Skocz do zawartości

328i - gaśnie silnik


czarny2891

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

od kilku dni mam taki problem...

auto zapala normalnie, zaczynam jechac i po przejechaniu ok jednego kilometra auto traci moc na ok pol sekundy - obroty spadaja tak jakby silnik sie wylaczyl po czym spowrotem sie wlancza i obroty wracaja do normy, czyli taka polsekundowa dziura w mocy. zdarzylo sie tez ze po przejechaniu ok jednego kilometra stanalem akurat na swiatlach i silnik zgasl po czym zapalil ciezej niz normalnie. dziwne jest to ze dzieje sie tak tylko raz podczas trasy i to tylko po mniej wiecej przejechanym kilometrze. dzis specjalnie wlaczylem silnik na parkingu i czekalem czy zgasnie ale nic takiego sie nie stalo, a silnik chodzil ok 20 minut. jedynie zaowazylem ze jak silnik zgasl na swiatlach to potem po zapaleniu gdy stalem na biegu jalowym po gwaltownym wcisnieciu gazu zanim silnik przekroczyl ok 1500 obrotow bylo czuc ''rzucanie buda''. nie dzialo sie tak gdy delikatnie dodalem gaz.

 

niedawno wymienialem olej i filtry, jedynie paliwowego jeszcze nie wymienilem a nie wiem kiedy byl wczesniej wymieniany i czy wogole byl - auto ma przejechane dokladnie 64tys km. przebieg jest autentyczny wiec darujmy sobie spekulacje na jego temat ;)

 

co to moze byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też posiadam 328 i też tak miałem, podłączyłem pod kompa i diagnosta powiedział że prawdopodobnie sonda, a okazało się , że był pekniety przewód od odpowietrzenia skrzyni korbowej (odmy). Wymieniłem to i wszystko ustało, jest git. Ale podłączenie pod kompa nie zaszkodzi kolego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik polozenia walu moze tez takie wariacje wyprawiac. Pozniej ciezko zapalic az w koncu silnik mi sie unieruchomil. Wymiana i wszystko ok. Tylko dziwne jest to ze po ok 1km Ci sie to dzieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.