Skocz do zawartości

328ci,od czego jest ten bezpiecznik


quotPiotrasquot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Ostatnio zauważyłem,ze w mojej becie jest spalony bezpiecznik nr 7(5A),wymieniłem go i zapalił sie wyświetlacz tak jakbym przekrecił stacyjkę na pozycję pierwszą(kierunki i wycieraczki normalnie właczac bez kluczyka),na dodatek przestał zamykac drzwi z pilota.Wyjąłem ten bezpiecznik i wszystko wróciło do normy,ale zastanawia mnie za co on jest odpowiedzialny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS, ASC 12,33,42,53,56

Airbag 11

Złącze przyczepy 44

Lusterka zew. 31,57

Lusterka składane 57

Okno uchylne (tylko coupe) 71

Skrzynia automatyczna diesel 64

Oświetlenie wnętrza i bagażnika 52

Oświetlenie lusterka do makijażu 6

Oświetlenie drążka zmiany biegów 40

Komputer pokładowy 9

Wyświetlacz 7,41

Światła stopu 9

Alarm 49,67

Diesel 4-cylindry 22

DSC 12,33,40,42,53,56,61

DSC 4x4 12,33,35,40,42,53

Czujnik parkowania 24

Wentylator 37

Klakson 5,55

Szyby podnoszone tył 71

Szyby podnoszone przód 48,49

Otwieranie drzwi garażowych 26

Dmuchawa 28,50

Tempomat 9

Latarka ręczna 52

Oświetlenie schowka 52

Ogrzewane lusterko prawe 25

Ogrzewana tylna szyba 68

Ogrzewana tylna szyba (tylko kabrio) 7,68

Podgrzewane spryskiwacze reflektorów 25

Ogrzewanie 23,28,62

Wycieraczka tył (tylko touring) 15,45

Oświetlenie wewnętrzne 49,52

Lusterko elektrochromatyczne 24,67

Panel sterowania 10,34,43

Klimatyzacja 28,62,63

Pompa paliwowa 54

Wyłączniki świateł 9,32

Sterowanie silnika 27,29,30

Sterowanie silnika (tylko M3) 22,29,30

Nawigacja 7,41

Światła przeciwmgielne 38

OBD II (diagnostyka) 30,43

Radio 7,41

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Ostatnio zauważyłem,ze w mojej becie jest spalony bezpiecznik nr 7(5A),wymieniłem go i zapalił sie wyświetlacz tak jakbym przekrecił stacyjkę na pozycję pierwszą(kierunki i wycieraczki normalnie właczac bez kluczyka),na dodatek przestał zamykac drzwi z pilota.Wyjąłem ten bezpiecznik i wszystko wróciło do normy,ale zastanawia mnie za co on jest odpowiedzialny?

Bardzo ciekawa reakcja... Ktoś zna odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie dlatego sie spalił ze masz zwarcie, wkladajac go z powrotem chyba robi się znowu

Kolega pisał, że jak włożył bezpiecznik to zaczęły mu się dziwne rzeczy robić... A sie nie przepalił! Ale może faktycznie masz coś nie tak z elektroniką, dlatego glupieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mario1987 dzieki za rozpiskę który bezpiecznik jest od czego,ale oto właśnie chodzi ,że bezpiecznik nr 7 był przepalony i wszystko chodziło normalnie,a jak włoże dobry to powyjęciu kluczyka ze stacyjki wyświetlacz świeci cały czas i jest prąd tak jakbym miał przekręconą stacyjkę w pozycji pierwszej.Ztego co napisałeś to właśnie ten bezpiecznik jest odpowiedzialny za wyświetlacz,no chyba,że jakiś gebels źle podłączył radio?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no i du..pa,radio odłączone,a po włożeniu bezpiecznika w gniazdo nr7 znowu świeci wyświetlacz.

Rozkreciłem schowek,zajzałem do puszki bezpieczników i na pozycję nr 7 wchodzi tylko kabel fioletowy z białym paskiem i nie widać zeby był przetarty lub zwarty z innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej jest to wina licznika,jakiś popapraniec włożył licznik z 2004roku,a moje auto jest z 99'.

Teraz wiem dlaczego nie mogę wejsc we wszystkie ukryte funkcje w liczniku,np nie mogę sprawdzic spalania na godzine,skasować srednie zuzycie paliwa i inne.Moge tylko wejsc w test 1,2,19.Czy istnieje możliwośc sprawdzenia w aucie oryginalnego przebiegu?,mam na myśli to czy gdzieś w kompie zapisują sie kilometry czy tylko na liczniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedni komputer da rade sprawdzic pzebieg co innnego moze byc na desce a co innego moze pokazywac glowny komp.

moja bejca byla kupiona w hexagonie BMW diler. miala przebieg 26000 mil teraz ma 64000 mil a kumpel mnie uswiadomil ze ma juz 160000 km.

czyli przestawili o okolo 40000 mil. ale mein dealer dwa stepy przed sprzedaza wpral ze ma tylko 26000.

ale jest to do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg zapisuje sie w lcm, kluczyku, i liczniku.Ale jesli ktos to zrobil tak jak trzeba to chodz bys wrzucal pod 10 vagow to i tak nie wyjdzie nic.Zostaje wycieczka do dilera bmw i po vinie przedstawia ci historie samochodu kiedy byl serwisowany i co bylo robione.A i pod vaga to lepiej vw wrzucaj bo z bmw to nie bardzo vagiem pogadasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
no tak z rozpedu napisałem pod vaga,bo ostatnio miałem passata.Tak czy owak licznik musiał być zmieniony,bo o rok rożnicy mógloby być,ale nie o 5 lat,zwarcie też jest gdzieś ,bo jak stoję na krzyżówce to nie kiedy na kilka sekund wyświetlacz i podswietlanie zegarów przygaśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.