Skocz do zawartości

po co sa skladane elektrycznie lusterka?


Marcin978

Rekomendowane odpowiedzi

po co sa skladane elektrycznie lusterka?

 

sorry za dziwne pytanie, ale zastanawiam sie po co producenci zrobili elektrycznie skladane lusterka

 

do czego to jest potrzebne?

 

chroni przed kradzieza wkladow? pomaga wjechac do garazu? nie kumam

http://img489.imageshack.us/img489/2486/zz1dk5.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz jest bardzo prosta - bardzo czesto zdaza sie ze lusterka sa urywane - np na parkingach - ktos pezchodzi i zawadza przypadkiem o lusterko......... a czasem koszt nowego lusterka jest bardzo wyski......

 

wiec postanowino zrobic lusterka skladajace sie np po zamknieciu samochodu.........

 

opcja bardz przydatna - tez w automatycznych myjniach samochodowych - naciskasz guzik i lusterka zlozone - i sa bezpieczne :cool2:

 

przed kradzieza wkladow na pewno tez zabezpiecza - ale o to chyba producentom nie chodzilo - bo kto w niemczech ukradnie ci wklad z lusterka :duh: tacy specjalisci to tylko w polsce pmieszkaja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie skladane lusterka to genialny wynalazek , ale to juz zalezy

gdzie kto mieszka i gdzie jezdzi czy parkuje .

Np. w angli jest duzo lokalnych drog , czy tez takich gdzie sa postawione

slupki metalowe na okreslona szerokosc i np. taka E38 nie wjedzie natomiast E-clasa czy E39 po zlozeniu lusterek wjezdza na styk :)

 

Jezeli chodzi o parkowanie na miescie czy pod blokiem , to juz

jest nieoceniony patent , wiem bo niechcacy idac walnalem w lusterko

na miescie tak ze przechylilo sie w druga strone :roll:

 

Sam nie mam skladanych lusterek i bardzo zaluje , chetnie bym

zalozyl ale nie wiem jaki bylby koszt .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam skladane. Fajny bajer. A czy da sie tak ustawic zeby po zamknieciu sie same skladaly, albo po wylaczeniu zaplonu, a po wlaczeniu otwieraly? BO tak bym chcial a mam tylko guzikiem. I jeszcze jedno. Czy ktos wie jak rozebrac to lusterko i dostac sie do mechanizmu zamykajacego? Musze je przesmarowac, a nie wiem jak tam sie dostac. Dzieki.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam skladane. Fajny bajer. A czy da sie tak ustawic zeby po zamknieciu sie same skladaly, albo po wylaczeniu zaplonu, a po wlaczeniu otwieraly? BO tak bym chcial a mam tylko guzikiem. I jeszcze jedno. Czy ktos wie jak rozebrac to lusterko i dostac sie do mechanizmu zamykajacego? Musze je przesmarowac, a nie wiem jak tam sie dostac. Dzieki.

 

oczywiscie ze mozna - tak jest w niektorych samochodach z gornej polki - zamykasz samochod i skladaja sie lusterka..........

 

takie podlaczenie to nie za wielki problem :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze mozna - tak jest w niektorych samochodach z gornej polki - zamykasz samochod i skladaja sie lusterka..........

 

takie podlaczenie to nie za wielki problem :cool2:

 

z gornej polki :?: , ja kiedys widzialem takie cos we fiacie multipla a to chyba nie jest samochod z gornej polki :lol:

BMW nie dla idiotów :naughty: :diabel_smiech: , LPG :naughty:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja prawie zawsze skladam lusterka jak parkuje.. niestety metoda 'reczna' :)))) przydaje sie zarowno dlatego ze ludzie miedzy samochodami chodza (sam przechodzac musze sie wyginac miedzy lusterkami), po drugie przejezdzajacy samochod moze urabac :/ sam bylem swiadkiem jak w waskiej uliczce gdzie sam parkowalem przejezdzala jakas corsa i uwalila lusterko w golfie na amen, plastik polecial na cala ulice :(

ja kiedys zaparkowalem na chodniku rownolegle do ulicy, wyskoczylem 'na chwile' do bankomatu wiec nie skladalem.. wracam.. i z daleka widze ulamane :/ ale na szczescie sie okazalo, ze sie tylko wygielo 'na lewa strone' i wskoczylo na wlasciwa pozycje bez problemu.. jak wychodze gdzies to zawsze skladam od ruchliwej strony obojetnie czy pieszych czy samochodow, a jak na dluzej to oba... wole poswiecic pare sekund niz kilkaset pln i nerwy:( przeciez nawet ktos przechodzac niechcacy moze sie potknac czy cos...

 

wada 'recznego' jest ze mozna zapomniec o prawym i sie zdziwic na ulicy przy 130 ze nie widzisz prawego pasa w lusterku, a w 7 to siedzenia nie siegam :))) wiec automat do lusterek to piekny wynalazek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam wole stracić lusterko na parkingu niż mieć przerysowany bok. lusterko też bardzo pomaga przy mieszczeniu sie w ciasnych miejscach zawsze patrze sie na lusterka aby sie gdziec wcisnąć bo jeśli z lusterkami nie przejdzie to po złożeniu ich praktycznie też nie przejdzie bo drzwi sa wypukłe i lusterka poza obrys samochodu w e34 wystałą jakieś 3-5cm więc nie wiele to daje, ale poza tym bajer fajny :cool2:

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Dołącze się do tematu i zapytam czy ktoś z was wie czemu po wciśnięciu przycisku lusterka nie otwierają się do pozycji normalnej tylko wendrują do samego końca czyli na zewnątrz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Sorki że ponaglę pytanie o to jak się te lusterka rozkłada, ale mam z jednym z nich (lewym) problem, ponieważ jest luźne. Przestawia się w trakcie jazdy z dużą prędkością, nie mówiąc już o tym jak się je niechcący dotknie. Przycisk do składania jest tylko na niego nie reaguje. Podejrzewam że coś się mogło z tymi silniczkami wydarzyć

 

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam.

 

P.s.,,Rozkłada" w sensie na części...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
po co sa skladane elektrycznie lusterka?

 

sorry za dziwne pytanie, ale zastanawiam sie po co producenci zrobili elektrycznie skladane lusterka

 

do czego to jest potrzebne?

 

chroni przed kradzieza wkladow? pomaga wjechac do garazu? nie kumam

 

A tu troszeczkę z histori , BMW wprowadziło taki patent po raz pierwszy ze względu na prawo podatkowe w pewnym kraju , a mianowicie w japoni. Tam podatek za samochód płaciło się (bynajmniej w tamtym czasie, nie wiem czy jest tak nadal) w zależności od szerokości samochodu, tym sposobem uzyskali niższe podatki dla klientów , a tym samym wyższą sprzedawalność marki :lol: Co kraj to obyczaj, i też formy podatkowe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.