Skocz do zawartości

320d - problem z drganiem silnika


PAWEL26

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuje porady dotyczacej takiego problemu, jestem posiadaczem e46 320 1999r , problem jest w tym ze gdy zwalniam np zeby sie zatrzymac na swiatlach silnik tak jak by mial inne obroty ale na obrotomierzu nic takiego nie wskazuje, czuje takie jakby drgania czy ktos wie jaki moze byc powod tego?? bardzo prosze o pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdziłbym poduszki silnika (po podniesieniu maski powinieneś zauważyć drgawki silnika) oraz wszystkie mocowania wydechu (miałem to po nieudolnej wymianie łącznika elastycznego; i co śmieszne tylko przy zwalnianiu od ok. 20 km/h). Jeśli obroty trzyma, to pewnie przyczyna mechaniczna. Jeszcze nam powiedz, jaki masz silnik, "i" czy "d"? Chociaż chyba sie domyślam, coś mi mówi, że Bolo73 też ma swój typ :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy ruszaniu to może też być kończące się sprzęgło. Tak na odległość ciężko stwierdzić, musisz wybrać się do jakiegoś kumatego mechaniora. Takie objawy jak piszesz, mogą być wynikiem różnych rzeczy, nie ma sensu zgadywać. Sam z resztą zobacz, ile już wypisaliśmy możliwych przyczyn. Przecież nie będziesz wszystkiego w ciemno wymieniał na nowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega troche zle sprecyzowal, czuje drgania gdy zwalniam zeby sie zatrzymac...? czyli masz wcisniete sprzeglo hamujesz obroty spadaja i trzesie, czy moze hamujesz silnikiem, a jak tak to na jakim biegu???jak sprawa wyglada na postoju? czy jest jakas roznica jak gasisz samochod z wcisnietym sprzeglem a bez jego wciskania?
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Koledzy mam 316ti 2002r compact

Problem polega na tym ze od paru dni po odpaleniu całe auto drga. Cały czas swieci sie kontrolka pomaranczowa po lewej stronie.

jaka moze byc tego przyczyna?

 

Kolego właśnie wróciłem z serwisu pod pieli pod kompa "błąd spalania w cylindrach 3 i 4" wymienili cewki zapłonowe 160 za sztukę dałem. Samochód i objawy takie same tylko że wcześniej mi się paliła kontrolka silnika bez żadnych objawów w ASO powiedzieli że to sonda lambda i skutek taki że mam sonde na sprzedaż chce ktoś kupic może?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolega troche zle sprecyzowal, czuje drgania gdy zwalniam zeby sie zatrzymac...? czyli masz wcisniete sprzeglo hamujesz obroty spadaja i trzesie, czy moze hamujesz silnikiem, a jak tak to na jakim biegu???jak sprawa wyglada na postoju? czy jest jakas roznica jak gasisz samochod z wcisnietym sprzeglem a bez jego wciskania?

 

 

kolego wciskam sprzeglo hamuje obroty spadaja i czuje drgania, jak sie juz zatrzymam to po paru sekundach wszystko jest ok i gdy chce ruszyc to wtedy czuje jak cios szarpie ale nie zawsze, a co do gaszenia ze wcisnietym sprzeglem to jeszcze tego nie sprawdzalem jutro sprawdze to napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi kolego jak pokazywało ci spalanie? bo mi pokazuje spalanie 30l/100km na postoju...:/

jak dodaje gazu to drganie ustawają a kontrolka najpierw miga a po chwili swieci sie cały czas:/

na małych obrotach drga cały czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi kolego jak pokazywało ci spalanie? bo mi pokazuje spalanie 30l/100km na postoju...:/

jak dodaje gazu to drganie ustawają a kontrolka najpierw miga a po chwili swieci sie cały czas:/

na małych obrotach drga cały czas

 

Spalania przez ukryte funkcje nie sprawdzałem, a na zegarach wskazówka była na 0 chyba. Dokładnie jak wejdzie na 1500-2000 jest znośnie jak spadnie do 500 traktor, a co do kontrolki to po uruchomieniu migała później świeciła później migała:) Więc myślę że pożegnasz się z paroma złotymi:) powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania w 320D tez mam. Slychac to tak:

http://www.youtube.com/watch?v=5kziLqE1-zA

 

Wiec pewnie kolega ma podobne. Jak sie wcisnie sprzeglo i hamuje to jest lepiej. A przy gaszeniu tak samo. Raczej nie dwumas ale sprzeglo moze juz tak. STP na wtryski nie pomogl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.