spryskiwacze wysuwane z tego co zapamiętałem od 2007 roku. Czy w M-pakiecie nie było mojego typu? Mogę się mylić, ale skoro jeden zderzak taki się trafił to znaczy że był:] i raczej to nie kombinowany bo otwory identyczne jak z nie M-pakietami. A powodem dla którego jest ich tak malo (jeden aktualnie na allegro) jest to, że byly to spryskiwacze z pierwszego roku produkcji. A jak wiemy M-pakiet wchodzi zawsze trochę z opóźnieniem. I stąd z grubsza powód trudnej dostepności tej wersji na allegro. Ale to w ramach sprostowania.

I nie twierdzę że nie ma zderzaków w wersji bez spryskiwaczy, tylko z moim typem spryskiwaczy, ale to nie ważne.

 

Co do kupna zderzaka to ten zaproponowany nie wchodzi w grę bo oczywiście chce z halogenami żeby mieć pewne zaczepy ale i ma byc w dobrym stanie.

 

Zastanawiam się czy ta instalacja do wtryskiwaczy z mojej wersji podejdzie do tych wysuwanych i mam wątpliwości bo jest kilka różnic. Jeśli ktoś ma sprawdzone info to prosze o odpowiedź. Na ten moment skłaniam się do zabawy w wycinanie bo chyba pójdzie najsprawniej i bez dodatkowych kosztów:)

Nie ukrywam jednoczesnie, że upgrade do wysuwanych byłby gustowny:P Ale pod warunkiem, że nie będę musiał przerabiać pół instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem temat kiedyś u siebie , wystarczy kupic wysuwane spryski zaślepki na zderzak a dziury spokojnie się wycina bo jest perforacja od wewnątrz zderzaka, jeszcze trzeba tylko trójnik zmienić. KOszt w aso calosci ok 500zl. Jak cos to mam jeszcze jeden komplet w garażu prosto z aso.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Tak, mam taki

super, dzieki.

 

damianz powiedz mi prosze,

zdjęcie w avatarze to twoja jedynka? podobja mi sie te felgi, auto super sie na nich prezentuje, mógłbyś podesłac troche danych, felg szukam od dluzszego czasu i ciagle nie moge dobrac co by fajnie zgraly sie z kolorem auta(sparkling graphite)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te na avatarze to BBS. Zobacz jak wyglądają bmw motorsport alufelgi w e90, a będziesz wiedział jak to się prezentuje.

Pzdr

207GTI (175THP) na tor

Tutaj klik: http://www.peugeot207club.pl/viewtopic.php?t=5609


VW Golf mk5 1.9TDI ASZ + GTD1752 (daily)

BMW E46 320D ///M (od czasu do czasu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

panowie czy zderzak polifotwy z M-pakietu będzie pasował do auta przed liftem?

chodzi mi o ten z obrazka:

http://www.pctunerup.com/up/results/_201007/20100714200103_IMG_0037.JPG

 

jest to zderzak m-pakiet e82 ... ale pod e87 podchodzi bez problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.