Skocz do zawartości

320d światła do jazdy dziennej


psoko_89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 274
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam czy bylby ktos chetny zrobienia tego cuda w mojej e39. komputery to naprawde dalmnie czarna magia :duh: wiec chyba bardziej moge popsuc niz naprawic :mad2: takze wielkie plisssss plisssss plissss :cry2: !!!!!!!! jestem z wawy/ząbki. bardzo bylbym wdzieczny :cool2: .

 

 

 

 

 

pozdr matty!!!

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Próbowałem dzisiaj aktywować światła dzienne, ale pojawił się błąd: CHASSIS is faulty, po kroku:

 

5 Wybierz swój samochód w oknie które się otworzy- E46 oczywiście

 

http://img525.imageshack.us/img525/9836/swiatla.th.jpg

 

 

 

 

Czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać?

Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry akumulator to podstawa w dieselu. Zacząłem szukać opcji świateł dziennych kiedy przyszło mi wymienić xenony, które jak wiadomo nie należą do najtańszych żarówek i zużywają się najbardziej podczas włączania. Jak dla mnie długie jako dzienne to fajne rozwiązanie, ale na razie stoję w miejscu z NCS'em przez komunikat CHASSIS is faulty
Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

1 Oczywiście potrzebujemy interfejs do podłączenie się do bmw i program NSC-expert

2

3

...

11. Następnie po zrobieniu w/w zmian zapisz plik FSW_PSW.MAN i wgraj go do katalogu ncsexpert/Work, podmieniając wcześniej utworzony.

 

Od tej pory mamy już światła długie świecące słabiej niż normalnie jako dzienne. Zapalają się po włączeniu zapłonu. Jeżeli ustawimy na pokrętle na A (Automatyczne włączane przez czujnik zmroku) czyli pokrętło w lewo, w ciągu dnia 50% długie będą jako dzienne, a jak się ściemni same przełączą się na ksenony.

 

Jaki przycisk należy wcisnąć po wykonaniu czynności nr 11? Wydaje mi się, że samo przegranie zmienionego pliku FSW_PSW.MAN do ncsexpert/Work nie wystarczy

Masz problem z DLR? Pisz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie wystarczy ? potem kodujesz auto i musisz mieć zaznaczone odczytywanie z pliku man....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam światła do jazdy dziennej ale w dziwnej opcji. Po wlaczeniu mijania zapalają się kierunki, a postojówki nie działają wcale.

Można to zmienić, żeby było tak jak na filmiku...i zgodnie z przepisami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz auto przed czy po lifcie????

wiem że w autach przed liftem nie dało się tego zrobić , ponieważ razem z połową mocy długich świecą się kierunki ..... u mnie też nie da rady tego zrobić , ale mam standardowo ustawione automatyczne światła tylko trochę palników szkoda ......

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajna sprawa, tez potrzebuje kogos kto pobawilby sie u mnie w kompie... Nie zamykaja mi sie drzwi automatycznie np ani nie mrugaja swiatla przy zamykaniu :( jest ktos z okolic Kalisza moze? Do 100km dojade spokojnie, oczywiscie zaplace za usluge. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a jest taki czujnik?? Nigdzie sie nie wyswietla ze mam otwarta klape z tylu ale rzeczywiscie nie mam przycisku od tylnej klapy i calej tej listewki ze swiatlami do podswietlania tablicy. To moze byc powod?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 Oczywiście potrzebujemy interfejs do podłączenie się do bmw i program NSC-expert

2

3

...

11. Następnie po zrobieniu w/w zmian zapisz plik FSW_PSW.MAN i wgraj go do katalogu ncsexpert/Work, podmieniając wcześniej utworzony.

 

Od tej pory mamy już światła długie świecące słabiej niż normalnie jako dzienne. Zapalają się po włączeniu zapłonu. Jeżeli ustawimy na pokrętle na A (Automatyczne włączane przez czujnik zmroku) czyli pokrętło w lewo, w ciągu dnia 50% długie będą jako dzienne, a jak się ściemni same przełączą się na ksenony.

 

Jaki przycisk należy wcisnąć po wykonaniu czynności nr 11? Wydaje mi się, że samo przegranie zmienionego pliku FSW_PSW.MAN do ncsexpert/Work nie wystarczy

 

http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=25&t=73650

 

kolega Jacek nie wkleił chyba całego opisu

tu masz cały

pozdrawiam

życie zaczyna sie od 200km/h

http://royy.net/~serfer123/bmw/7.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam światła do jazdy dziennej ale w dziwnej opcji. Po wlaczeniu mijania zapalają się kierunki, a postojówki nie działają wcale.

Można to zmienić, żeby było tak jak na filmiku...i zgodnie z przepisami?

 

A masz dobre żarówki w postojówkach? Z tego co pamiętam to w e46 jak się przepali postojówka to włącza się kierunek. Jeżeli nie to, to znaczy, że ktoś namieszał w module świateł. Już raz poprawiałem w e39 jak gościowi z tyłu zamiast kierunku pozycja migała, a zamiast stopu miał pozycję :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam takie pytanie, czy jesteście pewni że przed liftem palą się kierunki przy dziennych? kiedyś na chwilę zakodowałem dzienne i nie zauważyłem tego zjawiska a moja beta jest z '98r. Kłócił się nie będę ponieważ aż tak się nie przyglądałem a nie podobało mi się to ponieważ nie dało się ich wyłączyć i świeciły długie a mi bardziej przypada do gustu jeśli pala się żarówki bliżej karawędzi samochodu (drogowe). Nie posiadam xenonów więc u mnie to nie problem, a zaleta jest taka że jeśli przełącznik jest w pozycji 1 to światła zapalają się automatycznie po włączeniu zapłonu, po zgaszeniu silnika gasną wszystkie światła (postojowe również). Jednak jeśli przełączymy przełącznik świateł na 0 to auto odpala ze zgaszonymi światłami, więc zimową porą, po dużym mrozie w nocy śmiało mogę odpalić auto bez świateł nie męcząc aku... natomiast letnią porą zostawiam włączony przełącznik i zapominam o światłach :) dla mnie takie rozwiązanie jest praktyczniejsze ale ja nie posiadam xenonów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia "Drogowe" to światła "Długie" a te które chciałbyś żeby się świeciły to światła "Mijania" jednak przy włączeniu DRL będą się świecić te bliżej nereczki czyli "Długie" ze zmniejszoną mocą.

Co do tego że podczas odpalania auta świecą te światełka już po przekręceniu kluczyka to zimą nie powoduje to problemu bo jeśli nie słyszałeś to często w trakcie dużych mrozów zaleca się przed uruchomieniem auta włączyć na kilka sekund światła żeby "wzbudzić" zmrożony akumulator. Mojemu ojcu kilka lat temu wybuchł prawie nowy aku przy -28 stopniach po tym jak po nocy chciał odpalić auto. Dodam jeszcze że mam 7mio letnie auto z oryginalnym jeszcze od nowości akumulatorem i byłem teraz ponad dwa tygodnie w szpitalu i liczyłem się z problemami przy uruchamianiu auta wczoraj lecz ono mnie zaskoczyło pozytywnie bo odpalił od strzału i u mnie też po przekręceniu klucza najpierw zapalają się DRL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam było ustawienie czułości ale nie pomogę bo nie chcę Ci namieszać, były chyba dwie pozycje "czuły" i "normalny" ale może się mylę może to było do sensora deszczu. Ja jeżdżę na wyłączonych i do momentu włączenia przeze mnie na AUTO albo na Światła to jeżdżę na DRL, jest zima i nasłonecznienie jest słabe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka,A ja mam takie pytanie bo u mnie jest tak że światła się zapalają same po odpaleniu samochodu po jakichś 5 sec a włącznik mam na 0 i nie mam ich wylaczyc chyba że zgasze samochód i i cofnę kluczyk do pozycji 0 bo jak mam na pozycji 1 to mam tylko postojówki.Jak zapalę auto i same mi się włączą światła to wtedy nie mogę wlączyć halogenów ani przeciwmgielnego z tyłu.Chyba że zapale auto i szybko przekręcę włącznik świateł i wlącze halogeny.CZy orientujecie się czy ja mam coś przestawione w kompie czy coś dołożone?bo kabel od świateł są podpięte do takich czarnych okrągłych pudełek z wyjściem jakby pin idealnie w to pasuje kabel od przetwornicy hid.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.