Skocz do zawartości

Xenon żarówki - oryginał


Marekkg

Rekomendowane odpowiedzi

PALNIK, to też złe okreslenie, bo to lampa, która fakt, też jest wyładowcza, ale świeci łukowo :norty:

Np stroboskopy, fotograficzne lampy blyskowe.

 

Najlepszym okresleniem jest wlasnie lampa. Tak jak lampa sodowa, lampa rteciowa, lampa xenonowa, itp.

I tu strzeliles, jak kula w plot. Fotograficzna lampa blyskowa, to wlasnie palnik ksenonowy :!:

 

Niestety, lampa kojarzy sie z oprawa oswietleniowa.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Fotograficzna lampa blyskowa, to wlasnie palnik ksenonowy :!:

 

No brawo, tylko zdaje mi się, że pisałem o tym w poprzednim poście.

 

Niestety, lampa kojarzy sie z oprawa oswietleniowa.

Dlatego uzywa sie nazw, jakie się przyjęły, stąd żarniki, żarówki oszczędnościowe, itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisales, ze łukowa, a to co innego. I... nie badz taki hop do przodu, bo stolu zabraknie :mrgreen:

 

Konczmy ta bezsensowna dyskusje, ja sie poddaje i chyle czola przed Twoja wiedza :modlitwa: .

Wrocmy do tematu.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schowaj ego, bo nie chodzi o zadne bycie do przodu.

Pisałem z pamięci i jak teraz czytam, to faktycznie na wikipedii nagle lampa błyskowa nie jest palnikiem, a utkwiło mi w pamięci, że zachodzi tam wyładowanie łukowe, z którego powstaje krótki błysk.

Lampa ksenonowa łukowa to jeszcze inna bajka, która świeci światłem ciągłym. W kinie IMAX, pracujacy tam kumpel pokazal mi taką i wowczas nie wiedzialem, ze to ta łukowa jest wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ar_w odswiez wiedze, bo mieszasz...

 

Kinowe lampy rzeczywiscie sa lukowe... We fotograficznych lampach blyskowych zachodzi ten sam proces, co w "naszych" ksenonach, tylko wyladowanie jest bardzo krotkotrwale, z kondensatora zbiorczego o duzej pojemnosci.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Założyć Wam nowy temat o lampach, palnikach, żarówkach i diodach żebyście mogli dalej się przekomarzać :?: Gorzej jak przekupki na krakowskim rynku :evil: Proszę kontynuować w temacie, a nie urządzać akademickich połajanek, od tego jest PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w ubiegłym roku padł jeden żarnik i zmuszony byłem wymienic 2. też szukałem na allegro itp. w końcu kumpel który ma sklep z elektroniką ściągnął mi z hurtowni żarniki "no name" barwa światła 5000K bo 4300K nie było w cenie 43PLN za parę. Po pół roku używania jeszcze działają światło bardziej niebieskie niż oryginał i zdecydowanie słabsze, ale stosunkowo rzadko jeżdżę w nocy.
powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, każdy każdy jak chce kupić auto to ksenon klima, a potem cooo żarówka 300 złotych, szoook, przegląd klimy 300 zł ? szook, chyba niektórzy zapomnieli że za luksus się płaci :)

 

Sprawdźcie sobie w Inter Cars, wydaje mi się że tam Osram Xenarc to koszt 260 zł, z upustami mechanika sięgającymi nierzadko 30 % ( już liczę choćby 15 % ) to dwie żarówki nie przekraczają ceny dwóch tankowań, jeśli dla kogoś to problem to powinien zainwestować w kawałek noża i brechy i na szybko wypi.. hmm zmienić sobie na H7 i po kłopocie, prawda ? :) a ile stresu i zużycia klawiatury mniej :).

 

 

Naprawdę panowie, kupujecie auta to oczekujecie że serwisowane, że mały przebieg, że cześci oryginalne, ale jak coś trzeba kupić lepszy zamiennik ( już nie mówię z ASO ) to dyskusja na 3 miechy :? . A potem następny SZOOOK - jakie te auta w Polsce są zaniedbane - proponuję kilka głębszych przemyśleń.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, każdy każdy jak chce kupić auto to ksenon klima, a potem cooo żarówka 300 złotych

 

Dodales cos od siebie, fajnie. TYś taki bogaty, a tych biedaków nie stać na nowe żarniki, lanserzy, bo muszą bmw jezdzic, no nie.... ?

Ty byś się dobrze dogadywał z kolegą mcmt.

 

 

zmienić sobie na H7

i miałby 100 razy lepsze swiato.

Wszyscy wierzą w ten 'chłit', że xenon, super swiatlo, mniej energii, ksiezycowa barwa, srata tata.

Nikt jednak nie wspomina o tym, jaką emisję widmową ma to światło i jakie jest marne odwzorowanie kolorow oświetlanych obiektow (współczynnik Ra) - nie chce tu pisać jaki to ma wplyw, bo mnie zaraz posądzają o "bycie w przedzie" ;) wystarczy google.

Jednak prestiż rządzi, a producenci i importerzy xenonów zacierają ręce..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Oj ar_w :!: Ty to znowu bys diesla zagazowal - oby taniej. Potem nawet xenony ci swieca na czerwono :8)

 

Sa koszty, ktorych sie nie przeskoczy. Uswiadom sobie, ze sa ludzie, ktorzy kupia xenony w serwisie, bo czas poszukiwania, dowiadywania sie o identyczne, itd kosztuje wiecej niz roznica w cenie... Znam kilku takich i z lansowaniem sie nie maja to nic wspolnego.

 

Ja tradycyjnie, dowiedzialem sie jakiej firmy produkt oraz jaki model montowany jest do mojego autka i zakupie od dystrybutora/hurtowni.

Wszyscy wierzą w ten 'chłit', że xenon, super swiatlo, mniej energii, ksiezycowa barwa, srata tata.

Nikt jednak nie wspomina o tym, jaką emisję widmową ma to światło i jakie jest marne odwzorowanie kolorow oświetlanych obiektow (współczynnik Ra) - nie chce tu pisać jaki to ma wplyw, bo mnie zaraz posądzają o "bycie w przedzie" ;) wystarczy google.

Jednak prestiż rządzi, a producenci i importerzy xenonów zacierają ręce..

Wsadz sobie swieczki w soczewki, wtedy bedziesz mial odbijana pelna game kolorow i auto bedzie mniej palilo a i swieczki sa tanie :!:

 

Kolega wspominajac o kosztach baku paliwa nie byl pierwszym, ktory to powrownanie przywoluje.

Edytowane przez mcmt

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcmt, nalezysz do tej grupy, ktorzy nie rozumieją innych ludzi nie trawiących marnotractwa.

Mnie na żarniki stać, tak samo jak stać mnie na dobrowolne korzystanie z energii elektrycznej, wody, gazu, a nie znosze zuzywac na darmo, a najbardziej wydawać marnotrawnie kasiory (oczywiscie nigdy kosztem jakości - wiadomo)

Tyle ode mnie w tym temacie ;) bo dalsze tlumaczenie mija sie z celem czuję.

Edytowane przez ar_w
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

...dziękuję za zainteresowanie się "moim tematem".

Szkoda, że nie jest za dużo konkretnych informacji...ale za te które pojawiły się ... bardzo dziękuję.

Przypominam :D , że poruszony temat miał na celu uzyskanie Waszej opinii na temat dziwnych oryginałów żarówek xenon, Wasze doświadczenie dot.tematu oraz prośba jaką skierowałem do Forum o informację gdzie można kupić oryginalne żarówki...oczywiście za "dobre" pieniądze.

 

Podsumowując:

Wg Kolegi ar_w >> http://www.allegro.pl/item909055446_909055446.html - tu sa sprawdzone żarówki.

badyl80 >> http://allegro.pl/item943039066_d2s_phi ... 85122.html - tu również.

 

A tak poza tym to chciałbym na FORUM poinformować Wszystkich, że znajdują się pośród nas ludzie którzy BEZINTERESOWNIE "dają" pomoc innym kolegom :D

BARDZO DZIEKUJĘ Koledze ar_w z Krakowa który wysłał do mnie swoją (niepotrzebną) żarówkę xennon BEZINTERESOWNIE, abym mógł spokojnie szukać nowej żarówki...a nie musząc kryć się przed policją (jazda z jednym światłem).

Na takich Forumowiczów można polegać ... i uważam, że jest to dla Wszystkich pouczające...że tak powinno wyglądać nasze Forum...tj. niesienie pomocy innym kolegom z Forum :D :cool2:

Edytowane przez Marekkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to chciałbym na FORUM poinformować Wszystkich, że znajdują się pośród nas ludzie którzy BEZINTERESOWNIE "dają" pomoc innym kolegom :D

BARDZO DZIEKUJĘ Koledze ar_w z Krakowa który wysłał do mnie swoją (niepotrzebną) żarówkę xennon BEZINTERESOWNIE, abym mógł spokojnie szukać nowej żarówki...a nie musząc kryć się przed policją (jazda z jednym światłem).

Na takich Forumowiczów można polegać ... i uważam, że jest to dla Wszystkich pouczające...że tak powinno wyglądać nasze Forum...tj. niesienie pomocy innym kolegom z Forum :D :cool2:

 

Dokładnie o to chodzi. Ale zawsze są "tacy" co to jak już mają BMW, to znaczy, że dostali licencję na nielimitowane wydawanie $$$$. Ich sprawa. Ja na olejach, filtrach, tarczach i klockach itp. też nie oszczędzam i tam wolę władować kasę. Ale w żarnik/palnik/c**j wie co pakować ponad 300 pln, nie dziękuję. Niech CI bogaci dadzą innym zarobić.

Ja zamówiłem tutaj: http://www.allegro.pl/item951272492_oryginalne_zarowki_xenonowe_philips_d2s_germany.html

Takie to pewnie oryginały, jak to, że mój dziadek jest aborygenem, ale sprawdzę i podzielę się spostrzeżeniami na forum.

 

Pozdrawiam normalnych

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

żarówki Philips, od mojego mechanika na 99% ori świecą łądnie ale na razie mam je tydzień (w audi a6) cena 150 sztuka, nie gwarantuje orginalności on twierdzi że ori, świecą ładnie opakowania philips, żarówka też philips, nie dam żadnego paragonu ani rachunku czy faktury, mechanik też nie daje :( i nawet nie próbuje pytać skąd on je ma ...

po co komu porsche skoro można sobie pośmigać Bunią :D


Zmienione specjalnie dla Kolegi z forum :D


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie ma to sensu, kontynuujmy to na privie, co kogo obchodza nasze "moje na wierzchu".

A ja bardzo chetnie bym posluchal dalszej debaty, chlonac i uzupelniajac braki w wiedzy.

BARDZO DZIEKUJĘ Koledze ar_w z Krakowa który wysłał do mnie swoją (niepotrzebną) żarówkę xennon BEZINTERESOWNIE, abym mógł spokojnie szukać nowej żarówki...a nie musząc kryć się przed policją (jazda z jednym światłem).

A foto nie mogl ci wyslac :?: Latwiej i szybciej... :duh:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze są "tacy" co to jak już mają BMW, to znaczy, że dostali licencję na nielimitowane wydawanie $$$$. Ich sprawa. Ja na olejach, filtrach, tarczach i klockach itp. też nie oszczędzam i tam wolę władować kasę. Ale w żarnik/palnik/c**j wie co pakować ponad 300 pln, nie dziękuję. Niech CI bogaci dadzą innym zarobić.

Kolego, znasz takie przysłowie: Chytry płaci 2 razy? Żarniki na allegro za 100-150zł są gorszej jakości, szybciej się zużywają, słabiej świecą już po kilkudziesięciu godzinach pracy. Sprawdzone organoleptycznie na 2 zestawach z allegro. Polecam oryginały, a oszczędności należy szukać, tak jak autor tematu. Kupić oryginały, ale możliwie jak najtaniej w porównaniu do oferty ASO.

 

Jest jeszcze inna stara prawda. Biednego nie stać na tanie podróby. Warto zapłacić więcej, ale mieć coś, co przede wszystkim jakością pozwoli dużo dłużej cieszyć się z zakupionego produktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w Koszalinie serwis xenony.pl

Jeżdżę tam na wymianę. Płaciłem 300 zł za 2 sztuki - Philips D2S. Razem z montażem, czyszczeniem soczewek i podregulowaniem/ustawieniem. Mam je prawie rok, święcą idealnie, oryginalne opakowania Philipsa. Więc chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie w Koszalinie serwis xenony.pl

Jeżdżę tam na wymianę. Płaciłem 300 zł za 2 sztuki - Philips D2S. Razem z montażem, czyszczeniem soczewek i podregulowaniem/ustawieniem. Mam je prawie rok, święcą idealnie, oryginalne opakowania Philipsa. Więc chyba ok.

 

O proszę. IMHO to chyba najlepsza oferta jaką widziałem. Aż podejrzanie tanio... Tylko do Koszalina mam za daleko, ale może kiedyś przy okazji wakacji :cool2:

 

Pozdr.

Sześciocylindrowiec swobodnie poruszający wyobraźnię


-=GHOST IN THE SHELL=-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie na luz. Chińskie czy firmowe co za różnica? Czy z powodu nieoryginalnych palników wasze auta się rozpadną? Nawiasem mówiąc nie ma chińskich i nie chińskich bo wszystkie chińskie. Jedyny rzeczywisty podział jest na chińskie tanie i mizerne jakościowo i chińskie dobre jakościowo bywa, że sygnowane logo znanej marki. Byłbym daleki od bałwochwalczego wychwalania tych drugich. Bo na własne oczy widziałem jak w fabryce sprzętu biurowego na tej samej linii produkcyjnej, na tych samych maszynach i z tych samych materiałów wytwarzane są produkty dla znanej niemieckiej firmy jak i produkty no name. Dopiero na końcu procesu produkcyjnego wprowadzane są niewielkie kosmetyczne zmiany dla odróżnienia obydwu identycznych wyrobów no i oczywiście do tych „lepszych niemieckich” dołączane jest logo. Rzecz dotyczy co prawda zszywaczy biurowych, ale idę o zakład, że to praktyka, a nie odosobniony przypadek zwłaszcza, że pracowici azjaci wcale się z tym nie kryją. Oni naprawdę potrafią robić doskonałe produkty. Zresztą , niedobre postanowiłem spróbować. Moje stare palniki padły więc kupiłem sobie oryginały Philipsa (przynajmniej cena i logo na to na to wskazywały). Świeciły dobrze, ale trochę żółtawo. Chciałem zobaczyć jak się jeździ na tych bardziej niebieskich więc świeżo kupione oryginały odstawiłem na później i kupiłem prawdziwą chińską taniochę chyba za 60 zł. Sprzedawca z Megalamp uczciwie uprzedzał, że to mizeria i dłużej niż 3 nie pojeżdżę, ale co tam za taką kasę można zaryzykować. Kupiłem, zamontowałem i jeżdżę od maja. Na razie nie widać żeby miały się przepalić. Z mojego czysto subiektywnego punku widzenia świecą trochę słabiej, szczególnie na mokrym, ale ewidentnie wina zimniejszej barwy światła, a nie marki.. Co szkodzi poeksperymentować żeby sobie trochę rozświetlić szarzyznę życia skoro i tak widzę o niebo lepiej niż gdybym miał tradycyjne żarówki , a cały eksperyment groszowy.

Specjalnie dla co poniektórych dodam tylko, że obawiam się nieco , że te światła mogą już długo nie pociągnąć bo mam gaz w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Specjalnie dla co poniektórych dodam tylko, że obawiam się nieco , że te światła mogą już długo nie pociągnąć bo mam gaz w aucie.

To szybko! Jedz na kanary :!: viewtopic.php?f=72&t=123784 :mrgreen:

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.