Skocz do zawartości

e46 weryfikacja przebiegu


drumpit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.Jestem nowy na forum,więc kłaniam się nisko.Do niedawna użytkowałem przez 3 lata e36 coupe,320i.Teraz przyszła pora na kombi e46,bo powiększyła się rodzinka...Moje pytanie brzmi: Czy można zweryfikować przebieg(jego autentyczność) w tym modelu.Chciałbym kupić nie starszego niż 7 lat diesla z przebiegiem do 150tys.Wiem,że to trudne do znalezienia,jednak chcę zapłacić ok 10 000 EUR, a w tych cenach myślę,że jest szansa.Wiem,że przy tym przebiegu nie powinienem mieć problemów z wtryskami,czy turbiną...Czy badanie komputerowe wykaże grzebanie w liczniku,zmianę ustawienia wtrysków,wypinanie kostek itp.,czy raczej trzeba liczyć na swoje umiejętności i na to,że nie kupi się auta z przebiegiem 300tys.,które pokazuje 130(jak większość w ogłoszeniach :duh: ).Proszę o info,dzięki, :)
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, sprawdzenie autentycznosci przebiegu nie jest mozliwe. Pomimo faktu ze jest on zapisywany nie tylko w pamieci licznika, ale i w module swiatel, kluczyku itp, dobry fachowiec jest w stanie zapis zmienic wszedzie i nie zweryfikujesz tego.

 

Szansa jest regularnie prowadzona ksiazka serwisowa, poparta rejestracja wizyt w ASO do sprawdzenia po nr VIN. Chociaz widzialem juz takie numery ze ktos kupował auto z zamiarem przejechania wielu tys, km i szybkiej sprzedazy auta i celowo dogadywal sie z osoba w serwisie by wbijala mu przeglady i wizyty do kompa z zafalszowanym przebiegiem (robil 20 tys, wpisywal ze 10). Potem wystarczylo zrobic korekte na liczniku z 200 tys km, na 100 tys, w ksiazce ostatni wpis byl na 100tys i w kompie ASO tez na 100. Jedynie zagubiona karteczka olejowa, ktora znalazla sie gdzies na oslonie silnika zdradzila sprzedawce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sadze ze niemozna,teraz ludzie takie czary robia ze niemozna dojsc...Jedyne co zostaje to patrzenie na starcie pedalow,kierownicy,foteli i roznych plastikow.Najlepiej z takim autem podjechac na stacje diagnostyczna,sa to juz niemale pieniadze wiec jezeli sie straci 200 zl to sie nic nie stanie a czlowiek bd spokojniejszy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sadze ze niemozna,teraz ludzie takie czary robia ze niemozna dojsc...Jedyne co zostaje to patrzenie na starcie pedalow,kierownicy,foteli i roznych plastikow.Najlepiej z takim autem podjechac na stacje diagnostyczna,sa to juz niemale pieniadze wiec jezeli sie straci 200 zl to sie nic nie stanie a czlowiek bd spokojniejszy:)

hahaa teraz zmieniają nawet to co wymieniłeś bo warto i tak im się to opłaca!!!! co za problem wymienić gałkę , pedały i kierownicę jak się ma jakiegoś angola na części....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczerą odpowiedż wszystkim,którzy się wypowiedzieli...Moje poszukiwania trwają...A co do małego bagażnika w touring to oczywiście racja,ale ja wożę czasem instrumenty,bo jestem muzykiem,a poza tym kombi zawsze łatwiej załadować,niż sedana.
Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noszę się z zamiarem sprzedaży mojej buni, sadzę że mógłbyś być zainteresowany, więcej na PW.

Nie wiem,gdzie mam szukać,sorry.Wytłumacz proszę.

Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzystając z forum możesz wysłać prywatną wiadomość do użytkownika. Po zalogowaniu kliknij na nazwę użytkownika i w lewym rogu będziesz miał wiadomość do użytkownika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.