Skocz do zawartości

328i Pisk z okolic maski przy porannym uruchamianiu


Macko BMW

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Posiadam samochod E46 328 sedan od 3 lat i ostantio cos zlego sie chyba z nim dzieje :S

 

Otóż przy porannym odpalaniu , gdy przekrecam kluczyk to przez okolo 5-6 sekund slychac lekki pisk/gwizd z okolic maski. Obroty nie faluja ani samochod sie dlawi. Wszystko jest tak jak zawsze bylo czyli samochod normalnie przyspiesza. NIe mam instalacji gazowej.

 

Dziwne jest to , ze to dzieje sie tylko na zimnym ten leciuki gwizd i trwa to krotko. Gdy np zgasze samochod po 1min i odpale ponownie to problem juz nie wystpuje. Dzieje sie tak tylkko po kilkunastu godzinach czyli jak silnik jest calkowicie zimny.

 

Mam jescze 2 pytanie. Tydzien temu wymienilem olej w samochodzie i przez mala nie uwage moje dziecko jak wlewalem olej przewrocilo mi lejek i okolo 50-100ml sie wylalo pod maske w okolice dolotu i okolice (nie wiem czy to sa sondy). Oczywiscie to co siegnolem to wytarlem z tego oleju. Nastepnie odpalilem samochod i przez okolo 45min zostawilem samochod zeby sie ten olej wypalil . Lekki dymek lecial. Czy moglo sie cos stac. I to wlasnie o tego momentu czyli na 2 dzien zaczely sie te poranne gwizdy .piski ktore sa bardzo krotkie ale ja sie boje ze moglem cos zrobic. Wie ktos jak moze mi pomoc :rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli po jakims czasie moze to ustapic czy cos powinienem z tym zrobic ??

 

Mam sie martwic . POwtorze ze dzieje sie to tylko na zimnym wiec to mnie troche dziwi.

 

 

hej, nie martw sie bo nie ma o co, jak zimny maska do góry i posłuchaj co tam piszczy, jak to pasek czy rolka bedziesz słyszał. ja mam to samo rano pisk paska który znika po chwili. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dokładno tak jak pisza koledzy :)

Paski lub rolki, ja u siebie wymieniłem bo mnie to denerwowało :)

"The Beats Of life..... The Voice Of Creation.... The Invisible World...... The Echo of Imagination......... We dance for joy ...we cying teras.... we screaming Loud .... The Beats of Life. " SHOWTEK!!

Świetna Muza Do Auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
witam posiadam bmw e46 318i 143km ,tez występuje u mnie poranny pisk około dwie trzy sekundy i cichnie ,dzieje się to tylko!!!!!!!!!!!!! wtedy jak samochód jest wystudzony po nocy!!!!!!!!to co zaobserwowałem że gdy samochód stoi cała noc w garażu zupełna cisza!!trochę to dziwne widocznie wpływ ma na to wilgoć na pasku,czy wiecie co z tym można zrobić???????????proszę o odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro od rana otworzę maskę i postaram się zlokalizować skąd dobiega ten pisk ale dla mnie jest dzwiek paska klinowego ,identyczny jak sąsiadka odpala swego opla tyle że u niej jest o wiele bardziej przerażający i dłuższy,, a u mnie zaledwie kilka sekund!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.