Skocz do zawartości

320d metaliczny dzwiek podczas przyspieszania


inspektor884

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Tak wygląda " zapętlenie " (zobacz link-filmik )

silnik spala swój olej wkręcając się do max obrotów.

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem na allegro turbo ale kosztuje 3700 zll

http://moto.allegro.pl/item871417041_turbina_nowa_bmw_x3_2_0d_320d_e46_e83_110kw_150km.html

znajde gdzies tansza nowa turbine ????

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem podobna sytuacje, dojscie do zimnej strony turbiny nie jest takie trudne, zdejmujemy pierwsza obudowe, nastepnie dolot do filtra powietrza, nastepnie odkrecamy plastikowa rure, ktora laczy turbinke bodajrze z odma, miejsce pod filtrem powietrza, wtedy ukaza nam sie lopatki turbiny. A co do naprawy turbiny jak najbardziej tylko trzeba poszukac dobrego warsztatu, nie ma co oszczedzac. wiekszosc osob odradza regeneracje turbiny, moze z powodu braku usuniecia przyczyny uszkodzenia turbiny regeneruja wkladaja i psuje sie ponownie. Ktos musial w fabryce zlozyc wszystkie elementy, wiec jezeli firma naprawia wszystko na oryginalnych czesciach to powinno byc ok. pozdrawiam.
http://img684.imageshack.us/img684/4426/c23a511dcaf4207f.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dość dziwne podejście do sprawy, pierw zdiagnozuj dokładnie auto ,ustal usterkę,potem przyczyny.

Nie oddawaj turbiny do regeneracji w ślepo !!!!! Kurde strasznie dziwne masz podejście do sprawy.

Taka decyzja to ostateczność, gdy jesteś pewny na 100% co boli twoje autko.

 

Co do regeneracji turbin, mam swoje dość odmienne niż większość zdanie.

 

Oglądałem kiedyś program motoryzacyjny w którym przedstawiono stanowisko firmy GARRET.

Firma twierdzi że ich produkty są elementami eksploatacyjnymi pojazdu ,w zależności od użytkowania i innych czynników zużywają się wcześniej lub później.

Producent przyjął stanowisko że w miejsce zużytej turbiny instaluje się nową , nie regeneruje swoich turbin ani nie wypuszcza na rynek żadnych kompletów naprawczych.

 

Wysokie ceny turbin , stworzyły na rynku popyt na usługi napraw i regeneracji turbo sprężarek. Chińczycy skopiowali części do garretów i innych a polskie pseudo autoryzowane serwisy pakują wątpliwej jakości części twierdząc że regenerują.

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wtopie 3 tys jesli nie bede pewny na 100% ze to turbo

Jutro zagladam do łopatek a we wtorek jade na serwis moze oni mi cos jeszcze dopowiedzą :)

Dodam jeszcze ze poza tym dziwnym dzwiekiem turbinka pompuje jak nowa :D autko ma przejechande 123 tys i zapewniam ze przebiegu jestem pewien na 1000% :8) Turbina tylko jak jest zimna to delikatnie słychać swist ktory ustaje gdy osiagnie odpowiednia temperature.

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kręciłem wirnikiem. a ma on luz poprzeczny jak wczesniej napisalem ok 1 mm tak na moje oko a raczej dłonie :) wzdłużnego luzu nie wyczułem wcale!!!

autko nadal wydaje tajemnicze odgłosy :x

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

autko nadal wydaje tajemnicze odgłosy :x

 

Wiesz co.... myślę że najlepiej będzie jak nagrasz te tajemnicze odgłosy i zpodasz tu link do filmu.

Wtedy może spróbujemy w większym gronie ustalić " co w trawie piszczy"

 

Pozdrawiam Krzysiek

Doskonale znam aplikacje diagnostyczne DIS i Inpę , diesel w BMW jest prosty.

Masz awarię ,kłopoty,szukasz pomocy..forum to dobre miejsce aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie.

Po prostu napisz w czym kłopot, wspólnie znajdziemy rozwiązanie.


http://www.otofotki.pl/img12/obrazki/qo536_ccc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew panujacej tu opinni nie stawialbym na turbinke. Obroty w niej sa tak duze ze zadnego dzwieku bys nie slyszal jedynie pisk. U mnie jak padala turbinka luz na osi byl duuuzo wiekszy, praktycznie nie bylo lopatek na wirniku i zadnego niepokojacego dzwieku nie bylo. Sprawdz najlepiej czy nie masz gdzies jakiejs oslony luznej. Szczegolnie w okolicach wydechu. Sa tam takie metalowe oslony termiczne ktore bardzo lubia rezonansowac jak nie maja prawidlowego zamocowania. Wibracje powstaj w silniku i sa przenoszone przez nadwozie. Niestety obciazany i nieobciazony silnik wibruje inaczej, dlatego na postoju jest cisza a podczas jazdy - nie :). Wjedz gdzies na kanal i poruszaj oslonami pod silnikiem.

 

nadmienie tylko ze gdyby z lozyskowaniem turbiny byloby cos nie tak to:

1. bral by ci wiecej oleju niz zwykle

2. spadala by moc

3. znacznie bardziej by kopcil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt nie zastanawialem sie nad tym przeciesz ten maly wiatraczek napierdziela pewnie kilkanascie tys na minute a tu słychac jak by wiatrak tylko ze od traktoru ktory na moje ucho kreci sie 200 x na min w zalerznosci od obrotow silnika :D

a silnik nie bierze oleju

nie kopci prawie wcale

i nie traci mocy

wiec faktycznie moze trzeba pposzukac w innym rejonie :D

Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

kiedy zalacza sie turbo slychac spod maski charaktryetyczny stukot, nazwał bym to bardziej tyrokatniem (TrykTrykTrykTryk). Nie jest ono jakoś bardzo głośne, jednak dla mnie łatwo rozpoznać, że auto inaczej pracuje.

 

Podobnie jak u kolegi dźwięku nie da się nagrać bo jest on zbyt cichy, chyba że bym spróbował przywiązać telefon pod maską, może by coś było słychac ;-)

Jak Tobie idzie diagnoza inspektor?

Edytowane przez cccq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prawdopodobnie ze sa to wtryski, u mnie slychac podobnie.

Zobacz rano przy odpalaniu czy auto ci nie puszcza niebieskiego dymka.

A moze lekko faluje obrotami na zimnym silnikuprzez pare sekund,

Czy tez slychac po odpaleniu glosne stuki przez chwile.

No i czy komuter duzo ci przeklamuje spalanie np o 2l albo1.5l

Zastanow sie jakie paliwo lales i na jakich stacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.