Skocz do zawartości

330cd po 30 tys ktore filtry i plyny do wymiany


Fabi

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas kupna auta wymienilem wszystkie plyny plus filtry (paliwa oleju powietrza itd itp) . Teraz idzie 2 zmiana oleju ujechalem 30 tysiecy i tutaj rodzi się pytanko. Ktore plyny i filtry procz olejowych powinienem rowniez zmienic? Nie mam ks. serwisowej niestety dlatego tez pytam.

 

Auto to e46 330cd rocznik 2004.

 

Z gory dzieki

 

pozdrawiam

DOP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
zrobiłes 30 tys bez wymiany oleju. Sory ze nie na temat ale ta cyfra mnie powaliła

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej 320d w moich rękach stuknęło niedawno 2 lata i 34k km.

W tym czasie wymieniłem olej i wszystkie filtry 3 razy. Wyjątkiem jest filtr paliwa, który wymieniłem 2 razy - po zakupie w lutym'08 i w maju'09.

Poza olejem i filtrami wymieniłem płyn hamulcowy i płyn chłodniczy.

Do tego obowiązkowo odma, w tym przypadku plastikowy separator oleju.

 

P.S. Leję Motula X-Clean 5W40 z normą LL04, a i tak olej wymieniam co 12-14k km.

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku chcialem was ochrzanic zebyscie czytali ze zrozumieniem ale jak przeczytalem to co napisalem to raczej siebie powinienem ukarac :D rzecz jasna olej wymieniam co 15tys i teraz 2 zmiana wiec nakrecilem w sumie 30 a nie ze od ostatniej zmiany. o co chodzi z ta odma??nigdy czegos takiego nie wymienialem a mialem juz diesla w swoim zyciu
DOP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku chcialem was ochrzanic zebyscie czytali ze zrozumieniem ale jak przeczytalem to co napisalem to raczej siebie powinienem ukarac :D rzecz jasna olej wymieniam co 15tys i teraz 2 zmiana wiec nakrecilem w sumie 30 a nie ze od ostatniej zmiany. o co chodzi z ta odma??nigdy czegos takiego nie wymienialem a mialem juz diesla w swoim zyciu

tzn . separator oleju

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelatane mam w sumie 151 tys. Czy konieczna jest wymiana tego separatora oleju? Za bardzo nie jestem obczajony o co chodzi juz nie mowiac o wymianie ? da rade to samemu wymienic? jest to jakas skomplikowana operacja?? i w ogole powiedzcie mi jak sie fachowo nazywa ta czesc zebym wiezdial o co pytac :P Edytowane przez Fabi
DOP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A separator trzeba wymieniać przy spuszczonym oleju ?? czy normalnie mogę wymienić jak olej mam zalany ? wymianę oleju miałem jakiś 1k km temu i odmy nie wymieniałem, a dopiero teraz doczytałem ze dobrze byłoby wymienić :]
BMW E46 320D 2000r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wymienić w każdym momencie. Nie ważne czy masz olej w silniku czy nie. Ten element mocowany jest do pokrywy klawiatury i odpowiedzialny jest za odseparowanie drobin oleju od powietrza z wnętrza silnika.

Pozdrawiam,

Mateusz


Najnowsze Mapy do Nawigacji 2014

http://chomikuj.pl/MapyNaviBMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak histerycznie reagują na serwis co 30tys.km...a przecież E46 po lifcie to normalna sprawa, wystarczy spojrzeć na "zegar" odliczający km do inspekcji/oil service...

Oczywiście jeśli wymienimy komplet filtrów np. po 20tys.km nie zaszkodzimy pojazdowi - ale też nie po to zastosowano interwał 30tys. km żeby robić serwis po 15tys.km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak histerycznie reagują na serwis co 30tys.km...a przecież E46 po lifcie to normalna sprawa, wystarczy spojrzeć na "zegar" odliczający km do inspekcji/oil service...

Oczywiście jeśli wymienimy komplet filtrów np. po 20tys.km nie zaszkodzimy pojazdowi - ale też nie po to zastosowano interwał 30tys. km żeby robić serwis po 15tys.km...

ale zauważ że w inspekcji kilometry są różnie liczone w zależności od obciążenia silnika więc inspekcyjnym 30 tyś km przypada mniej według licznika .... no chyba że same trasy jeździsz....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tak histerycznie reagują na serwis co 30tys.km...a przecież E46 po lifcie to normalna sprawa, wystarczy spojrzeć na "zegar" odliczający km do inspekcji/oil service...

Oczywiście jeśli wymienimy komplet filtrów np. po 20tys.km nie zaszkodzimy pojazdowi - ale też nie po to zastosowano interwał 30tys. km żeby robić serwis po 15tys.km...

Ufaj dalej "zegarowi"...

Zdziwiłbyś się, jak potrafi wyglądać filtr oleju w 2.0d czy 3.0d przy interwałach 30k km.

Albo zajrzyj do takiego silnika... oczom nie uwierzysz...

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie przestancie sprzedawac innym wlasne podejscie ... niech kazdy robi co chce ... u mnie w firmie jest kilka jedynek w dieslu kilometrow niektore maja w setkach tysiecy, olej zmieniany tak jak mowi ASO czyli licznik i chodza jak zloto tyle moge powiedziec w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie przestancie sprzedawac innym wlasne podejscie ... niech kazdy robi co chce ... u mnie w firmie jest kilka jedynek w dieslu kilometrow niektore maja w setkach tysiecy, olej zmieniany tak jak mowi ASO czyli licznik i chodza jak zloto tyle moge powiedziec w temacie.

tak tylko że to są pewnie nowe auta albo prawie nowe.... i firmie wisi co z nimi będzie potem bo i tak za 3 lata je wymienią!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie podzwonielm troche po dilerach BMW i tylko w jednym z nich uslyszalem konkretna odpowiedz. A mianowicie ze filtry oraz wspomniany separator oleju wymienia się co 3 zmianę oleju . Moze ktos to potwierdzic??
DOP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie podzwonielm troche po dilerach BMW i tylko w jednym z nich uslyszalem konkretna odpowiedz. A mianowicie ze filtry oraz wspomniany separator oleju wymienia się co 3 zmianę oleju . Moze ktos to potwierdzic??

Co masz na myśli pisząc "filtry"?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sluchajcie podzwonielm troche po dilerach BMW i tylko w jednym z nich uslyszalem konkretna odpowiedz. A mianowicie ze filtry oraz wspomniany separator oleju wymienia się co 3 zmianę oleju . Moze ktos to potwierdzic??

Spearator oleju wymienia się co 3 wymianę oleju, tak jest napisane w książce serwisowej. Możesz to uznać za potwierdzenie ;)

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie podzwonielm troche po dilerach BMW i tylko w jednym z nich uslyszalem konkretna odpowiedz. A mianowicie ze filtry oraz wspomniany separator oleju wymienia się co 3 zmianę oleju . Moze ktos to potwierdzic??

Co masz na myśli pisząc "filtry"?

 

powietrza,paliwa,kabinowy o takie pytalem

DOP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.