Skocz do zawartości

320d Buczenie podczas jazdy!


inspektor884

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 5 miesięcy temu...

Witam kolegów....

Od niedawna posiadam BMW E46 2.0d. Mam podobne objawy "buczenia" co kolega wyzej......Mianowicie gdy jadę autem na 4 albo 5 okolo 80-90km, obroty slnika spadaja ponizej 2 tys, gwaltownie daje w deche i przy obrotach 2 tys auto dziwnie zabuczy. Odgłos dochodzi z przodu, wydaje się dobiegać z prawej strony. Odglos przypomina nieszczelny wydech. Dziwne jest to ze po przekroczeniu 2 tyś obrotów zanika. Zjawisko pojawia się tz na 3 biegu ale to tylko przy ostrej jezdzie. Na biegu jłowym auto mozna wkrecac na wszystkie obroty i nic nie buczy. Byłem dzisaj u mechanika miałem przedmuchy na turbinie (wyciek oleju, małe plamy pod silnikiem zauwazone z rana), mechanik powiedział mi że od strony turbo nic sie nie dzieje , pozatym auto ciągnie dobrze. Miałem wymieniany dmumas, auto nie drży , pedał sprzęgła po wcisnięciu nie wibruje..... no chyba ze jak auto ciagnie i delikatnie wcisniemy to wibruje, ale to chyba normalne zjawisko.....:) Nie wiem jak jest z łozyskami wału i szczelnością katalizatora..... Auto ma wymienionye wszystkie filtry :paliwa, oleju, odmy, powietrza. Zjawisko buczenia trochę jest denerwujace w trasie gdzie nie redukujemy biegu a na 5 to obroty sa zawsze 2-3 tys. W bemkach wymienia się olej w skrzyni i tylnym moście ?? Jak tak to co ile km..... Jezeli ktoś wie co z tym buczeniem to się dowiem coto moze być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
witam, dołączam się do tematu mam dokladnie to samo co poprzednik ,. czy rozwiazal juz ktos to buczenie ?? mam 320d na 4 i 5 biegu tylko buczy poprostu tak od 1600 do 2000obr zwlasza pod gorke lekka lub gdy obciazony samochod wiem ze tak niby powinno byc w takiej sytuacji gdy silnik obciazony na niskich obrotach ale to buczy za glosno troche , poduszki wymienione, obie podpory walu , lacznik elastyczny walu, dobry olej w dyfrze , sprzeglo tez dobre i niemam pojecia nadal co to moze byc ... ? ? ? bo w obled wpadne:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TC mozesz podac link z realoem ktore to tuleje??? U mnei 1 problem rozwiazany moc jest ale nadal wibracje wiec bede sprawdzal wal i patrzylem na tuleje. Przy wbijaniu biegu cos wali ale tuleje wygladaja ok. A jak u Ciebie po zmianie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh jeszcze nie wymieniłem ale muszę się zabrać za to do świąt bo czeka mnie wyjazd 1500 km ....

u mnie w opisie masz link do aukcji i tam akurat mam wystawioną tuleje jest to nr 9 na tym schemacie , głównie to ona pada .....

ale jak wymieniać to wszystkie 7 szt .... pozostałe też mam jak będzie potrzeba to wystawie ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
jak cos buczy to wykluczyc łozyska piast jest dosc prosto po dluzszej trasie bez ostrego chamowania zatrzymac sie i dotykowo sprawdzic piasty wyjac znaczek z felgi i macac kapsel łozyska ktory sie grzeje jak któryś za ciepły to go obserwowac można tesz sprawdzic na dłurzszych łukach z ktorej cos wyje obciazone łożysko jak pada to sie odezwie :idea: to tak z doswiadczenia. Koleszka rozwiazał ten knyf to da znac co to
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Witam ja mam podobny problem ostatnio wymienialem lozyska w kole tylnim lewym i przednim lewym po trasie z niemiec zaczelo mi chuczec bujajac samochodem w lewo i prawo tam gdzie kolo mialo nacisk przy bujaniu chuczalo mocniej tak dotarlem do dwoch lozysk.Wymienilem lozyska wszystko ustalo cichutko jak ta lala ale po jakims czasie zaczol sie natezac odglos chuczenia tak jak by opon ale od momentu ruszania do 60km/h i znacznie ucicha z wieksza predkoscia.Myslalem ze to znowu lozysko jade okolo 50km/h i przy bujaniu samochodu w prawo i lewo wogole nie reaguje do 60 chuczenie jest takie same.rozpedze samochod wrzuce na luz i kiedy predkosc spada do 60 zaczyna chuczec.czyzby znowu lozysko jakies czy moze skrzynia biegow? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witajcie

Może w tym temacie ktoś podpowie..

Mianowicie 318d e 46 330 tyś przebiegu buczenie na 4 i 5 biegu podczas dodawania gazu w zakresie 60 - 100 km/h (najgłośniej buczy bo to nie jest wycie na 4 biegu)

Co wymienione:

Łącznik elastyczny wału, obydwie podpory wału, tuleja numer 9 w dyfrze, podrzucony drugi używany dyfer plus wymiana w nim oleju

Nic to nie dało nie ma żadnej różnicy czyli śmię twierdzić że to raczej nie dyfer....ale może się mylę...

Troche złudne jest te buczenie bo wydaję mi się że to buczenie dochodzi z przodu tzn jak jadę dodaje nagle gazu i pochylę głowę ku przodowi tam gdzie lewarek skrzyni to tak jak by z tamtąd to dochodziło ale to ciężko stwierdzić. Jeszcze wymienię poduszki na skrzyni bo ich od mometu zakupu 4 lat nie wymieniałem może to one.

Co myślicie o wale może to jego należało by wymienić? może skrznia? Dodam że to manual bo koledzy też pisali o tym samym problemie ale w automatach gdzie padało sprzęgło hydrokinetyczne..

Jak mi podrzucali 2 gi dyfer i od razu wymieniali tą tuleje numer 9 to niby reszta tulei jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem może to byc powodem przytaknia czegos? u mnie jest to samo i dochodzi do tego że auto czasem ma małego kopa turbo dobre przepływka też wporzadku nowa ale to buczenie jest ciekawe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do dynamiki przy tym buczeniu to ciężko mi powiedzieć to słaby diesel także nim nie szaleje...

Ale co ciekawe np na 3 biegu ciężko jest wjechac na rondo żeby skrzynia nie domagała się zmiany na niższy bieg bo bardzo nią wtedy telepie w innych moich autach tego nie ma, może to jednak coś w skrzyni się dzieje, podsumowując mój egzemplarz nie lubi niskich prędkości i wysokich biegów bo ewidentnie coś buczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zainteresowałbym się dwumasą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm czyli czeka mnie wypięcie skrzyni czy istnieje jakiś inny pewny sposób sprawdzenia dwumasy bo jeśli chodzi o jakieś dźwięki przy rozruchu i gaszeniu to nie słychać grzechotania, bedę miał chwile wymienie te poduszki pod skrzynią , poduszki silnika wymieniałem jakies 2 lata temu.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę odkopie temat ponieważ mam a właściwie miałem ten sam problem w mojej 320d 2004.

 

Nie wiem czy to ma coś wspólnego, nie jestem mechanikiem ale w moim przypadku wymiana wahacza (przód, prawy) oraz tulei okazała się zbawienna. Dziwny odgłos znikł, bynajmniej nie słyszałem nic przy jeździe od mechanika.

 

Może również i Ty powinieneś przyjrzeć się wahaczom. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wahacze?

To buczenie występuje tylko podczas gdy auto jedie na biegu i dodaje się gaz przy utrzymywaniu stabilnej prędkości lub bieg jałowy tego nie ma...

Nie wiem może katalizator zapchany ten pierwszy lub cały wydech przenosi jakieś wibracje rezonans bo na luzie na postoju słychać jak tłumik gdzieć głucho dzwoni a ajk przytrzymam butem końcową rurę to cisza, może tam gdzieś jest problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszyatkich użytkowników. Jestem właścielem BMW E46 320d 150km z przebiegiem 300 tys km.

 

Opis problemu:

Jadąc samochodem na 3, 4, 5 biegu słyszalne jest basowe buczenie i wibracje. Natężenie wibracji nie zależy od prędkości samochodu tylko od prędkkści obrotowej silnika.

Tak na przykład jadę 70 na godzinę na 3 biegu i buczy, wrzunę 4 też buczy ale z mniejszym natężeniem.

 

Wymienione:

Podpora wału, łącznik elastyczny, wszystkie poduszki silnika i skrzyni, wieszak końcowy tłumika - bez rezultatów.

 

Dyfer i wał odpada gdyż jadę z tą samą prędkością wał kręci się tak samo a zmieniam bieg na wyższy to buczenie jest wolniejsze. Koła też odpadają.

 

Dwumasa nie ma oznak zużycia tzn. sprzęgło nie drga, biegi idealne,.....

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Nagraj i wrzuć do tematu, bez tego ciężko coś wytypować.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wysłałem wał do wyważenia i diagnozy.

 

Może ten wał co podmieniłem też był walnięty, pochodził z BMW o przebiegu 340 tys km.

 

Jutro będę miał odpowiedź od firmy zajmującej się moim wałem czy jest w porządku.

 

Każdy kto jedzie ze mną moją BMW to twierdzi, że to coś związanego z przeniesieniem napędu. Wymieniłem łącznik elastyczny wału, podporę, poduszki silnika, skrzyni biegów i pozostał wał oraz ewentualnie dyfer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Te luzy nie były wyczuwalne jak wał był na aucie?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie były wyczuwalne ewidentne luzy.

 

Niekiedy dopiero jak wał jest zamontowany na maszynie do wyważania to luz daje o sobie znać.

 

W pierwszej chwili jak otrzymałem wał po wymianie krzyżaków to myślałem że to nic nie da bo gołym okiem nie dostrzegałem różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.