Skocz do zawartości

Montowanie Magnetyzerów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w posiadaniu kilku par magnesów z przeznaczeniem do zamontowania w samochodzie. Moje pytanie brzmi: Gdzie to zamontować? Mam magnetyzery od powietrza i od paliwa. Słyszałem od jednych że magnetyzery coś dają, od drugich że nie dają nic, więc ja chcem to sprawdzić na własną ręke. Proszę o rade gdzie to zamontować, bo ja sie kiepsko znam na mechanice, i nie jestem pewny gdzie to zamontować. Moj silnik to 1.8 85kw . Pozdrawiam, z góry dzięki za pomoc;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematow o magnetyzerach bylo na tym forum juz duzo, kazdy z nich konczyl sie konkluzja, ze niestety, nie przynosza zadnego widocznego efektu. To samo pisza w prasie motoryzacyjnej, chociazby w Motorze. Po prostu i brutalnie: gdyby to choc troche dzialalo, producenci samochodow montowaliby je seryjnie.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor poprosił mnie o odblokowanie tematu. Przeniosłem do Spalania i odblokowuję. Zwracam uwagę, że pytanie brzmi "jak zamontować?", a nie "co dają magnetyzery?"

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Najlepiej na lodówkę. Nie dość, że nic nie dają, to silny magnes może powodować jakieś ciekawe historie w elektronice i czujnikach. Wystaw na allegro, jakiś Janek kupi i będziesz miał na paliwo :)

 

przecież odpowiedź już padła. najlepiej na opaski lub taśmę izolacyjną. a efekt będzie taki sam jak zainstalować to w aucie :D

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) no każdy ma jakieś tam swoje teorie, że to nie powinno działać (w tym ja jestem sceptyczny), ale z drugiej strony kilka zaufanych osób wspominało o jakiś wymiernych efektach, więc chciałbym to sprawdzić. Jeśli znowu chodzi o montowanie, to tutaj można by było znaleźć setki teorii za i przeciw, czemu to nie jest montowane seryjnie, ale nie o to chodzi w tym temacie. Dziwi mnie też fakt dlaczego żaden tutaj użytkownik nawet nie chciał mi wspomnieć gdzie jest w ogóle przewód doprowadzania paliwa i powietrza;) wtedy bym sobie sprawdził te magnesy od razu :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Zgadzam się ;) jak już je posiadasz to trzeba przetestować i podzielić się swoimi (a nie gdzieś tam zasłyszanymi) opiniami :8) Podobnie sprawa wygląda z paliwami premium. Na tutejszym, jak i na innych forach jest sporo postów gdzie mamy diametralnie inne opinie o tych produktach, do tego dochodzą teorie spiskowe itp. Jeżeli ktoś zauważy poprawę osiągów, zmniejszenie spalanie, poprawę pracy silnika lub poprostu poprawia mu to humor to nie widzę przeszkody aby kożystać z tego typu produktów ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :) Dziwi mnie też fakt dlaczego żaden tutaj użytkownik nawet nie chciał mi wspomnieć gdzie jest w ogóle przewód doprowadzania paliwa i powietrza;) wtedy bym sobie sprawdził te magnesy od razu :) Pozdrawiam

 

 

Kolego, jeśli nie masz tak podstawowej wiedzy to lepiej daj do założenia do jakiegoś mechanika, bo jeszcze podłączysz pod kable zapłonowe, zamiast pod paliwo i powietrze :norty:

 

Zamocować możesz na opaski samozaciskowe, względnie możesz toto po prostu skręcić (tylko z umiarem :!: )

 

PS. testowałem toto na m42 i nie przyniosło żadnych efektów. O, przepraszam - przyniosło: obroty wariowały jak oszalałe, spalanie skoczyło o mniej więcej 0,7l/100km.

 

 

Pozdrawiam,

Prawdziwy facet ma wał a nie przeguby :P


Gdyby bóg kochał przedni napęd, to chodzilibyśmy na rękach i jedli dupami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.