Skocz do zawartości

316i 1,9 M43 Jak zwiększyc moc???


luki e 46

Rekomendowane odpowiedzi

bezpieczne czy nie to kwestia czy masz zamiar czipowć go jakąś tandetą z alegro czy poprostu u profesionalistów,sam sobie odpowiedz na pytanie,a tak szczerze to czemu zależy ci na zwiększeniu mocy i tak za wiele nie zyskasz,jak chcesz poczuć moc to proponuje BMW e 38 5,4 litra i 12 garów,sorki za uszczypliwość bo nie na tym to polega ale sam pomyśl...Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jednoznaczną odpowiedź w moim poście, więc po co kombinujesz? Faktem jest, że ani 316i ani 318i rakietą nie jest, ale przy mocach rzędu 100 koni różnica kilkunastu KaeM'ów jest niebagatelna. Wystarczy porównac czas 0-100 obydwu modeli.

W 316i M43B19TU jest po prostu zdławiony. Wałek, mimo iż katalog części mówi co innego, jest ten sam.

Jaśniej nie potrafię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój ból rób co chcesz twoja kasa twoja sprawa ,trzeba było pomyśleć przed kupnem a nie teraz kombinować i mieć żal,moim założeniem było od samego początku kupno 2,0i i go zagazować i niemieć problemów z mocą i kasą na paliwo koleś też chce kupić e 46 z tym silniczkiem 1 ,6 i w dodatku zagazować odradzam mu ten silnik a w dodatku gaz do niego,ale też się upiera więc nie wnikam .!.6 to się nadają do opla astry a nie do samochodu ktory waży prawie 1,5 tony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e 46 z tym silniczkiem 1 ,6 i w dodatku zagazować odradzam mu ten silnik a w dodatku gaz do niego,ale też się upiera więc nie wnikam .!.6 to się nadają do opla astry a nie do samochodu ktory waży prawie 1,5 tony.

 

czyli niemieccy konstruktorzy dali ciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak Cie nie stać na paliwo to nie kupuj auta, i jezdzij rowerem nie bedziesz miał problemow.

Jak sie decydujesz na badziewny gaz, pewnie kilka osób bedzie miec problem z tym postem ale taka jesrt prawda, to kup sobie 2.8 czy 2.5 litra i nie bedziesz mial probl emow z moca nawet na gazie.

Ja bym myslal natwoim miejscu nad dislem sam jezdzilem do tej pory benzyna a disel mnie mile zaskoczyl, polecam 2.0 150koni lub 3.0 178 lub 204 bodajrze moge sie mylic.

 

Oczywiscie bez urazy ale gaz jest do zapalniczek a nie do takich fajnych autek dla mnie to bezczeszczenie zwłok, smieszy mnie jak byp zajezdza nowa bmw 7 za 300-400tys nówka z salonu i zajezdza na gazownie, smiechu warte.

pozdro polecam disla nie wiele doplacisz a jak bedziesz dbal to dlugo autem polatasz i bedziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie nie stać na paliwo to nie kupuj auta, i jezdzij rowerem nie bedziesz miał problemow.

Jak sie decydujesz na badziewny gaz, pewnie kilka osób bedzie miec problem z tym postem ale taka jesrt prawda, to kup sobie 2.8 czy 2.5 litra i nie bedziesz mial probl emow z moca nawet na gazie.

Ja bym myslal natwoim miejscu nad dislem sam jezdzilem do tej pory benzyna a disel mnie mile zaskoczyl, polecam 2.0 150koni lub 3.0 178 lub 204 bodajrze moge sie mylic.

 

Oczywiscie bez urazy ale gaz jest do zapalniczek a nie do takich fajnych autek dla mnie to bezczeszczenie zwłok, smieszy mnie jak byp zajezdza nowa bmw 7 za 300-400tys nówka z salonu i zajezdza na gazownie, smiechu warte.

pozdro polecam disla nie wiele doplacisz a jak bedziesz dbal to dlugo autem polatasz i bedziesz zadowolony.

bo taki gościu wie jak oszczędzać kasę żeby za rok czy dwa kupić nowe BMW z salonu , nawet bogaczom jest teraz nie na rękę wydawać kupę pieniędzy na paliwo......

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwują mnie komentarze na temat gazu,większość beemek buja się na gazie i jak każdy ma problemy z nim większe i mniejsze ale to nie jest powód że tacy ludzie(ja też mam gaz) to jakieś biedaki czy coś,cwaniak kupił sobie jakieś śmieszne 1.8 w dieslu i sam poleca tego 150KM diesla czy jeszcze mocniejszego,trzeba było samemu kupić takie auto z takim motorem i samemu nieoszczędzać i bidować na ropie od rolnika czy kierowcy tira z parkingu.Każdy kupuje samochód jaki chce i nikomu do tego czy ma zamulonego disla czy benzyne z gazem,zastanów sie pajacyku zanim zaczniesz się wypowiadać,bo jak znam życie to tą swoją wspaniała beemką w dislu wyjeżdzasz raz w tygodniu i jak niema mrozu bo pewnie boisz sie czy twojej ''niuni''przypadkiem niska temperatura nie zaszkodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwują mnie komentarze na temat gazu,większość beemek buja się na gazie i jak każdy ma problemy z nim większe i mniejsze ale to nie jest powód że tacy ludzie(ja też mam gaz) to jakieś biedaki czy coś,cwaniak kupił sobie jakieś śmieszne 1.8 w dieslu i sam poleca tego 150KM diesla czy jeszcze mocniejszego,trzeba było samemu kupić takie auto z takim motorem i samemu nieoszczędzać i bidować na ropie od rolnika czy kierowcy tira z parkingu.Każdy kupuje samochód jaki chce i nikomu do tego czy ma zamulonego disla czy benzyne z gazem,zastanów sie pajacyku zanim zaczniesz się wypowiadać,bo jak znam życie to tą swoją wspaniała beemką w dislu wyjeżdzasz raz w tygodniu i jak niema mrozu bo pewnie boisz sie czy twojej ''niuni''przypadkiem niska temperatura nie zaszkodzi.

:cool2:

 

A do kolego luki e 46: kolego, ja mam 318i i odpuscilem sobie zwiekszanie mocy, bo co prawda kupiłem ///M3 i mam teraz dwie. Kupilem kiedys układy na allegro to nie działały, bo z imobiliserem nie wspołpracowały, a zwiekszenie mocy o te 15KM (max) to bedzie nieodczuwalne! Uwierz mi, że nie warto. A koszt nawet i 1000pln! Mam dla ciebie propozycję: zalej sobie na stacji benzynkę Shell V-Power Racing 100 oktan, przejedz ze 100km (aż się silnik przestawi) i wtedy zobacz jak ci autko chodzi. Gwarantuje ci ze dzwiek bedziesz miał inny i na "górze" silnik bedzie inaczej/lepiej chodził!

A kolejnym, ale bez sensu pomyslem jaki mi przychodzi do glowy odnosnie zwiększenia mocy to jest ewentualne turbo lub kompresor... ale to naprawde bez sensu przy takim "oszczednym" silniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA jezdzie teraz e46 2.0 a jakis miesiac temu modelem 316 i powiem wam ze jest odczucie miedzi 320i a 316 ale mysle ze zadna zmiana mocy o 10km nie da tu nic. Mialem a4 2.6 i moim zdaniem zbierala sie lepiej nic moja bunia i tez miala 150km. Kupujac auto albo sie patrzy na cene i po najnizszej lini oporu czyli 316 ale dolozyc tefo tysiaka czy dwa i 328 i z opini znajomych wiem ze spalanie jest przyzwoite :)
NIe Jedz Szybciej Niz Twoj Anioł Stroz Potrafi Laatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Denerwują mnie komentarze na temat gazu,większość beemek buja się na gazie i jak każdy ma problemy z nim większe i mniejsze ale to nie jest powód że tacy ludzie(ja też mam gaz) to jakieś biedaki czy coś,cwaniak kupił sobie jakieś śmieszne 1.8 w dieslu i sam poleca tego 150KM diesla czy jeszcze mocniejszego,trzeba było samemu kupić takie auto z takim motorem i samemu nieoszczędzać i bidować na ropie od rolnika czy kierowcy tira z parkingu.Każdy kupuje samochód jaki chce i nikomu do tego czy ma zamulonego disla czy benzyne z gazem,zastanów sie pajacyku zanim zaczniesz się wypowiadać,bo jak znam życie to tą swoją wspaniała beemką w dislu wyjeżdzasz raz w tygodniu i jak niema mrozu bo pewnie boisz sie czy twojej ''niuni''przypadkiem niska temperatura nie zaszkodzi.

 

No to byś sie zdziwił chłopaku I uwazaj co piszesz Ja Nie nazywam nikogo pajacem a takimi postami sam prezentujesz swoja osobe wiec nie bede sie na twój temat wypowiadał.

wczesniej jezdziłem bertona 2.0 turbo paliła mi ok 13l po miescie bez szaleństw i teraz wole zaoszczedzić na paliwie i jezdze dislem a rocznie robie kolo 30 tys dla mnie to sporo.

chcialem 150 kupic ale niestety okazal sie slabszy motor, za to buda nigdzie nie malowana co jest rzadkoscia dzis wiec sie nie zastanawialem.

Moje zdanie jest takie ze jak jezdzić to albo na ropie albo na pb,

Biedakiem mozesz sam siebie nazwać, to ty lecisz na gaziku, tym bardziej ze diesel jest wiele droższy przy kupnie a ropa nie kosztuje jak gaz 1,89 cwaniaku tylko ponad 4 zł.

nie wiem w jakim świecie żyjesz

OCKNIJ SIE!! MYŚLAŁEM ZE TĘPI DRESIARZE JEŻDŻĄCY BMW TO TYLKO MIT ALE POWOLI ZACZYNAM W TO WIERZYC DZIĘKI TAKIM JAK Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chłopino obudziłeś z tym komentarzem do mnie,świetnie że masz takie idealne auto nigdzie nie bite ,pewnie z przebiegiem nie większym niż 140 tyś. serwisem do końca (standard większości ogłoszeń) po prostu masz jednym słowem malinę,cieszę się twoim szczęściem ja bidak który musiał na początku zainwestować 4 tysiączki na instalkę żeby teraz oszczędzać.Co do dresów to raczej chyba ty nim jesteś bo nie potrafisz zrozumieć tego żeby zarobić najpierw trzeba zainwestować,ale to nie mnie jest oceniać.Najważniejsze,że nie kupiłeś 150 KM disla bo przecież one są wszystkie bite :mad2: .Tylko zastanawia mnie skąd swoją malinkę żeś wyrwał,ty to jesteś szczęściarz,życzę jak najwięcej bezawaryjnych chwil ze swoją malinką i nie pisz nic namnie bo po prostu twoje zdanie o mnie mam w d upie.POZDRAWIAM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pełnej ścisłości 318i różni się od 316i dyfrem, 318i ma krótszy. Sam do swojej 316 taki założyłem i jestem zadowolony z tego zabiegu, większa moc przy wyższych prędkościach... Co do udowadniania o gazie. Sam jeżdżę na gazie bo uważam że lepiej jeździć na LPG wszędzie niż na czystej benzynie tylko do "kościoła". Co do Diesla, wolę na LPG niż diesla, bo uważam że kultura pracy silnika jest naprawdę bardzo duża. Oczywiście nie uważam że mając diesla to obciach. Tylko szczerzę mówiąc to Diesel, LPG i Touring to troszkę profanacja marki BMW, bo Bmw to sportowa limuzyna. Ale przecież samochód się ma nie po to aby udowadniać komuś swoje ideologie, tylko żeby mu służył i przynosił radość;) Pozdro :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gargi, a jak ze wskazaniem prędkościomierza po zmianie dyfra? Bez zmian? Tak się zastanawiam czy prędkość brana jest ze skrzyni czy z czujników ABS (tylne koła?). I jaka jest różnica w przełożeniu? Np o ile podniosła się prędkość lub obnizyła na 5 biegu np przy 2000rpm? A i jeśli masz na sprzedaż ten dłuższy dyfer od 316i to ja bym go łyknął od ciebie do swojej 318i (jezdze głównie długie trasy). Jak coś to posz na PW w sprawie sprzedaży dyfra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chłopino obudziłeś z tym komentarzem do mnie,świetnie że masz takie idealne auto nigdzie nie bite ,pewnie z przebiegiem nie większym niż 140 tyś. serwisem do końca (standard większości ogłoszeń) po prostu masz jednym słowem malinę,cieszę się twoim szczęściem ja bidak który musiał na początku zainwestować 4 tysiączki na instalkę żeby teraz oszczędzać.Co do dresów to raczej chyba ty nim jesteś bo nie potrafisz zrozumieć tego żeby zarobić najpierw trzeba zainwestować,ale to nie mnie jest oceniać.Najważniejsze,że nie kupiłeś 150 KM disla bo przecież one są wszystkie bite :mad2: .Tylko zastanawia mnie skąd swoją malinkę żeś wyrwał,ty to jesteś szczęściarz,życzę jak najwięcej bezawaryjnych chwil ze swoją malinką i nie pisz nic namnie bo po prostu twoje zdanie o mnie mam w d upie.POZDRAWIAM.

Ty bierzesz jakies leki na banie? wiesz jak auto sie sprawdza czujnikiem elektronicznym to sie nie kupuje szpachli, i trzeba sie nachodzic za takim autem, i nie kupiłem 150 m47n bo nie moglem ladnej sztuki trafić, zreszta co Ci to obchodzi odeszlac od tematu przyjebałeś sie do mnie i wielkiego cwaniaczka zgrywasz, Ja napisalem co sadze o gazie i tyle, nie podoba sie to nie komentuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę trudno powiedzieć, myślę że mogło spaść, lub wzrosnąć w zależności od sytuacji, np jak się jedzie szybko to mogło spaść, za to w mieście mogło wzrosnąć, ale chyba się to miesza i wychodzi to samo co kiedyś, przy jeździe normalnej mieszanie miasto a trasa 70km w dwie stron na kompie pokazuje mi 8,6L. Dyferenciał poprawił mi to co chciałem a mianowicie przy dużych prędkościach czasami Bemka nie mogła przeskoczyć niektórych progów prędkości, a teraz naprawdę w tych miejscach dopiero ona chce jechać.... Chociaż ma ona 105KM to naprawdę potrafi zadziwić nie jednego :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się chłopino obudziłeś z tym komentarzem do mnie,świetnie że masz takie idealne auto nigdzie nie bite ,pewnie z przebiegiem nie większym niż 140 tyś. serwisem do końca (standard większości ogłoszeń) po prostu masz jednym słowem malinę,cieszę się twoim szczęściem ja bidak który musiał na początku zainwestować 4 tysiączki na instalkę żeby teraz oszczędzać.Co do dresów to raczej chyba ty nim jesteś bo nie potrafisz zrozumieć tego żeby zarobić najpierw trzeba zainwestować,ale to nie mnie jest oceniać.Najważniejsze,że nie kupiłeś 150 KM disla bo przecież one są wszystkie bite :mad2: .Tylko zastanawia mnie skąd swoją malinkę żeś wyrwał,ty to jesteś szczęściarz,życzę jak najwięcej bezawaryjnych chwil ze swoją malinką i nie pisz nic namnie bo po prostu twoje zdanie o mnie mam w d upie.POZDRAWIAM.

Ty bierzesz jakies leki na banie? wiesz jak auto sie sprawdza czujnikiem elektronicznym to sie nie kupuje szpachli, i trzeba sie nachodzic za takim autem, i nie kupiłem 150 m47n bo nie moglem ladnej sztuki trafić, zreszta co Ci to obchodzi odeszlac od tematu przyjebałeś sie do mnie i wielkiego cwaniaczka zgrywasz, Ja napisalem co sadze o gazie i tyle, nie podoba sie to nie komentuj.

 

Kolego ja nie mam gazu ale smieszy mnie jak ktos stawia diesla w "rankingu" wyzej niz gaz dla mnie to jedno i tu i tu kierowca chce tanio jezdzic, wiec jak piszesz ropa super gaz do zapalniczek to...... tak jak kiedys pisałem idac tym tokiem myslenia pb do auta ropa do traktora gaz do zapalniczek, rozumiesz? jestes w tym samym worze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak,zgadzam się w 100%,tylko temu Panu chciałem powiedzieć że nie jest taki lepszy gość i tyle,nie miałem na celu kogoś obrazić.To czy ktoś jeździ dislem ,czy pb z gazem to naprawdę mnie nie interesuje,bo to jest każdego indywidualna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.