Skocz do zawartości

[E46] DIY - montaż navi E46 - foto - /PREMIER


Rekomendowane odpowiedzi

Hello

Jak obiecalem, male info jak zalozyc alternatywna navi do e46.

 

http://images40.fotosik.pl/269/c2340df272dc8f5fm.jpg

 

poza navi musimy dokupic stelaz do przelozenia klimatronika. Stelaz ma nr 51.16-7 001 400.9, jest to stelaz gdy ktos ma wiecej przyciskow niz tylko asc/dsc.

 

ok zaczynamy

 

1. zdejmujemy listwy ozdobne zaczynajac od szyby, sa 2, nad schowkiem oraz nad radiem. Dzieki temu mozemy odkrecic radio.. po wydlubaniu radia mamy miejsce zeby wypchnac klimatronik, powinien spokojnie wyskoczyc.

2. podnosimy do gory oslone lewarka skrzyni biegow, powinien swobodnie wyskoczyc, nie musimy sciagac galki ani tej oslony bo panel sterowania szyb po odpowiednim ulozeniu przejdzie bez problemow.

Zobaczymy 2 sruby i tu uwaga zeby nic nie ulamac, odkrecamy te sruby, delikatnie unosimy panel do gory i odsuwamy w strone tylniej kanapy, panel jest z przodu na uszach i szkoda byloby je ulamac.

 

http://images47.fotosik.pl/273/1d709b9761eaf7bbm.jpg

 

3. gdy mamy wyjety klimatronik i panel sterowania szyb, mozemy odkrecic stelaz ktory wymieniamy na wersje pod navi. najpierw przez otwor po wyjetym klimatroniku wypychamy schowek, pokaza nam sie dwie sruby, kolejne dwie odslonily sie gdy wyciagnelismy panel sterowania szyb.

4. mocujemy stelaz pod klimatronik

 

http://images38.fotosik.pl/269/62ec243766f758f4m.jpg

 

5. odkrecamy ramke ktora zostala po radiu i klimatronku, nie bedzie nam juz potrzebna.

 

http://images50.fotosik.pl/273/77c71e53179839ccm.jpg

 

to tak na szybko, jak rozciagnac kable po aucie chyba kazdy wie :) a jak nie to w moim opisie lusterek jest jak zdjac schowek nad nogami pasazera :) tamtedy prowadzimy kable ktore puszczamy slupkiem..

slupek ma zaslepke z przetloczeniem airbag, plaskim srubokretem podwazamy i mamy 3 sruby.

 

http://images43.fotosik.pl/270/50a2601ca9765da5m.jpg

 

EFEKT KONCOWY

 

http://images47.fotosik.pl/262/8484dd65f39e375bm.jpg

 

pozniej napisze cos o zabawce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakie kable trzeba prowadzić?

 

Można podłączyć do oryginalnej instalacji?

 

Jak wygląda sprawa z ceną i czasem realizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie kable trzeba prowadzić?

 

Można podłączyć do oryginalnej instalacji?

 

Jak wygląda sprawa z ceną i czasem realizacji?

 

ja mam wszystko pod wzmaka, ale na ori kostce tez powinno latac /sprawdze/.

kable on anteny TV, od GPS, oraz mikrofon

reszta PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

kupilem to na ebayu sprzet Dynavinu cena 2350zl z wliczona wysylka. Czas realizacji tydzien czasu.

 

Mam tylko z nim problem ;p

 

Po przekreceniu stacyjki i odpaleniu auta radio gubi pamiec moze ktos mi wytlumaczyc dlaczego? :)

 

I jeszcze jedna sprawa. Gdy wlaczam jakikolwiek film lub zdjecie ekran sie zamazuje po chwili i piesze "ze obraz wylaczony jest dla mojego bezpieczenstwa" :)

 

Moze autor moglby pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem to na ebayu sprzet Dynavinu cena 2350zl z wliczona wysylka. Czas realizacji tydzien czasu.

 

Mam tylko z nim problem ;p

 

Po przekreceniu stacyjki i odpaleniu auta radio gubi pamiec moze ktos mi wytlumaczyc dlaczego? :)

 

I jeszcze jedna sprawa. Gdy wlaczam jakikolwiek film lub zdjecie ekran sie zamazuje po chwili i piesze "ze obraz wylaczony jest dla mojego bezpieczenstwa" :)

 

Moze autor moglby pomoc?

 

z pamiecia, podpioles sie pod ori kostke?? moze ktos mieszal w twojej kostce.

Co do ogladania w trakcie jazdy, jak dobrze pamietam fioletowy kabel na mase, jutro poszukam w instrukcji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio podłączyłem pod kostkę która była oryginalnie podpięta pod wcześniejsze radio CD Business.

Jak z tymi kabelkami abym mógł oglądać filmy :) Bo w mojej instrukcji nie ma słowa na temat który kabelek gdzie podpiąć.

 

 

napewno jest, bylo to napisane na jednej z ostatnich stron, prawa kartka gorna czesc...po 18:00 sprawdze dokladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok znalazlem w instrukcji, chodzi tu o różowy kabel który podpinamy do obudowy radia i teraz wszystkie filmy chodzą jak złoto :)

 

Zostało mi tylko zerownie ustawień radia po odpaleniu auta ale to jutro jade do fachowca który ma to zrobić :)

 

Jeszcze mam do premiera pytanie co do fukcji TV, czy ona Ci działa? To jest TV analogowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok znalazlem w instrukcji, chodzi tu o różowy kabel który podpinamy do obudowy radia i teraz wszystkie filmy chodzą jak złoto :)

 

Zostało mi tylko zerownie ustawień radia po odpaleniu auta ale to jutro jade do fachowca który ma to zrobić :)

 

Jeszcze mam do premiera pytanie co do fukcji TV, czy ona Ci działa? To jest TV analogowa?

 

 

jak kupiles opcje z tv cyfrowa to w PL nie poogladasz sobie... ja mialem opcje z tv analogowa i polsat w trakcie jazdy lapalo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o gubienie ustawień po wyłączeniu zapłonu to spróbuj zamienić miejscami kabelki zasilania ( ten poprzez stacyjkę i ten permanentny). Ja miałem podobny problem przy zestawie bluetoth do telefonu firmy Parrot. Fabrycznie podłączony w sposób gubiący ustawienia po wyłączeniu zapłonu. Zamieniłem miejscami kabelki ( w tym przypadku pomarańczowy z czerwonym) i wszystko jest jak przysłowiowa "książka pisze" :D.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.