Skocz do zawartości

Felgi X5 do e39. 17 cali.


Seweras

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam taką sprawę. Mam okazję kupić takie felgi z oponami (fotka jako przykład wyglądu felgi):

http://www.allegro.pl/item936034152_bmw_e53_x5_x_5_kola_kompletne_zimowe_idealne_8_5m.html

Paramerty to:

Styling 57

7,5" X 17"

IS40 (ET40)

5 X 120

Opony 235/45/17 z bieżnikiem 7mm

Felgi + opony za 1200zł

Do tego otrzymam gratis (pewnie wliczone w cene) 20 śrub i 4 dystanse o szerokości 2x25mm i 2x22mm.

I teraz Panowie pytanie. Wcisne to jakoś do auta?? Nie będzie ocierać? Czy wzór felg może być? Czy uważacie, że są brzydkie?? Proszę o szczerość.

 

P.S. Jeżeli to felgi od X5 to chyba powinny być dość mocne. Może tak łatwo się nie pokrzywią. Co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Mam taką sprawę. Mam okazję kupić takie felgi z oponami (fotka jako przykład wyglądu felgi):

http://www.allegro.pl/item936034152_bmw_e53_x5_x_5_kola_kompletne_zimowe_idealne_8_5m.html

Paramerty to:

Styling 57

7,5" X 17"

IS40 (ET40)

5 X 120

Opony 235/45/17 z bieżnikiem 7mm

Felgi + opony za 1200zł

Do tego otrzymam gratis (pewnie wliczone w cene) 20 śrub i 4 dystanse o szerokości 2x25mm i 2x22mm.

I teraz Panowie pytanie. Wcisne to jakoś do auta?? Nie będzie ocierać? Czy wzór felg może być? Czy uważacie, że są brzydkie?? Proszę o szczerość.

 

P.S. Jeżeli to felgi od X5 to chyba powinny być dość mocne. Może tak łatwo się nie pokrzywią. Co wy na to?

 

jesli felgi z oponami kosztują 1200 zł to jest to tak nieprawdopodobnie tanio, że bym się 100x przyjrzał każdej feldze i każdej oponie czy sprzedawca czegoś nie ukrywa.

 

Za taką cenę można dostać dobre używane opony w tym rozmiarze. Jeśli ktoś do tych opon dorzuca felgi to juz naprawde podejrzane jest.

 

co do wymiarów to ET jest niezgodne ze specyfikacją do E39, bo powinno być ET20, ale tu chyba dystanse załatwią sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o strone wizualną to felgi są jak najbardziej ładne, jednak bardzo silnie utożsamiam je z modelem X5 i nie bardzo pasują mi do e39.

Oczywiśćie to rzecz gustu i to Ty musisz zdecydować :)

 

Choć jeśli chodzi o felgi z X5 to podoba mi sie ten model. Auto użytkownika forum.

http://bkd-fani.pl/forum/viewtopic.php?p=10311#10311

http://farm8.staticflickr.com/7143/6826155841_0459a462fa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"vortex5"

Pprzyjrzałem się każdej feldze z oponą na wyważarce. Felgi są wręcz idealnie proste, nie biją na boki ani góra, dół. 2 opony są także berdzo ładne. A 2 delikatnie, ale to naprawde delikatnie pulsują góra, dół. Koła są oczywiście ładnie wyważone. Sprzedawca kupił auto e34 z 2 komnpetami kół i te chce sprzedać. Koleś pracuje w serwisie opon więc nie wydaje mi się żeby coś kręcił. Powiem szczerze że urzekły mnie te koła. Wiec jak brać za tą cene to wszystko??

 

"#1"

No te felgi mi naprawdę sie spodobały. Wiadomo że to jednak rzecz gustu. Te: http://bkd-fani.pl/forum/viewtopic.php?p=10311#10311 są także ładne.

Ale jak sądzisz brać w tej cenie??

 

"buma"

Tak jak napisałem. Dostaję komplet 4 dystansów ze srubami. Więc to załatwi sprawę ET. A otwór centrujący, jak że pracuję w takim zakładzie który posiada narzędziownię to sobię roztoczę w dystansach na 74,1 mm i nawet pochromuję dla lepszego wyglądu. :lol: Więc to szczegół którym się nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cene chyba bym się zdecydował a na pewno poważnie zastanowił,

oczywiśćie uprzednio prześwietlił dokładnie stan każgej felgi.

http://farm8.staticflickr.com/7143/6826155841_0459a462fa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą cene chyba bym się zdecydował a na pewno poważnie zastanowił,

oczywiśćie uprzednio prześwietlił dokładnie stan każgej felgi.

 

Felgi już dokładnie sprawdziłem na wyważarce. Każdą dokładnie obejrzałem. Nie spawane, nie prostowane. Mają normalne ślady użytkowania. Tu i uwdzie znajdzie się mała ryska. Koleś chce sprzedać bo poprostu ich nie potrzebuje. Oponki ładne, dystanse i śruby. Więc chyba się skuszę. Tylko nie będą ocierały? 235/45/17 No i po uwzględnieniu dystansów 2x22 mm i 2x25 mm ET felg zmieni się z 40 na 2x15 i 2x18. Szerokośc felg 7,5". Wiec jak zmieści się??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie będą ocierały? 235/45/17 No i po uwzględnieniu dystansów 2x22 mm i 2x25 mm ET felg zmieni się z 40 na 2x15 i 2x18. Szerokośc felg 7,5". Wiec jak zmieści się??

 

zmiesci sie, ale lepiej chyba użyć dystansów 20 mm, bedziesz mial idealne ET wtedy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie będą ocierały? 235/45/17 No i po uwzględnieniu dystansów 2x22 mm i 2x25 mm ET felg zmieni się z 40 na 2x15 i 2x18. Szerokośc felg 7,5". Wiec jak zmieści się??

 

zmiesci sie, ale lepiej chyba użyć dystansów 20 mm, bedziesz mial idealne ET wtedy

 

No tak. masz rację. Ale czy te 2mm a w drugim przypadku 5mm to tak źle?? Oczywiście dystanse mogę przetoczyć nieco. Tak myślę dać ET 15 na tył i ET 18 na przód. Kurcze może nie będzie ocierać. Fele nie są aż tak szerokie, bo tylko 7,5".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde nikt nie wie, czy koła 17 cali 234/45/17 z ET na tylnej osi 15 a na przedniej 18 wejdzie i nie będzie ocierać w e39??

Proszę o pomoc. Bo nie wiem czy brać koła.

 

a co Ci szkodzi wziac te koła i sprawdzic? w najgorszym razie bedziesz musial założyć dystanse 20 mm, bo na wysokosc koła wejdą bez problemu (235/45/17 to standardowy rozmiar dla E39)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde nikt nie wie, czy koła 17 cali 234/45/17 z ET na tylnej osi 15 a na przedniej 18 wejdzie i nie będzie ocierać w e39??

Proszę o pomoc. Bo nie wiem czy brać koła.

 

a co Ci szkodzi wziac te koła i sprawdzic? w najgorszym razie bedziesz musial założyć dystanse 20 mm, bo na wysokosc koła wejdą bez problemu (235/45/17 to standardowy rozmiar dla E39)

 

Masz rację. Wezmę i sprawdzę. Tak będzie najlepiej. Najwyżej przetocze dystanse.

 

co by nie było te felgi na e39 nie pasują, są brzydkie.

 

Skad wiesz że nie pasują? Widziałes już takie załozone do e39. A brzydkie to one wcale nie są. Widziałem niejedne dużo gorsze. A pozatym za tą cene to opłaca się wziąć choćby ze względu na dystanse (bo sporo są warte) i opony (po 7mm każda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałeś o szczerą odpowiedź czy te felgi są brzydkie,

 

te felgi na e39 będą brzydkie, ale jak się tobie podobają to nie pytaj innych o zdanie,

 

o opłacalności nie będę pisał bo ani nie pokazałeś opon ani felg.

tylko wybrałeś przykładowe foto z allegro i to jeszcze robione dość profesjonalnie,

 

e39 na ulicach jest pełno, i jak dużo jest parchów tak dużo jest paskudnych felg.

ale każda potwora ma swojego amatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdą bez problemowo, ja u siebie na tyle mam 17x10" i opony 245/45 i nic nie ociera.

a odnośnie zakupu to możesz pojechac do gościa założyc na auto , przejechac się i wtedy powiedzec czy kupujesz. ja tak zrobiłem.

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytałeś o szczerą odpowiedź czy te felgi są brzydkie,

 

te felgi na e39 będą brzydkie, ale jak się tobie podobają to nie pytaj innych o zdanie,

 

o opłacalności nie będę pisał bo ani nie pokazałeś opon ani felg.

tylko wybrałeś przykładowe foto z allegro i to jeszcze robione dość profesjonalnie,

 

e39 na ulicach jest pełno, i jak dużo jest parchów tak dużo jest paskudnych felg.

ale każda potwora ma swojego amatora.

 

Dzięki za szczerą odpowiedz. Felgi ogólnie nawet mi się podobają, a jak wyglądają na samochodzie to tego właśnie nie wiem. Oczywiście wygląd to sprawa gustu. Fotkę felgi i opony wstawię na forum w wolnej chwili.

 

wejdą bez problemowo, ja u siebie na tyle mam 17x10" i opony 245/45 i nic nie ociera.

a odnośnie zakupu to możesz pojechac do gościa założyc na auto , przejechac się i wtedy powiedzec czy kupujesz. ja tak zrobiłem.

 

Nie napisałeś jakie masz ET swoich felg. Może większe niż przy tych co mogę kupić i dlatego nie ocierają. Ale mimo to już mi lżej na duszy :D .

 

Mam fotki. Podesłał mi sprzedawca

http://img163.imageshack.us/img163/3899/snv34454.jpg

http://img10.imageshack.us/img10/6190/snv34452.jpg

http://img22.imageshack.us/img22/1192/snv34451.jpg

 

Fotki nie profesjnalne. Ale to dokładnie te koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają dobrze :)

Jeśli się zmieszczą to bierz je! Nie oglądaj sie na innych

 

Zdecydowałem ostatecznie. Dziś jade je kupić. Bez względu czy wejdą czy nie. Najwyżej przetoczę dystanse.

 

wejdą bez problemowo, ja u siebie na tyle mam 17x10" i opony 245/45 i nic nie ociera.

a odnośnie zakupu to możesz pojechac do gościa założyc na auto , przejechac się i wtedy powiedzec czy kupujesz. ja tak zrobiłem.

 

Skoro koledze szersze fele (szkoda że nie znam ET) nie ociera to myślę że i ja wcisne bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmiar opon jest ok ale szerokość felg moim zdaniem za mała, powinno być 8, takie były fabryczne, raczej 8j x17, w 535 540 i m5 z tyłu były 9j x 17, opony do tego tak jak napisałeś, 235/45 a na te szersze 255/40 ja mam taki zestaw i jest baardzo fajny, tyle że ja mam standardowy wzór od e39 takie szprychy, dziwny rozmiar podał natomiast kolega 245/45 to obawiam się że prędkościomierz z prędkością ma niewiele wspólnego, a mianowicie różnica średnic to 9 mm (o 9mm twoje są mniejsze) czyli jadąc 100 faktycznie jedziesz około 97, jadąc 200 jedziesz 194 jadąc 250 jedziesz 240, i robisz większy przebieg niż faktycznie na każdych 10 tysiącach masz przejechane 9700 albo coś pokiełbasiłem, w każdym razie na stronie z oponami wyczytałem że nawet do 4% różnicy jest dopuszczalne, więc chyba jednak jest ok :D ale prędkość będzie inna u ciebie niż u mnie :D

 

pozdrawiam :D

po co komu porsche skoro można sobie pośmigać Bunią :D


Zmienione specjalnie dla Kolegi z forum :D


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają dobrze :)

Jeśli się zmieszczą to bierz je! Nie oglądaj sie na innych

 

Zdecydowałem ostatecznie. Dziś jade je kupić. Bez względu czy wejdą czy nie. Najwyżej przetoczę dystanse.

 

wejdą bez problemowo, ja u siebie na tyle mam 17x10" i opony 245/45 i nic nie ociera.

a odnośnie zakupu to możesz pojechac do gościa założyc na auto , przejechac się i wtedy powiedzec czy kupujesz. ja tak zrobiłem.

 

Skoro koledze szersze fele (szkoda że nie znam ET) nie ociera to myślę że i ja wcisne bez problemu.

 

na tyle felgi 10/17 ET15, przód 8,5/17 ET13 - także mniejsze od standardowych ET20 i bardziej odstają.

 

jak zakupisz i założysz to wrzuć fotki jak to się prezentuje na aucie.

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Kolego normalnie ET powinno być 20,ale skoro mają 18 to nie jest cud róznica,jeżeli dobre dla ciebie,to buni to nie zaszkodzi.POzdr

Sprawdz czy piasta ok-śr otworu,bo reszta może być. :cool2:

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.