Skocz do zawartości

grzanie silnika 525tds - jak naprawić??


MICHU9090

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem. Pare dni temu zauważyłem że silnik mi się zagrzewa , ale w dziwny sposób. Jade sobie ze spokojem i w pewnym momencie wskazówka temperatury skacze przed czerwoną kreskę znowu opadnie do temperatury idealnej i zaraz znowu to samo ale teraz już wejdzie na czerwoną kreske i gaśnie mi w tym momencie silnik i wogole nie ma mocy po nawet lekko wyzszej temperaturze. Chodzi mi tu o bmw 525tds z roku 1996. Co może być tego przyczyną. Jeżeli ktoś coś wie to niech napisz bo na prwde ważne to dla mnie jak cholera. Z góry dziekuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrz,nastepnie pompe wody sprawdz(obieg wody w chlodnicy),termostat.Moze to tez byc uszczelka pod glowica,jest uszkodzona lekko i kompresja bije w uklad chlodzenia i wtedy nie ma juz jazdy bo jak bedziesz jezdzil w tym stanie to z glowicy bedzie banan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
no musze na to zerknąć na tą pompe ale termostat wywaliłem kompletnie i nie mam juz termostatu i ciągle się to samo dzieje. Ja kupiłem visco czy jest to mozliwe zeby własnie to sie rozleciało jako pierwsze?? tak mi zasugerował mechanik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. sprawdz visko - czy sie załacza jak silnik sie grzeje (powinni nieżle huczeć)

2. sprawdz pompe wody (czy jest strumień )

ps. Pewnie jak sie skazówka wychyla na czerwone silnik wchodzi w tryb awaryjny (ale nie jestem pewien)

i na koniec dobrze odpowietrz silnik tds-y bardzo nie lubią przegrzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za podpowiedzi mam nadzieje ze niedługo podjade do mechanika i mi wymieni visko. podobno jak piszecie powinno buczeć a moje wogóle nie buczy. Jeżeli moge jeszcze zapytać jaki jak co silnik polecacie najbardziej w bmw?? najbardziej wytrzymały?? ( nie oszczędzam auta ) ?? który będzie dobry:D czekam na informacje z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.