Skocz do zawartości

320 m50 duże spalanie nawet po wymianie sondy


Wisnia61

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Znagam się z dużym spalaniem mojego auta. Wiem, że to zależy od nogi itd ale jeszcze rok temu spalanie było w granicy 11l. W tej chwili jest to ok 16. Wymieniłem świece ale to nic nie pomogło. Pojechałem na kompa i gość stwierdził padniętą sonde, którą wymieniłem. Spalanie jakie było takie jest :!: Czym może to być jeszcze spowodowane :?:

Moje auto.................................

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=727088#727088

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do zamienników to nie polecam

układ masz siemensa czy boscha??

Bramy, Ogrodzenia, Konstrukcje Stalowe, Balustrady nierdzewne, Wiaty i Magazyny, Zadaszenia, Garaże blaszaki, Metaloplastyka. Serdecznie zapraszam Lisia Góra ok.Tarnowa 500-393-863

www.firma-konstal.pl firmakonstal@vp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tak wzroslo spalanie jak mi katalizator sie posypal... ale odczulbys to napewno bo auto byloby zmulone...

No więc nie mam kata. Został wymieniony na strumiennice już w Niemiec.

co do zamienników to nie polecam

układ masz siemensa czy boscha??

W temacie podałem, że mam silnik m50 2,0 czyli mówi to samo za siebie(chyba :P )Mam osprzęt boscha.

Padnięty czujnik temp. silnika też może swoje robić ale nie wiem czy to by na komputerze nie pokazało.

Czy jak bym miał padnięty czujnik temp to by się silnik grzał albo coś w tym stylu??

Moje auto.................................

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=727088#727088

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej by było tylko jak mam co chwile wydawać za podłączenia na kompa 50 albo 100 zł to ja to wole wydać na nowe części więc wolałem się poradzić tutaj :lol: :8)

Moje auto.................................

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=727088#727088

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe kolego ja też mam M50 2,0 i mam osprzęt siemensa, jeżeli pod osprzęt siemensa założyłeś lambde boscha to nic dziwnego że ci dużo pali bo sonda boscha działa do 1V a siemensa do 5V.

Bramy, Ogrodzenia, Konstrukcje Stalowe, Balustrady nierdzewne, Wiaty i Magazyny, Zadaszenia, Garaże blaszaki, Metaloplastyka. Serdecznie zapraszam Lisia Góra ok.Tarnowa 500-393-863

www.firma-konstal.pl firmakonstal@vp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer raczej nie pokaże czy czujnik zepsuty ale można zobaczyć jaką temperaturę czyta, jak będzie zepsuty to zawyża albo zaniża i sterownik silnika głupieje, daje za duża dawkę i auto dużo pali. działanie sondy też możesz sprawdzić na kompie więc to trzeba pp poszukać a nie w ciemno wymieniać, szkoda kasy ładowac i zamieniać oryginalne części na jakieś zamienniki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.