Skocz do zawartości

320d problem z klima


ziemi

Rekomendowane odpowiedzi

witam, chcialem zapytac bo juz nie wiem gdzie szukac problemu?

 

Mam e46, 320d z 99 i problem z klima, chodzi o to ze jak wlacze przycisk sniegu na panelu, sprezarka nie startuje, zadna reakcja.

 

Sprezarke sprawdzilem na krotko i odpalila i zaczela normalnie pracowac, chlodzic. Wylaczylem silnik, wlaczylem klime uruchomila sie ok. Ale po chwili znowu problem powrocil, sprezarka nie odpalila. Dzieje sie to po 5 minutach jazdy.

 

Gdzie szukac problemu?

 

Czy sa jakies przekazniki od klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. jeśli klima sama w sobie działa, tzn jak ją właczysz to działa, a po 5 minutach przestaje, to uwalony może być czujnik temperatury. termistor NTC. są 2. jeden wpięty w nagrzewnicę od przodu, tzn trzeba zdjąć panel clim climatronica i widac, a drugi w tunelu nawiewu na nogi kierowcy, bardzo kiepski dostep. mając prosty multimetr mozesz wymontowac i sprawdzić rezystencję we własnym zakresie, nic trudnego, i będziesz wiedział. sprawdzenie nic nie kosztuje.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=116336

sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może wystarczy pojechać do serwisu klimatyzacji i nabić klimę.

Normalną rzeczą jest że czynnik z układu klimatyzacji uchodzi i przez to co kilka lat należy nabić klimę.

Jeżeli ciśnienie w układzie jest zbyt niskie to sprężarka się nie włączy.

Problemem też może być uwalony któryś z czujników. Podjedź do serwisu to ci wszystko posprawdzają.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyzej, klima byla kilka dni temu dobijana i sprawdzana cisnieniowo i wszystko jest OK, ale sprezarka sie nie wlacza?

 

Podpinałem go komputer i nie widac zadnych bledów, jedynie daje mi wiele do myslenia czujnik cisnienia klimatyzacji, pokazywal 0,5-0,6 bara?

 

Dodam tylko jak silnik pracuje , klima sie nie wlacza z panela, uruchamiam klime na krotko i sie załącza i pracuje, chlodzi wszystko ladnie i pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz błędy najpierw w sterowniku ,u ciebie pewnie sie wytwarza za wysokie cisnienie w ukladzie i rozłącza spreżarke w celu ochrony przed uszkodzeniem. sprawdz wentylator czy się załącza oraz czy skraplacz nie jest zbytnio zasyfiony.

 

a te nabijanie klimy to lipa, jezeli uklad jest caly czas szczelny to ilosc czynnika nawet po 10 latach bedzie praktycznie taka sama,

 

jedynie to można okresowo zrobić odgrzybianie/wymienic filtr przeciwpyłkowy i co 4-5 lat ewentualnie filtr osuszacz który też ma bardzo duży wplyw na wydajność chlodzenia.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mam sprawdzic te bledy w sterwoniku?

 

mozesz mi polecic dobry kabel ktory bedzie dobrze laczyl sie z autem?

 

na wydrukuj z nabijania klimy pisze: R134a-524g-7ml, V-480s-17mbar, olej-10ml, UV-5ml, R134a-650g

 

jak to mam rozumiec?

 

Dzis sprawdzilem caly uklad elektryczny i wszystko jest niby sprawne. Nawet zmienilem mu przekaznik.

Odpinajac mu wtyczke na czujnik cisnienia klimy, samochod po przekreceniu zaplonu dostawal odrazu 2 bieg wentylatora.

Gdy spowrotem podpialem pod ten czujnik i przekrecilem zaplon wentylator zaczal pracowal ale tak cichutko.

 

Sprezarka sprawna jest na 100%. Bledow na komputerze nie bylo widac zadnych?

Gdzie szukac przyczyny nie zalaczajacej sie klimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak sprawdzałem, ciśnienie w klimatyzacji pokazywało w inpie 2,4 bara, w DIS 2,6 bara. Klima wyłaczona. przy załączonej nie sprawdzałem. pomiar przy temperaturze otoczenia 8 stopni C

Klima nabijana była 2 lata temu.

sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo odkręcenie plastikowych kapsli z zaworów klimy nie spowoduje ucieczki czynnika. jak po odkręceniu nakrętki naciśniesz czymś metalowym na zawór, to czynnik ucieka wtedy. zasada taka sama jak zawór w wentylach. tak samo jak odkręcenie nakrętek na wentylach w kołach samo w sobie nie powoduje ucieczki powietrza.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
kolego schemat elektryczny znajdziesz tu : http://spaghetticoder.org/bmw/wds/e46/ wybierajac po kolej: complete vehicle - body - heat and air conditioning IHKA. schemat jest zbyt duzy żebym go tu wkleił . tak ciekawostka u mnie w klimatyzacji sprawdzałem wydajność mierząc termometrem z taką sondą temperature przy kratkach nawiewu ( włozyłem sondę 3 cm w kratkę)przy załaczonej klimie. . temperatura wahała się miedzy 5 a 7 stopni C. temperatura zewnętrzna była +22 stopnie C.
sprzedam kierunkowskaz nr oem 63138370720 , przewód gumowy nr oem 11532247725 - dział giełda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chyba takze problem.

Zauwazylem,ze jak wlacze klime to ladnie startuje,chlodzi takze,lecz slysze ze po jakims czasie ona sie wylacza i zaraz znow wlacza.Oczywiscie na panelu caly czas swieci kontrolka wlaczonej klimy lecz slychac ze sprezarka wlacza sie pochodzi i wylacza i tak caly czas.Błedow zadnych nie mam,chlodzi dobrze,smierdzi tylko starym kapciem jak ja wylacze.

Wiec mam jakis problem czy to normlane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Obawiam się że może być sprężarka zatarta z tego co wiem jeśli jest mało czynnika chłodzącego spreżarka klimy nie ma smarowania.Dlatego warto raz w roku wydać te 150 zł i zrobić przegląd klimy nawet jeśli dobrze chłodzi.Ja zanim uzupelniłem czynnik u siebie tez mocno obciążał silnik teraz jest lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.