Skocz do zawartości

Palące się kontrolki


mariusz01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, w czasie powroty do domu podczas jazdy zapaliły mi się kontrolki -trakcji i ABS po chwili przestał działać prędkościomierz zatrzymanie pojazdu i wygaszenie silnika nic nie pomogło.Wczoraj z dolnej części prawego nakola wygrzebałem trochę śniegu.Czy to przypadek czy to może mieć coś wspólnego. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze

w kabinie od prawej strony znajduje sie komputer o nazwie Light Control Module LCM on steruje wyswietlaczem i swiatlami poswitleniem radia i zegaru. Poczytaj na necie. PPolecam zajrzec i wysuszyc uszczelnic. Sam komputer ja wymienilem ze zlomu, albo sa spece ktorzy regeneruja... milej zabawy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawdź czujnik ABS lewy tył < o ile mnie pamięś nie zawodzi >

Jeśli czujnik oraz kabelki do niego są OK to może być awaria słynnego sterownika ABS.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prędkość jest wskazywana na podstawie impulsów z czujnika ABS. On mierzy prędkość obrotową koła.
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to też niewykluczone jest że za całość może odpowiadać zle pokazujący lub nawet padnięty prędkościomierz,czy podłączenie do komputera może wskazać co jest przyczyną tego wszystkiego, czy raczej nie i szkoda na podłączenie kasy,pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Podłączenie pod kompa wskaże uszkodzony czujnik ABS.

Wątpię , że padł prędkościomierz. A czujnik ABS lub modól ABS to bardzo znany problem w e39.

Na forum jest o tym sporo. Wystarczy troszkę poszukać.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

proponuję jeszcze sprawdzić nr sterownika o którym już wcześniej było pisane jeśli koncówka to 001 to prawdopodobnie bedzie to sterownik. u mnie pokazywało błąd czujnika wkońcu doszło do tego że wymieniłem wszystkie i niestety było już pewne że to sterownik :( ale nie ma się co łamać można to naprawić :)) i dalej śmigać bezpieczniej

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby domowym sposobem sprawdzić czy jest to sterownik należy zamienić czujniki ABS na tylnej osi, z prawego na lewy. Jeśli prędkościomierz nadal będzie stał w miejscu to na 100% padnięty sterownik. Szczególnie te z końcówką 001, koleś w Zielonej Górze to naprawia, 250zł i 6 miesięcy gwarancji. Jeśli jednak prędkościomierz będzie działał to problem tkwi w samym tylnym lewym czujniku. Nie polecam zamienników na allegro za 100zł z gwarancją. Może przestanie świecić ale będą problemy, gwarantuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tracic czas, nie lepiej jest podlaczyc komputer?

Czasami bardzo trudno jest wydlubac zapieczone czujniki i mozna narobic sobie klopotu, gdy ulegna uszkodzeniu w czasie takiej operacji.

Pozdrawiam, ///M5

http://i228.photobucket.com/albums/ee124/areckim5/bmw_2000_m5_05.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek ze świecącymi się kontrolkami ABS/ASC. Po podłączeniu pod kompa wyszło, że prawy przedni czujnik. Koszt niecałe 300zł czujnik Siemens i 20zł wymiana. Prędkościomierz mi nie siadł, ale wyczytałem, że to nie jest regułą. Ale usterka typowa dla E39.

 

W wielu miejscach podłączą ci pod kompa za niewielkie pieniądze. Lepsze to niż kupowanie części i sprawdzenie która jest wadliwa. Ja swój czujnik kupiłem na czescidobmw.pl. Przejechałem na nim na razie ok 1000km, wiec nie wypowiem się co do trwałości, ale podobno oryginalne robi właśnie Siemens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam podobny problem. Niedawno (w styczniu) wymieniałem czujnik ABS z tył na lewym kole. Ale dziś znowu jest coś nie tak. Znowu zapalił się kontrolki od ABS i trakcji ale oprócz tego wskaznik chwilowego zużycia paliwa nie działa, do tego czujnik stanu paliwa wariuje - podjeżdzam pod górę czujnik spada od zera, jadę w dół cstan paliwa roznie. Co może być? Znowu czujnik czy tym razem coś poważniejszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zmienić jeszcze raz lewy tył, on odpowiada za prędkość i spalanie. tym razem załóż oryginalny to

unikniesz takich kłopotów.posting.php?mode=reply&f=72&t=122492# pzdr.

 

Yhy, najlepiej wymienić na taki czujnik, co pokazuje dużą prędkość i małe spalanie :mrgreen:...

 

A serio to zasada jest prosta: jak padnie Ci czujnik w T/L kole, to nie ma impulsów świadczących o obracaniu się koła. Skoro według sterownika odczytującego sygnał z czujnika auta koło "stoi", to nie zmienia się ani wskazanie drogomierza/licznika km (jakby go nie zwał), ani tych wskazań które zależą od przejechanej drogi, czyli prędkościomierza i ekonomizera (działa od 10 km/h, ale przecież auto "stoi").

Wymień czujnik o będzie OK. Przestrzegam przez zakupem shitu.. tylko SIEMENS (ok. 300 PLN w detalu) lub SIEMENS/BMW (ok. 400 PLN w detalu)...

Można podłączyć auto do kompa, ale diagnoza z czujnikiem koła T/L jest bankowa...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest wszystko ok. Przynajmniej narazie. Problem znikł. Chyba się coś zabrudziło bo wczoraj po południu kontrolki zgasły. Syf na drogach. Odwilż się zaczęła. A czujnik ktory wymienialem jak sie okazało to była prawa strona z tyłu nie lewa (byłem i pytałem mechanika). Ale dzieki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest wszystko ok. Przynajmniej narazie. Problem znikł. Chyba się coś zabrudziło bo wczoraj po południu kontrolki zgasły. Syf na drogach. Odwilż się zaczęła. A czujnik ktory wymienialem jak sie okazało to była prawa strona z tyłu nie lewa (byłem i pytałem mechanika). Ale dzieki za pomoc.

 

Zapewniam Cię, że problem wróci: u mnie tez tak było, że najpierw kontrolka zaświecała się raz na kilka-kilkanaście dni, potem coraz częściej i ostatecznie juz przy każdym uruchomieniu...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.