Skocz do zawartości

[E87] 1er m-pakiet


guteg

Rekomendowane odpowiedzi

jesli sie myle to mnie sprowadzcie do parteru

http://laughingsquid.com/wp-content/uploads/royal-fail.jpg

Your wish is my command :D

 

Spójrz na nerki, w modelach po fl są bardziej obłe, te przed fl mają charakterystyczne górne zakończenia. Ufam, że wiesz co mam na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 158
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W pakiecie aerodynamicznym można założyć lampy przeciwmgielne, to zderzaki BMW Performance nie są dostępne z lampami przeciwmgielnymi (zamiast nich są kanały do chłodzenia układu hamulcowego).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz wszystko rozumiem :) dziekuje za odpowiedzi :) czyli zderzak z linku to bmw performance ? :) http://allegro.pl/item1020504892_zderzak_bmw_1_e87_e82_e88_e_87_m1_m_technik.html

 

To jest zderzak od E88, czyli coupe. Podobno też pasuje. Kiedyś czytałem wątek na ang. forum o takiej przekładce, ale one nie wszystkie mają halogeny tak jak w E87.

Z:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/08/BMW_E88_front_20080921.jpg

 

Bez:

http://www.velocitymotoring.com/links/images/VMR_Wheels_BMW_1-Series_White_V713_19_Hyper-Silver_184.jpg

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli jesteś powaznie zaintersowany kompletnym zestawem m-pakiet do swojej jeynki napisz do mnie na priva , moze na dwa zetsawy uda się zrobić lepszą cenę ,

Jak narazie jest 2800 zł za zderzak przód , tył progi + wszystkie potrzebne części od kratek po śrubki i halogeny

Zderzaki nowe oryginalne w podkładzie do malowania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś powaznie zaintersowany kompletnym zestawem m-pakiet do swojej jeynki napisz do mnie na priva , moze na dwa zetsawy uda się zrobić lepszą cenę ,

Jak narazie jest 2800 zł za zderzak przód , tył progi + wszystkie potrzebne części od kratek po śrubki i halogeny

Zderzaki nowe oryginalne w podkładzie do malowania .

No powiem Ci, że ta cena bardzo dobra jak zderzaki nowe a nie z demontażu. Plastik/płyta pod silnik będzie nowa czy zostaje stara?

 

Kurde kusi mnie, ale z drugiej strony niedługo same M-Pakiety będą na forum, więc moja "zwykła" 1'ka będzie się wyróżniać na tle M'ek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tu dla was koledzy i koleżanki tzw. "rarytasa" :)

 

Oryginalna instrukcja step-by-step dołożenia M-Pakietu do 1'ki, może komuś się przyda:

Nachrüstung M-Aerodynamikpaket BMW 1er (E 87)

http://www.wrzucaj.com/686976

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh i znowu wydatek... dzieki za instrukcję - zastanawiałem się jakie klamoty dokladnie będzie trzeba dokupić do przekładki, ale teraz juz wiem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2800 kosztuje cały zestaw zderzaków nowych oryginalnych

-zderzak przód

- zderzak tył

- progi

w podkładzie do malowania do tego dostajesz wszytskie potrzbne części od halogenów po kratki i wszytskie wloty . Więc nie wiem czy jest sens kupować używane same zderzaki a pózniej sztukować mocowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od pewnego czasu przeglądam forum,niestety nie udało mi się odnaleźć w jednym miejscu jednoznacznym i wyczerpujących odpowiedzi, wiec zdecydowałem się odwołać do wiedzy bardziej zorientowanych kolegów, kto pyta nie błądzi/ nie płaci dwa razy;D

 

Zastanawiam się nad doposażeniem mojego e87 przed liftem w M-pakiet (stylistyczny,zewnętrzny) lub Aerodynamic pakiet - będą to na pewno części z allegro bo nie chce zbyt dużo wydać i teraz pytanie do was panowie jakie są różnice miedzy tymi pakietami, który jest łatwiejszy do zainstalowania, czy oryginalne halogeny z standardowego zderzak będą paskować do tych zderzaków, czy muszę wymieniać również belkę czołowom i ogóle jakie elementy są potrzebne (wloty powietrza,uchwyty) czy jeśli dotychczas nie mam z tyłu pdc a przy okazji chciałbym doposażyć auto w takie czujniki (czy to oryginalne czy jakies z allegro) to lepiej do tych z allegro kupić zderzak z dziurami pod pdc czy wycinać dołączonym wiertłem. Jaka była różnica w cenie tych zestawów nowych noooo i oczywiście który według was jest ładniejszy/ bardziej odpowiedni do 1;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi osobiscie bardziej podoba się m-pakiet , aerodynamik robi z tego auta wielką nie wiadomą ( przód jeszcze OK ale tył wg. mnie wygląda jak przód )

Halogeny nie pasują od zwykłych

Co do mocowań , powiem tak , są to puzle cięzko jest opisać gdzie , jakie i dlaczego .

Jeżeli zdecydujesz się na zderzaki same bez mocowań , podkładek , nakładek to zderzaki będą "wisieć" i nie będzie to tak spasowane jak powinno .

Jeżeli chodzi o czujniki parkowania lepiej kupić bez dziur jeżeli chcesz dokładać zestaw nie oryginalnych czujników bo mogą być np. czujniki większe lub mniejsze .

Oryginalne czujniki raczej ciężko doposażyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wybierasz miedzy M a Aero to moze kup pakiet M i doloz do niego karbonowe wykonczenie dyfuzora, karbonowe dokladki z przodu (splitters), do tego lusterka i spojler Performance rowniez w karbonie. Cos wiecej niz pakiet M, a jednoczesnie nie tak krzykliwe jak pakiet aero.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aerodynamików na Polskich drogach jest mało , jeżeli chcesz być invidual to polecam :)

Co do carbonu do m-pakietu , dyfuzor tylnego zderzaka w seriwsie kosztuje ponad 7 tys zł :) lotka 4-5 tysi . To chyba jednak zbyt dużo . A takie rarytasu na portalach aukcyjnych są raczej bardzo dużą rzadkością :(

Sam obserwoałem aukcje z dyfuzorem tylnego zderzaka carbon oryginlany ale niestety uciekała mi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jak zmieniać to tylko na M Pakiet. Żeby nie było tak łatwo to BMW pomyślało i wymyśliło, że większość podzespołów musi się czymś różnić między M Pakietem a zwykłymi zderzakami. Taki lajf... w końcu kupno nowego auta wyposażonego w cały M Pakiet to wydatek rzędu 7-8 tysi (tak mniemam bo już nie mam cennika na kompie). Więc żeby nie było za łatwo to pozmieniali. Belki raczej nie musisz zmieniać. Powinna pasować ta z serii. Oczywiście da się doposażyć w czujniki parkowania (oryginalne), ale to są koszta i dłubanie elektryka przy aucie, no ale jak chcesz.. moim zdaniem w 1 są niezastąpione ze względu na kiepską widoczność do tyłu.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z drugiej strony Aerodynamic do zmiany jest dużo łatwiejszy, zmieniasz tylko zderzaki z kratkami, reszta pasuje ze zwykłego.

W M-Pakiecie trochę więcej trzeba się nagimnastykować ze zderzakami, dochodzą progi. Auto twoje więc zrobisz z nim co będziesz chciał. Na allegro widziałem już różne kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.