Skocz do zawartości

E46 320D SE 150KM 2003 JAKBY GO COS HAMOWALO PRZY STARCIE


ADAMKIEWICZ24

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam ww auto do wczoraj bylo ok.ale postanowilismy sprawdzic przyspieszenie

3 auta-moje/ mazda 6 2.0benzyna i bmw e46 330ci. wedlug suchych danych moje mialo byxc drugie-test byl na odcinku 15 km. wiec sprawdalismy powtarzalnosc i przy kazdym starcie te auta uciekaly mi na 50 meteow moze wiecej.a mnie jakby cos trzymalo-dusilo dopiero miedzy 2/3 zaczynalo isc z kopem ale to bylo za pozna-i tak za lazdym startem auta. w danych pisze ze mam.8.9 do100km/h mazda ma 9.7

wiec jak mozliwe jest ze to auto tak mi odchpodzilo-dodam ze auta sa seryjne/kiola 16 zimowe. trakcja byla wlaczona w kazdym.

prosze bardzo o pomoc-nie traktujcie mnei jak dziwcko ktore chcce sie scigac i placze ze auto slabe-ale juz mam tyle problemow z tym autem ze sam niewiem-to mialo byc bmw ktoro jest idealne a co dzien cos nowego sie pojawia-

tak wiec prosze o pomoc-dlaczego jakby mnie ktos trzymal przy starcie i trwa do dlugo ze widac jak inne auta poprostu odjechaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 1 - napisz ile zaplaciles za auto, bo byc moze nalezysz do szerokiego grona kupujacych super okazje igielki i zaraz po kupnie placzacych :]

 

po 2 - cos Cie hamowalo mowisz, nie bylo to czasem DSC ? :P Nie da sie szybko ruszyc bez wylaczenia calkowitego tego systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie poduszki chyba bo na luzie bije lewarkiem i tka jakby masazmjak jest ponizej 1000obrotow/jak podciagne troszke to cisza i spokoj

ogolnie wsyztko gralo do czsu az sprobowalismy te starty i zostalem w szoku.pozostawiali mnie o 50 metrow/wszyscy mieli wlaczana trakcje wiec nei wiem czy to wytlumaczenie/mialem dawac chipa ale teraz chyba sprzedam rupiecia i kupie wreszcie benzyne a szkoda bo wszyscy pisali ze diesel jest ok tylko nikt nie pisal ze ciagle jakeis problemy-auto ma 90tys km

sprawdzone wszzsytko na komputerze.silnik wprawdzony wtryski zawieszenie itd,pozdrawiam moze jestem tylko przewrazliwiony.ale kolega ma bmw 330ci 2001-i jazda w tym aucie to jazda w bmw a moj diesel troche jak inna klasa/nie tego chcialem od tego auta.aha kolega inny ma 2004 diesel i tez nie ciekawie.moze poprostu cos jest nie tak ale to jest auto ktoro ma udokumentowane 90tys km anie 300 000.a pisze na forum

bo pojechac do mechanika i on ci powie

dwumas .sprzeglo .poduszki/cos jeszcze wymysli i skasuje 5000tys a dalej bedzie to samo to niema sensu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90tys przebiegu???? Kurde to ja sprowadzalem swojego z DE, 2004 1 rejestracja i 160mial i i tak wg mnie bylo to b.malo :] No ale skoro mowisz ze udokumentowane....(nie masz tu mam nadzieje na mysli ksiazki serwisowej, tylko w BMW to potwierdzales?). Dziwne masz troche podejscie szczerze mowiac, na forum zala sie tylko osoby, ktore maja problemy. Reszta sie tym nie interesuje, jesli sie kupi zadbany egzemplarz to nie powinno byc ZADNYCH tego typu problemow. Jesli takie cos dzieje sie zaraz po zakupie auta, no to hm.. czegos nie rozumiem, nie widziales co kupowales czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega ma bmw 330ci 2001-i jazda w tym aucie to jazda w bmw a moj diesel troche jak inna klasa/nie tego chcialem od tego auta.aha kolega inny ma 2004 diesel i tez nie ciekawie

 

Zaręczam wszystkich, że nie znam tego Pana i nie kazalem mu tego pisać :D

 

Problemem w tym silniku może być przeplywomierz (zbyt mala dawka paliwa) lub sterowanie turbiną. Jeśli hamuje auto DSC to sygnalizuje to miganiem pomarańczowej kontrolki na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebieg sprawdzony w bmw. powiem tak dla niektorych moze i takie rzeczy nei robia niczego bo znajomi mowia zebym sie tym nie przejmowal itd ze prawie tego nie czuc(drgan)a o przyspeiszenie sie pytam bo nie wiem

zale sie bo szukam opini ludzi itd.gdy szukalem auta to nikt nie mowil ze to i to siada , to bez obrazy ale to i to to sie robi fait. i niech kazdy sobie mowi co chce-aha nie mieszkam w polsce wiec moze dlatego przebieg jest prawdziwy-i auto nie jest z niemiec.

kupilem w tamtym roku i malo jezdzilem bo ciagle dziwna praca itd.

za wszystkie porady dziekuje-bede mial pole manewru jak pojade d mechanika-

i prosze mnie nie zrozumiec zle-nie jade po bmw bo zawsze chcialem i nadal uwazam ze to najlepsze auto w.g mojego gustu

lecz nie jestem osoba ktora wklada w auto warte 60 tys zl 5-7 tys bo cos poszlo i z usmiechem mowie ze super auto inne nie.....

bo duzo jest takich osob

tak czy siak [pozdrawiam i nie prosze o opinie o mnie tylko o pomoc w moim problemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano z 320d to juz tak jest niewazne czy wersja po lifcie czy nie. Jak inni dawali po 100 koni a BMW o 30% wiecej to znaczy ze wycisneli duzo z silnika i daje sie to we znaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie poduszki chyba bo na luzie bije lewarkiem i tka jakby masazmjak jest ponizej 1000obrotow/jak podciagne troszke to cisza i spokoj

 

Nie chce krakac, ale moze byc dwumas do wymiany. To jeden z objawow. Nie bujnie ci motorem przy gaszeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzikuje za ainteresowanie.nie wlasnie nie buja i sprawdzalem tez naciskajac sprzeglo czy tak szarpie i wszystko ok. popytalem sie takiego mechanika-i 90 procent poduszki-wiec jak bede mial dzien wolny to podzuszki wymienie- i zobacyzmy-

p.s

ruszylem troche inaczej niz benzyna wczoraj bo sprawdalismy i co sie okazalo

mazda w tyle /bmw poszlo jak burza i to ine raz tylko kilka razy-piekne uczucie-i widok zlosci i bezsilnosci kolegi i tlumacznei ze deszc i mokry alfalt itd

oczywiscie nie kupilem auta zeby go zajechac ale sami wiecie trzeba bylo sprawdzic i porownac

a i jeszcze czytalem ze przed remapem mi sprawdza czy wszystko ok wiec jak go oddam do podciagniecia to bede wiedxizal wszystko

tylko niewiem od ilu obrotow go ustawic najlepeij zeby sie zbieral bo moment najwyzszy to chyba 1800obr/min ale czy mozna np ustawic ze np na 2400dopiero bedzie szedl

i czy mozna podneisc te wolne obroty z 800zeby bylo na biegu jalowym ciagle ok tysiac bo stedy autko pieknie cicho chodzi a ponizej wlasnie drga.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drga właśnie przez zużyte poduszki ...... przy większych obrotach mniejsze drgania ale to nie sposób rozwiązania problemu , wymień poduszki i tyle ....

i tak dalej jestem ciekaw ile zapłaciłeś za autko... skoro tak wszystko dobrze sprawdzili w ASO to nie powiedzieli Ci czemu są drgania? i jakoś nie dowierzam że autko z przebiegiem 90 tyś ma jakieś problemy, przecież to prawie zerowy przebieg dla tego auta!!!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te drgania drązka sa normalne w dieslach BMW. Wiem bo tez z tym kiedys walczyłem i okazalo sie ze to jest norma.

Jezeli wczesniej jezdziles benzyną to jedyne co mozesz zrobic to sie do tego przyzwyczaic, albo kupic benzyne.

Ja przyzwyczajalem sie rok, i gdyby nie to ze auto kupilem z dobrej reki i dobrze wyposazone(pół roku szukalem) to bym je dawno temu sprzedal.

Jest u mnie w rodzinie 5 szt BMW w dieslu i wszystkie drżą, oczywiscie te nowsze E60 40tys przebiegu oraz E90 26kkm mniej ale jednak.

Drgania sa dopuszczalne - bardzo leciutkie na siedzeniu oraz wieksze na lewarku. No chyba ze automat np w e61 - wtedy lewarek nie drzy.

Natomiast jezeli drgania przenosza sie na kierownice to wtedy mozesz probowac wymieniac poduszki pod silnikem i skrzynią. We wszystkich Bmw które sa u nas w rodzinie drgania na postoju raz sa wieksze raz mniejsze, niewiem od czego to zalezy. TZN na jednych swiatlach czujesz na fotelu i lewarku a na nastepnych 2 swiatlach czujesz tylko na lewarku.

Jednych to denerwuje(jak ja i ty) a inny powie ze takie drgania to nie drgania bo to diesel a ich prawie nie czuc.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.