Skocz do zawartości

wymaina mechanizmów szyb na elektryczne


matteush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wiem oczywiście że na forum było ale nic konkretnego

mam szyby na korby a chce założyc elektryczne (mam inna piątke na części)

wiem że potrzebuje mechanizmy z silniczkami, przełączniki, i co jeszcze??

czy w drzwiach mojej będą kostki do wpięcia ? (tak niektórzy pisali, inni ze nie) czy będę musiał ciągnąc instalacje z drzwi do przełaczników i jak to dalej ma wygląda jakieś przekażniki ??

Proszę o opinię kogoś kto to robił u siebie i naświetli mi to dokładnie pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego było to już poruszane a jeżeli chcesz żeby ktoś powiedział Ci jak to dokładnie zrobic to pojedź do elektryka i zapłać mu to Ci zrobi, bo mysle że poniekąd pomogliśmy ci a ty i tak piszesz to samo pogrubioną czcionką
Było E39 523i, E30 320i Coupe, E32 730iA, E34 540iA M-Pakiet, E34 525TDS touring X2, E38 750iA pakiet Alpina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od słupków do mechanizmu opuszczania szyb niestety musisz dokupić wiązkę kabli montaż ich jest prosty wystarczy klucz 7 i płaski śrubokręt, resztę okablowania masz już poprowadzoną

 

Dzięki wielkie

mechanizmy to wiem ze łatwe dam sobie z tym rade, tylko kable właśnie mnie zastanawiają, czyli pod przełaczniki tez jest wiązka??

A powiedz mi co masz na mysli od słupków-do mechanizmow?? czyli w drzwi nie mam nic wpuszczone??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach nie ma , reszta kabli jest znaczy kostki są, przynajmniej ja mialem, ale po podłączeniu oprócz tego że guziki świeciły to było na tyle. Elektryk chciał 350zł za podłączenie, poradziłem sobie sam.

Pozdro

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drzwiach nie ma , reszta kabli jest znaczy kostki są, przynajmniej ja mialem, ale po podłączeniu oprócz tego że guziki świeciły to było na tyle. Elektryk chciał 350zł za podłączenie, poradziłem sobie sam.

Pozdro

tez sobie poradze tylko chce wiedziec czy jakies przekazniki dawałes??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dodalem przekazniki i prblem z głowy

no dobra tylko własnie gdzie je dołożyłeś tam gdzie są wszystkie inne pod machą czy gdzies do tej nowej wiązki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam mechanizmy z silniczkami i przełaczniki na przednie szyby, kupiłem tez 2 przekazniki samochodowe 40A, prośbe mam taką żeby ktos podpowiedział mi jak to podłączyc.

z przełączników wychodzi 6 przewodów '+' i 'mase' podłaczyłem i swiecą przełaczniki, na pozostałych 4 przewodach w stanie spoczynku przełacznikow jest '+'

sterowanie silnikiem odbywa sie przez odwrócenie biegunów, moze ktos wie jak to zgrac z przekaznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.