Skocz do zawartości

[E46] 330d jak zmodyfikowac układ wydechowy


Forest.maxbimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy zastanawiam się nad wydechem. Chciałem wyciąc kata tego za turbiną, dwa nastepne, tłumik środkowy a w miejsce końcowego wsadzic jakiś sportowy. Silnik M57 184 KM w serii. Rozmawiałem z kilkoma osobami, nie mam sond lambda więc nie powinno byc problemów z błędami. Od razu mówię, że w chwili obecnej nie mogę sobie pozwolic na eismann'a za 3000 zł. Czy tłumik np. ultera dedykowany do e46 328i podejdzie do 330d?

 

Ewentualnie mógłbym skusic się na coś takiego...

 

http://cgi.ebay.pl/Remus-Sportauspuff-B ... 1c0e1aca21

 

http://cgi.ebay.pl/Sebring-Sportauspuff ... 1c0e2865a8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeszcze nigdy nie wymieniałem układu wydechowego w dieslu więc cięzko mi się wypowiadać w tej kwestii, ale czy nie brałeś pod uwagę zrobienia całego wydechu na zamówienie? rozumiem, że budżet może stanowić jakiś problem, ale moje doświadczenia pokazują, że często za cenę renomowanego tłumika końcowego można zrobić cały wydech. ja kiedyś robiłem w el-tec.pl i tak dokładnie wyglądała relacja cenowa.

 

niezaleśnie co zrobisz to daj znać jak wyszło.

 

może w tzw "międzyczasie" wypowie się ktoś kto już robił wydech do cywilnego diesla....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
Witam,

ja zrobiłem u siebie "przelotówkę", czyli wycinka kata wstępnego i środkowego + dedykowany tłumik REMUSA + nowy łącznik elastyczny. Odnotowałem same plusy: dźwięk, świst turbo, odciążenie układu z "martwych szykan", lepsze przyspieszenie od dołu. Pozdr

 

A gdzie robiles ten tlumik ?? i jesli mozna wiedziec jakie koszta ??

" Ucz sie pracuj ciezko dnia kazdego

trening czyni mistrzem duzo w tym dobrego

pierwszy krok to poczatek by osiagnac szczyty

dzialaj swiadomie przestan na farta liczyc ... " HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja w swojej mam cały wydech robiony pod zamówienie u MG Motorsport.

Zabawa nie jest tania bo aktualnie koleś/firma się trochę ceni ale kwestia zrobienia całego wydechu daje odczuwalne różnice.

Nie trzeba robić wydechu u kogoś znanego, wystarczy, że ktoś zna się na temacie i ogarnia montaż kwasówek w autach i można to zrobić w dobrej cenie. Wszystko zależy od tego ile kto chce wydać :D

Pozbycie się kata wiąże się z automatycznym kopceniem a to już nieładnie wygląda.

U mnie po modach auto nie puszcza żadnego dymku a to co mnie najbardziej zdziwiło to dźwięk wydechu - po prostu jak nie diesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie modyfikacje przeprowadziles ze przestala kopcic ??

" Ucz sie pracuj ciezko dnia kazdego

trening czyni mistrzem duzo w tym dobrego

pierwszy krok to poczatek by osiagnac szczyty

dzialaj swiadomie przestan na farta liczyc ... " HG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A jakie modyfikacje przeprowadziles ze przestala kopcic ??

 

'Nie przestała kopcić' bo nigdy nie kopciła.

Chodzi o to, że zazwyczaj jak ktoś leci po modach takich jak np odetkanie wydechu to auto zaczyna kopcić, ze względu na wycięte katy, tłumiki itp.

Tym bardziej jak ktoś zrobi wydech i jeszcze jakiegoś chipsa zapoda.

U mnie wydech robił Guzy Z MG Motorsport, a on nie preferuje wycinania katów. Wydechy ma opcykane więc wie co robi. Miał zrobić dobrze i zrobił.

Auto aktualnie jest po wydechu w MG i programie a Aliego i jeździ bezproblemowo.

Po tych modach auto nie puszcza dymku i jeździ bezawaryjnie a na tym chyba wszystkim albo przynajmniej większości zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.