Skocz do zawartości

320d klapa bagażnika się nie otwiera


mateusz88

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum ale nie znalazłem nic co by rozwiązało mój problem.

 

Chodzi o to że klapa bagażnika otwierała się normalnie jak otwierałem auto przyciskiem od centralnego na kluczyku. Otwierały się drzwi i bagażnik. Żeby otworzyć to wystarczyło na klapie juz otworzyć palcami, ale od kilku dni jak otwieram auto to już nie otwiera się bagażnik. Żeby go otworzyć to musze albo normalnie otworzyc kluczykiem albo tym przyciskiem w kluczyku do otwierania samego bagażnika. Jak to zrobić żeby bagażnik spowrotem sie otwierał jak otwiera centralny? Dodam ze kluczyk mam jeszcze ten stary z gumowymi przyciskami. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miałem to samo.Włącznik w klapie jest to zwykły włącznik (mikrostyk) działający na zasadzie zwarcia i po jakimś czasie robi się zaśniedziały.Musisz go wyjąc,rozebrać i delikatnie przeczyścić drobnym papierem ściernym i będzie po problemie.

 

Pozdrawiam.

http://images49.fotosik.pl/48/b15dcef712d56319.jpg


..."The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przewody w osłonie gumowej łączącej klapę z budą lubią się łamać :wink:

 

 

Zgadzam się z kolegą kazikm3 mam taki sam problem a na dodatek świeci mi się co jakiś czas bagażnik tak jakby był cały czas otwarty i wtedy otworzyć go mogę tylko wkładając kluczyk.

Kumpel miał też takie problemy i doradził żebym zaglądnął do kabli gzie wychodzą z auta i łączą się z klapą bagażnika a i na dodatek światła cofania mi nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
mialem taki problem, ze moglem otworzyc bagaznik tylko kluczykiem (z pilota ani z przycisku w listwie klapy nie dzialalo) i w dodatku nie swiecilo sie swiatlo w bagażniku. problem - przerwany brazowy kabelek wychodzący z kabiny do bagażnika ( w gumowej rurce) ktora widac po otwarciu klapy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość wymiany samego mikrostyku? Klapę otwieram z pilota lub kluczykiem w zamku. Przycisk nie działa (na złączce na krótko działa) i mam problem z wyjęciem tego mikrostuku - ogólnie po odkręceniu listwy ozdobnej podświetlającej tablicę nie mogę wyjąć mikrostyku, ponieważ nie mam jak wsadzić palca w klapę - jest jedna dziurka, w której przeciągnięty jest przewód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam

ja w touringu mam nieco inny problem mianowicie szyba od klapy co chwile sie otwiera podczas jazdy i przestal dzialac przycisk w konsoli srodkowej od zamka

kabelki w klapie wygladaja w porzadku mozecie cos poradzic? dodam ze pilot i cala reszta dziala ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy jest możliwość wymiany samego mikrostyku? Klapę otwieram z pilota lub kluczykiem w zamku. Przycisk nie działa (na złączce na krótko działa) i mam problem z wyjęciem tego mikrostuku - ogólnie po odkręceniu listwy ozdobnej podświetlającej tablicę nie mogę wyjąć mikrostyku, ponieważ nie mam jak wsadzić palca w klapę - jest jedna dziurka, w której przeciągnięty jest przewód.

 

Oczywiście ze jest mozliwosc wymiany samego mikrostyku . Nr 16 na rysunku http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL91&mospid=47642&btnr=41_1367&hg=41&fg=60 cena nowego http://mototec.pl/epc/parts.php?znajdz=51138185792&stan=cena+w+PLN 10 zł wiec chyba lepiej go rozebrac i przeczyscić. Jak juz zo rozbierzesz to przypatrz sie dobrze jak jest on złozony bo mi wystrzeliła jedna z blaszek i miałem problem go złozyć. Byłem przekonany ze ma być tak jak myslalem a składało sie go odwrotnie.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
Witam, temat już trochę stary, ale pozwolę sobie się podpiąć. Mam podobny problem jak wcześniej opisane. Sprawa polega na tym, że bagażnik nie otwiera się z przycisku w klapie (otwarcie jest możliwe tylko z przycisku na kluczyku) i dodatkowo nie działają światła podświetlające tablice rej. Idąc za poradami skupiłem się na kablach łączących budę z klapą. Okazało się że dwa kable są po prostu urwane i tutaj rodzi się moje pytanie: kable te są w gumowej osłonie i można ją ściągnąć jedynie do pewnego momentu. Ja natomiast mam końcówkę kabla idącą od klapy, ale nie mogę się dostać do drugiej jego części, która siedzi gdzieś w tej gumowej osłonie. Niestety dalej już nie mogę jej zsunąć. Co robić ? Rozcinać chyba nie za bardzo, bo po wyjęciu tej szerszej części idącej do przodu auta widać, że jest to jedna całość, więc późniejsze dokupienie tego nie wchodzi w gre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, temat już trochę stary, ale pozwolę sobie się podpiąć. Mam podobny problem jak wcześniej opisane. Sprawa polega na tym, że bagażnik nie otwiera się z przycisku w klapie (otwarcie jest możliwe tylko z przycisku na kluczyku) i dodatkowo nie działają światła podświetlające tablice rej. Idąc za poradami skupiłem się na kablach łączących budę z klapą. Okazało się że dwa kable są po prostu urwane i tutaj rodzi się moje pytanie: kable te są w gumowej osłonie i można ją ściągnąć jedynie do pewnego momentu. Ja natomiast mam końcówkę kabla idącą od klapy, ale nie mogę się dostać do drugiej jego części, która siedzi gdzieś w tej gumowej osłonie. Niestety dalej już nie mogę jej zsunąć. Co robić ? Rozcinać chyba nie za bardzo, bo po wyjęciu tej szerszej części idącej do przodu auta widać, że jest to jedna całość, więc późniejsze dokupienie tego nie wchodzi w gre.

 

Powodem takiego zachowania jest przerwany przewód masowy w wiązce idącej do klapy. Przewód jest grubszy niż pozostałe i ma kolor brązowy. Można się do niego dostać odsuwając osłonę gumową, czasami trzeba odczepić kawałek kabla, żeby można było wysunąć wiązkę, ale wcale nie trzeba jej rozcinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam chciałbym odświeżyć temat.

 

Problem mam taki że od jakiegoś czasu nie działało mi światło przeciwmgielne tylnie i wsteczne. Oba jak wszyscy wiedzą znajdują się na klapie bagażnika. Na licznikach świeciła mi się kontrolka bodajże lewe tylnie światło, dzisiaj włączyła mi się druga tylnia kontrolka- prawa. Co może być tego przyczyną? Dzisiaj też przestał otwierać mi się bagażnik przez przycisk na klapie. Czy problem z klapą może być związany z ta kontrolką?

Życie jest zbyt krótkie, żeby umierać w BMW. Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Witam, temat już trochę stary, ale pozwolę sobie się podpiąć. Mam podobny problem jak wcześniej opisane. Sprawa polega na tym, że bagażnik nie otwiera się z przycisku w klapie (otwarcie jest możliwe tylko z przycisku na kluczyku) i dodatkowo nie działają światła podświetlające tablice rej. Idąc za poradami skupiłem się na kablach łączących budę z klapą. Okazało się że dwa kable są po prostu urwane i tutaj rodzi się moje pytanie: kable te są w gumowej osłonie i można ją ściągnąć jedynie do pewnego momentu. Ja natomiast mam końcówkę kabla idącą od klapy, ale nie mogę się dostać do drugiej jego części, która siedzi gdzieś w tej gumowej osłonie. Niestety dalej już nie mogę jej zsunąć. Co robić ? Rozcinać chyba nie za bardzo, bo po wyjęciu tej szerszej części idącej do przodu auta widać, że jest to jedna całość, więc późniejsze dokupienie tego nie wchodzi w gre.
:duh:

 

Witam, miałem identyczny problem, rozciąłem gumę ochraniającą kable łączące budę z klapą,3 bądź 4 były pozrywane. Polutowałem je, zaizolowałem każdy z osobna i potem całość i tak:

-światło w bagażniku wróciło

-oświetlenia tablic całkowicie działa

-kontrolka "otwarty bagażnik" nie świeci się

 

ale dalej nie mogę otworzyć klapy z przycisku w klapie :duh:

ma ktoś jakieś pomysły gdzie szukać dalej...???

PS. Owtieranie z przycisku w kluczyku działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

odkręć listwę oświetlenia tablicy rej. i sprawdz przewody

z prawej lampki (jeżeli dobrze pamiętam) jest zasilanie przycisku otwierania pokrywy bagażnika, sprawdz czy przewód nie jest zaśniedziały bądz przerwany

 

Dobry kolejny krok. Jeśli sam przycisk działa mechanicznie to teraz sprawdź czy zamyka obwód po wciśnięciu. Jeśli nie ma przepływu prądu to masz odpowiedź co padło i gdzie dalej szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Pozwólcie, że odświeżę temat...ja mam taki problem że klapa nie otwiera się tylko z przycisku na pilocie (działa z przycisku w kabinie I na klapie).po wciśnięciu przycisku na pilocie, zamiast otwarcia klapy, włącza się alarm. Czy przycisk na pilocie muszę zaprogramować czy gdzieś się to ustawia w komputerze? Jak tak to proszę o wskazówki jak to zrobić.dziękuję. 328xi 2007.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.