Skocz do zawartości

Zastanawiam sie nad kupnem 520i,525i z gazem, prosze o rade.


ROKI_001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak jak w temacie zastanawiam sie nad zakupem BMW z początku lat 90' ponieważ od lat mi sie podobają.

 

Z jakim silnikiem lepiej szukać 2.0 czy 2.5 - duża różnica w spalaniu ?

I czy przy silniku 2.5 z gazem zmieszczę się przy spokojnej jedzie w mieście (w lato ) w 15l gazu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy w jakim silniku chcesz wybierac M20 (12-zaworowy, reczna reg. zaworow) czy M50 (24-zawory, hydr. kompencacja luzu)

 

jesli chcesz M20, to polecam raczej 2.5, spali tyle co 2.0 a wrazenia z jazdy lepsze, tylko musi to byc gaz sekwencyjny, bo jak kupisz z I generacja to mozesz byc mocno niezadowolony :)

jezeli M50 to mozna sie zastanowic nawet nad 2.0, rowniez tylko sekwencja,

 

zmieszcisz sie w 15, z lekka noga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic z gazem to loteria ale jak juz to tylko m50b25 plus sekwencja ja jezdze co prawda 325 z tym silnikiem ale pawim piorem czyt. pelny sandal :norty: i na warszawie spalanie to 16l gazu wiec przy normalnej jezdzie 15 niebedzie problemem

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady, będę szukał zadbanej z silnikiem m50b25 i oczywiście z sekwencja, teraz tez mam auto z sekwencja ale czas zmienić. A jeżeli chodzi o utrzymanie a dokładnie o części typu klocki, filtry itp są jakoś nadzwyczajnie drogie ? czy tylko to mity co niektórzy mówią :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M20 nie polecam, trzaskające zawory, stara technika już mało kto dba to taki motor, zanleść taki silnik w dobrym stanie to cud, a i m20 jest na pasku rozrządu a m50 jest już na łańcuszku

Rożnica w spalaniu m50 2.0 a 2.5 jest prawie taka sama, jak gaz to tylko sekwencja, zakładają też zwykły gaz ale to się mija z celem m50 ma plastikowy kolektor

Przy zakupie auta z silnikiem m50 szczególnie vanos zwróć uwagę czy słychać rozrząd potrafi grzechoczeć koszta naprawy od 1000zł, no i oczywiście silniki też te mają wadę z chłodzeniem, sprawdź czy się nie przegrzewa i olej czy nie ma budyniu pod korkiem lub na bagnecie.

 

Jeśli chodzi o filtry ceny są stosunkowo niskie filtr powietrza kosztuje około 30zł, filtr oleju 20zł, ostatnio wymieniałem u siebie klocki hamulcowe tylne zapłaciłem 37zł za komplet na oś i to dobrej firmy nie pamietam nazwy. Ceny innych części np visco 150zł, amortyzatory przednie ok 150zł szt, wahacze przednie ok 100zł szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 525iA ze zwykłym gazem i pali mi w mieście 20l/100km i 13l/100km trasa. Nie mam problemów z gazem, kolektor plastikowy w niczym nie przeszkadza - jest w nim "gwizdek" zabezpieczenie przez "strzelaniem gazu" i drugie przed przepływomierzem. Kiedy miałem dawniej rozregulowany gaz i strzelał -przepływomierz nigdy nie ucierpiał i do dziś jest sprawny (a ma już 350tys.km) Części zamienne są śmiesznie tanie. Samochodzik jest taki sympatyczny ,że nawet nie zamierzam go sprzedać. Obecnie nic się nie psuje, jeżdżę w trasy i na co dzień do pracy i jestem dumny ,że auto z 93r. a przewyższa pod wieloma o wiele nowsze modele innych marek. Jedyne moje zmartwienie to korozja podłoga/progi -ale jak znajdę trochę czasu po Nowym Roku to oddam do blacharza i będzie po problemie.Pozdrawiam! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

miałem kiedys e34 525i m50b25 bez gazu wspaniały silnik godny polecenia każdemu spalał ok.13l przy cięzkiej nodze. Teraz mam e34 520 m20b20 z gazem, któtego pali ponad 20l. Benzyny nie wiem ile bo dopiero dzisiaj naprawiłem stanowczo nie polecam tego słabego i przestarzałego silnika

Pozdrawiam

Edytowane przez rafgor90
gdyby FWD było lepsze Bóg nie stworzyłby BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Mam M50b20, nie wiem o czym kolego piszesz że Ci pali 20 litrów, ja przy "tyraniu" na benzynie to max mi spali 13 a gazu 15, przy normalnej jezdzie to 11 gazu w miescie a benzyny 9. MIasto ponad 150 000 mieszkańców. Jeżeli miałbym teraz wybierac to stanowsczo m50b25 bo to jeednak 192KM :) a spalanie bardzo małą róznica i koszta częsci są podobne ;)

BMW - (B)undi (M)ogą (W)szystko

____________________________________

http://images28.fotosik.pl/149/a02ba562ebf79f25.png


http://www.bmw-wloclawek.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 520i też ze zwykłym gazem tak jak kolega wyżej pisał mi tez na miescie potrafi spalić około 20 w trasie różnie ale nie ma tragedii , więc nie ma co narzekać , jednak po dłuższym użytkowaniu chce się już coś z większą mocą ,dlatego radziłbym 525
http://img11.imageshack.us/img11/6204/e340211.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alpina325 chce widziec cie przy hamowaniu na "dobrych klockach za 37zł", nie obraz sie ale nie wieze , ze przy rozgrzanych mocno hamulcach zablokujesz koła, nawet abs ci sie nie wlaczy, albo sa tak twarde, ze te dobre klocki zetra tarcze. Mialem kiedys doczynienia z takimi klockami.
Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.