Skocz do zawartości

Jak zainstalowac inpa, ncs, nfs, winkfp, dis, sss na WIN7


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z pierwszym zestawem inpy. Zainstalowany vmware, robię wszystko zgodnie z instrukcją. Uruchamiam wirtualną maszynę, pojawia się ekran bootowania wirtualnej maszyny po czym na czarnym ekranie pokazuje się "błąd ładowania systemu operacyjnego". Jakieś pomysły co z tym zrobić ?

Jaką ścieżkę powinienem mieć podaną w cd/dvd ?

 

win 7 32bit

 

 

edit: problem częściowo rozwiązany bo wersja V2 działa bez zarzutu. Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 735
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

Panowie a ja mam problem z wykryciem przez VM z Disem głowicy.

Gotowce ściągnięte od trandolfa, pierwszy z INPA drugi z DIS. INPA działa bez problemu, uruchamiam głowicę + IFHS a następnie odpalam Dis i tu problem, że Dis nie widzi głowicy. Próbowałem pingować adres 192.168.68.30 z INPA, ale DIS nie widzi. Wszystko ustawione zgodnie z instrukcją sprawdzone 10 razy... Skoro komputery się nie widzą to wydaje mi się, że problem może być z konfiguracją połączeń sieciowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

Pytanie o sposób instalacji TIS-a. Jak ja to robię i czy to tak ma być: w Deamon Tools podłączam pytę iso TIS. W DIS-ie ją aktywuję i instaluję. Pokazują się tradycyjne krzyżyki, następnie jest komunikat o zainstalowaniu. Tis na 1 panelu DIS-a jest aktywny, można z niego korzystać. Po każdym wyjściu z DIS-a trzeba na nowo aktywować w Deamon Tools obraz TIS-a. Czy to reguła? Jeśli tak, to co instalowało się ponad 20 minut i gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Panowie pomocy walczę już dwa dni z inpa i interfejsem OBD usb od viakena i nie ogarniam tego fejsu. Problem polega na tym, że nie podświetla mi się to kółko koło baterii próbowałem już wszystkich metod i nic nie działa. Wszystko mam zainstalowane kabel wykryło stery zainstalowane inpa też a to kółko nadal białe. Proszę o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Mam problem z pierwszym zestawem inpy. Zainstalowany vmware, robię wszystko zgodnie z instrukcją. Uruchamiam wirtualną maszynę, pojawia się ekran bootowania wirtualnej maszyny po czym na czarnym ekranie pokazuje się "błąd ładowania systemu operacyjnego". Jakieś pomysły co z tym zrobić ?

Jaką ścieżkę powinienem mieć podaną w cd/dvd ?

 

win 7 32bit

 

 

edit: problem częściowo rozwiązany bo wersja V2 działa bez zarzutu. Ciekawe...

 

Jeżeli robisz "czysta" instalacje to vmware musi startować z dysku CD/DVD. W Vmware 8 jest opcje power on to bios gdzie można zmienić kolejność rozruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam,

Panowie a ja mam problem z wykryciem przez VM z Disem głowicy.

Gotowce ściągnięte od trandolfa, pierwszy z INPA drugi z DIS. INPA działa bez problemu, uruchamiam głowicę + IFHS a następnie odpalam Dis i tu problem, że Dis nie widzi głowicy. Próbowałem pingować adres 192.168.68.30 z INPA, ale DIS nie widzi. Wszystko ustawione zgodnie z instrukcją sprawdzone 10 razy... Skoro komputery się nie widzą to wydaje mi się, że problem może być z konfiguracją połączeń sieciowych?

 

Wyłącz antyvirus i firewall. Wstaw ustawienia sieci vmware tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
witam!

Pytanie o sposób instalacji TIS-a. Jak ja to robię i czy to tak ma być: w Deamon Tools podłączam pytę iso TIS. W DIS-ie ją aktywuję i instaluję. Pokazują się tradycyjne krzyżyki, następnie jest komunikat o zainstalowaniu. Tis na 1 panelu DIS-a jest aktywny, można z niego korzystać. Po każdym wyjściu z DIS-a trzeba na nowo aktywować w Deamon Tools obraz TIS-a. Czy to reguła? Jeśli tak, to co instalowało się ponad 20 minut i gdzie?

 

A nie ma wyboru "przenieś zawartość na dysk" bo taka jak mnie pamięć nie myli jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam. Panowie pomocy walczę już dwa dni z inpa i interfejsem OBD usb od viakena i nie ogarniam tego fejsu. Problem polega na tym, że nie podświetla mi się to kółko koło baterii próbowałem już wszystkich metod i nic nie działa. Wszystko mam zainstalowane kabel wykryło stery zainstalowane inpa też a to kółko nadal białe. Proszę o pomoc

 

Jak lecisz przez przejściówkę OBD-20 pin to ignition będzie "biale". Próbowałeś się połączyć z dowolnym sterownikiem mimo to?

Jak widać po forum często trafiają się uwalone fejsy od viakena. On ma człowieka od support pisz do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie pomocy walczę już dwa dni z inpa i interfejsem OBD usb od viakena i nie ogarniam tego fejsu. Problem polega na tym, że nie podświetla mi się to kółko koło baterii próbowałem już wszystkich metod i nic nie działa. Wszystko mam zainstalowane kabel wykryło stery zainstalowane inpa też a to kółko nadal białe. Proszę o pomoc

 

Jak lecisz przez przejściówkę OBD-20 pin to ignition będzie "biale". Próbowałeś się połączyć z dowolnym sterownikiem mimo to?

Jak widać po forum często trafiają się uwalone fejsy od viakena. On ma człowieka od support pisz do niego.

 

Tak mam przejściówkę na OBD-20 pin próbowałem i nie łączy się z niczym świeci się tylko dioda w interfejsie, kupiłem niby ten fejs co ma się świecić to ignition a tu ani battery ani ignition się nie podświetla chyba coś uwalony jest ten interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam panowie

 

mam taki o to problem z inpa jak wchodze np w stat zeby zobaczyc vanosy to po 2sec lub 5 czasami odrazu wyskakuje cos takiego:

 

ApiCheckJobStatus: error #20

IFH-0010:DATATRANSMISSION TO CONTROLUNIT DISTURBED

API job error or no such result!

 

Podpowiecie co trzeba zrobic zeby to banglalo ??

 

BMW E61 z 2005 roku 525i n52b25af

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Masz onterface walniety albo szturchasz go nozka ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten sam blad wywala mi na fejsie od kolegi Nerwusa, jak i na tym nabytym z ebay - pewnie chinski choc kraj pochodzenia UK ;) oba sa na comie(rs232) chyba nie sa oba uwalone ?? no i raczej nie szturcham ich nozka ;) ciezko nawet tam stope wsadzic :D (tzn tam gdzie gniazdo diagnostyczne jest)

 

LANTENCY TIMER ?? ciezko mi znalezc w opcjach com1.

 

:search: tego uzylem zanim napisalem. odpowiedzi na ten problem nie ma, stad moj post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interface usb, juz mam narazie wywala bledny plik compilacji czy cos takiego. Ale to nie problem ogarne na spokojnie, ogolnie pisze w innej sprawie, gdy wybiore z menu samochodow w inpie e60 i pozniej wejde w "wybierz e60 v1.26, funcional jobs" to interfejs dziala mi bez problemu i sie nie rozlacza i nie wywala zadnych bledow, co prawda zaduzo sie tam poogladac nie da, ale to dosc dziwne jak dla mnie.

Macie na to jakies wytlumaczenie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
W functional job mozesz sobie bledy skasowacglownie! Blad cmpilacji jak brakuje skryptow

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak, zaduzo sie w funcional job nie da zrobic, ale tak jak pisalem wczesniej jak probuje wejsc w silnik lub skrzynie lub gdzie kolwiek to fejs na comie sie rozlacza z komunikatem jak wyzej api ......, nie rwie polaczenia tylko w funcional job.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem o jakim przedluzaczu mowisz :) ogolnie uzywam tego fejsa od Ciebie czyli wtyczka obd, do czarnego pudelka w ktorym mam wybor prztyczkiem pomiedzy normal i ds2only (jak dobrze pamietam) i z tego pudelka kablem do lapka.

Uzywalem tez zakupionego fejsa z ebay, z jednej strony wtyczka obd z drugiej rs232 i jeden koniec wtykam w gniazdo drugi w kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z tych rzeczy, oryginalne kable i wtyczki nic nie dokladam ani ni nie przedluzam

 

dzisiaj postawilem swiezynke system + nowa inpe disa itd, i [BAD] ten sam e rror. ncs to samo. diss pokazuje jeszcze 200.020,.chcialem wejsc tez w key and car memory ale diss wisi i nic sie nie dzieje, pozniej chcialem to zrobic ncs i wtedy wywalilo blad ten sam co w inpie. sprawdzalem na stacyjce w pozycji 1 i w pozycji 2, na obu kablach to samo jest, na Twoim i tym z ebaya.

Moze faktycznie kabel na usb by to uleczyl ?? mam go, lezy zakupilem ostatnio, trzeba cos dodatkowo zmieniac, instalowac, zeby to latalo na usb ?? czy tylko zmienic cos w ediabas.ini ??

 

e39 chodzi bez problemowo bo grzebalem troche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-ICOM-B-C-ISIS-Diagnostic-interface-only-use-ISTA-D-ISTA-P-/160791930828?pt=UK_Diagnostic_Tools_Equipment&hash=item256ff227cc

 

taki ten icom ?? watpie zeby ktos to mial z mojego otoczenia.

 

co do inpy to poza 1 plikiem reszty sciagnac nie moge.

 

mam na ta chwile inpe i dissa zainstalowanego, jak to sie ma do tej inpy ktora zalaczyles ?? czy bedzie mi latal tez dis ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.