Skocz do zawartości

Geometria kół


MajorRz

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego juz teraz nie pamietam dokladnie ale to jest nie problem .Jak pojedziesz na geometrie kol na stacje lub do warsztatu to maja tam wszystkie dane dotyczace ustawien geometri kol w twojej buni,odpowiedz otrzymasz bez problemu ale ale z tego co sobie przypominam to raczej nie poniewarz nie jezdzisz caly czas z pelnym zbiornikiem i bagarzem pozdro :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
po pierwsze katow pochylenia kola nie reguluje sie z przodu a z tylu tak, po drugie jezeli diagnosta ma dobry sprzet to nie musi byc zadnego obciazenia bo przy mnie gosc jak wprowadzal dane do komputera o aucie to wpisuje tam wszytskie dane i czy auto dociazone czy nie uwzglednia i automatycznie komputer to koryguje przy ustalaniu zbieznosci,wiec smialo jedz i nie musisz wcale brac calej rodziny jako obciazenia ani baku tankowac do pelna,pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Poszukuję prawidłowych wartośći do geometrii zawieszenia dla:BMW E39 540iA 1998r oraz info czy geometria ma być robiona na obciążonym aucie czy nie/pełny zbiornik itp.

 

Przed kupnem pojechałem na geometrię,mechanik wstawił w kompa BMW5E39,sedan V8,M sport package,obręcz koła 17"

 

wtedy wartość pochylenia oś tylna zalecana to -1st49min tolerancja +-0,05min

-robili bez obciążenia maszyna Beissbarth WL 4000

 

Wczoraj po wymianie amortyzatorów przód+tył(sachsy do m tech I)+jeden wahacz górny prawy tył geometria była robiona w tym samym serwisie.

Nazwy maszyny nie znam -najazd na 4 koła +laserowe ustawianie,bez obciążania

 

-no i na wydruku dla serwisanta z ustawieniami było pochylenie oś tylna -2st10min reszty niestety nie pamiętam.

 

Dziś hmm...znalzłem wydruk przed zakupowy no i jakie parametry mają być bo różnica jest niestety.

 

Potrzebuję wszelkich wartości do ustawień aby zweryfikować obecne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Nie dopisałem jednoznacznie we wcześniejszym poście zawieszenie S704A M SPORT SUSPENSION

Ze wstępnych doniesień na innym forum to:

1.fotele przód ustawione na środku i na każdym z nich obciążenie po 68kg

2.na tylnej kanapie na środku 68kg

3.w bagażniku centralnie 21kg

4.pełen zbiornik paliwa

 

czyli (3x68)=21=225kg ciężarków +paliwo czyli ok 35L gdyż miałem 35 czyli mam geometrię ustawioną bez ok 260 kg obciążenia...

 

2.opcja 2 chyba,że mają wartości dla nieobciążonego wozu?

Istnieje taka możliwość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

u mnie machanik jak robi geometrie to wklada ciezary na kazda wycieraczke + bagaznik,

z tego co widze, to odchylenia w wiekowym aucie zawsze beda, choc nie wiem czy i w nowym nie bedzie, pozdrawiam

dako3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po wymianie wahaczy też robiłem zbieżność, na pytanie czemu nie dociąża samochodu, diagnosta również powiedział że nie trzeba, bo komputer bierze pod uwagę że auto jest puste.

Trochę mnie to zdziwiło, ale po jeździe próbnej samochód świetnie się prowadzi, nie ściąga, nie ucieka, opon nie zjada.

Więc może faktycznie przy dobrym sprzęcie do geometrii zawieszenia obciążenia są zbędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.