Skocz do zawartości

[E36] Klimatronik i brak ogrzewania


mus102

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pisze dziś w sprawie kolegi, który ma nie miły problem jak na tą porę roku.

A mianowicie jego autko to Bmw E36 '97 silnik M50B25 w pełnej opcji tzn. skóra 4 airbagi, i no właśnie ma w niej klimatronik 2strefowy.

Po podniesieniu na wyświetlaczach z ogrzewania choćby na max ogrzewanie nie reaguje, leci zimne powietrze. Klimatyzacja działa normalnie.

I tu moje pytanie co może być przyczyną, że ogrzewanie nie grzeje?? :(

Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie bym zaczął czy w ogóle ma płyn w chłodnicy! I niech sprawdzi też temperaturę silnika jak da na maksymalne ogrzewanie. Jeśli wraz z temperatura ogrzewania rośnie temp silnika to na 100% z chłodnicą jest problem.

 

Też miałem taki problem, okazało się że chłodnica jest dziurawa i systematycznie płyn chłodniczy wyciekał(potrzeba było na to mu aż połowę roku wolałem już naprawić niż co pół roku dolewać i się bawić z płynami).

Chłodnica 400 zł wydatek, jak będzie dziurawa spawanie nie ma sensu bo to przewyższy koszt kupna samej nowej chłodnicy.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp i chłodnice ma ok, płynu nie ubywa autko się nie przegżewa. Nawiewy wieją normalnie tyle , że zimnym powietrzem
Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp i chłodnice ma ok, płynu nie ubywa autko się nie przegżewa. Nawiewy wieją normalnie tyle , że zimnym powietrzem

 

Na pewno? mi tyle ubyło że musiałem wlać aż 3 litry by zaczęło grzać ciepłym powietrzem a jest teraz zima więc nie widać czy się silnik przegrzewa więc lepiej sprawdzić dokładnie. Jeśli po rozgrzaniu samochodu dalej wieje zimne powietrze, niech zmieni suwaki nawiewu (pokrętło jest obok zamykania nawiewu na centrum pojazdu) na czerwone. Nie na climatronicu tylko pokrętło przy nawiewie. Jeśli to nie pomaga no to pozostaje wizyta u mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

szukam info o podanym problemie, i chyba ustaliłem co może być jego przyczyną.

 

Więc częstym problemem w prawie każdym BMW był tzw. jeż czyli Rezystora dmuchawy, objawy jego uszkodzenia to

- brak nawiewu dmuchawy nie reaguje chociaż na panelu sterowania ustawiona jest moc na maxa,

- dmuchawa samoczynnie się włącza i wyłącza,

- słaby nawiew,

 

na allegro taki JEŻ kosztuje około 200 pln znalazłem kolesia który naprawia to za 50 PLN netto z 6 miesięczną gwarancją.

Chyba zdecyduję się na to, jak będzie działać mogę potwierdzić to na tym forum.

 

Jeśli nie pomoże podobno zostaje kwestia zamulonej nagrzewnicy... a to jest już trochę bawienia:( mam nadzieje, że to jeż:)

 

PS. ogólnie wpisz jeż (rezystor) e36 na forum powyskakują różne przypadki z tym ustrojstwem:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Ciebie max1983 mam podobny problem jak wypisales w obiawach Rezystora dmuchawy tzn.

dmuchawa dziala tylko na 4biegu tzn na maxa a biegi 1 2 3 i wiatrak nie reaguja ;/ i nie dziala podgrzewanie foteli czy to moze byc ten Rezystor?

w twoim wypadku na 99% jest to wina jeża,ale w poprzednim przypadku jeż nie ma nic z tym wspólnego.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawory działaja do zaworów i od zaworów przewody z płynem gorące, ogrzewanie nie grzeje, po przejechaniu 50km od strony pasarzera zaczyna lecieć letnie powietrze i ze środkowego panelu, a od strony kierowcy zimno.
Nie jeździj szybciej, niż lata twój anioł stróż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radek1989

powiem tak miałem wysłać jeża do naprawy do magika z allegro. ale u mnie w pracy są podobni magicy wiec im to zaniosłem. klima odrazu się załącza wcześniej załączała się od jej widzimisię raz po 20 min raz od razu nie było reguły.

jesli chodzi o mój przypadek słabego nawiewu to nie było jednak to, koleś od którego kupiłem swoje autko twierdził ze niedawno zmieniał wszystkie filtry, i tego nie sprawdzałem. dziś wymontowałem filtr kabinowy i okazało się że jest tak zasyfiony...

Wymieniłem i teraz mam jak w saunie prawie od włączenia:):):):)

 

jak chcesz się bawić z jeżem to polecam 2 linki:

naprawa z allegro:

http://www.allegro.pl/item858119162_jez_rezystor_naprawa_bmw_e36_e46_e39.html

samodzielna naprawa (z innego forum ale mam nadzieje że to nie problem - w końcu chodzi o pomoc:)) - kumpel robił według tego schematu sama naprawa zajęła mu mniej niż 5 min. Mi wyjęcie i zamontowanie jakieś 20 min.

http://bmw-diesel.pl/viewtopic.php?f=9&t=215&hilit=je%C5%BC+e36

 

mam nadzieje że pomoże

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Ja mam ostatnio taki problem że nie grzeje lewa strona. Od strony pasażera jest ok dmucha gorące powietrze a od kierowcy zimne. Na panelu od klimy ustawione 32st. na obie strony.

Ciepłe powietrze idzie na centralnym nawiewie na kierowcę ale już na szybę przednią, lewym środkowym i na nogi zimne.

Ktoś wie co to za przyczyna może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
A ja mam taki problem wymieniłem dzisiaj filtr kabinowy którego nie było wcale taki bonus..... I pytanie...ile jest filtrów kabinowych w bmw z 97 roku z silnikiem M43... prosze pomużcie...... :(

Jest jeden główny w tym miejscu co zawsze :search:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.