Skocz do zawartości

320D jechalo stanelo nie mozna odpalic ..!!


SiwyKlavish

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatam.

Mam problem auto stoi w garazu dzis wyjezdzam przejechalem ok 15km i normalnie na drodze podczas zmiany biegu z 3 na 4 auto stracilo moc po czym po chwili zgaslo i juz nie mozna go odpalic .:/ Silnik normalnie kreci kreci ale nie chce zaskoczyc ... nic nie bylo slychac zeby w silniku cos zazgrzytalo czy cos zaczeslo ..zwyczajnei wygladalo to tak jak by nie bylo paliwa tylko ze mam przeszlo polowa zbiornika. Mam juz auto u mechanika ale dopiero zajrzy w poniedzialek ...

Wydaje mi sie ze cos z pompa paliwa ... ale nie mam pojecia i licze na jakies wskazowki

pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOże nie mam racji,ale ja na twoim miejscu przytrzymał bym auto do poniedziłaku ale w swoim garażu, :mad2: bo i w twoim garażu paliwo by odmarzło w przewodach,i nie musiał byś płacić dla gościa,który póżniej coś wymyśli i skroi kilka stów

nie mówię na pewno ale w 99% to jest ta przyczyna u mojego kumpla w vw było tak samo,myślę zę nie na każdej stacji jest zimowe paliwo,paliwo dobrej jakośći,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego miałem prawie identyczny przypadek przy zmianie biegu z 2 na 3 przy 3 tyś obr. bunia zgasła :cry: rozrusznik kręcił a autko nie odpaliło... po diagnozie okazało się że podła pompa wtryskowa a dokładniej jakiś tłoczek w niej oraz elektronika .Nie bawiłem się w jakieś okazje na allegro pompy za ok 1500 zł nie wiadomo jaki przebieg i wogóle . pompę zregenerowałem na częściach boscha z roczną gwarancją i mam spokój łączny koszt ok 3 tyś zł (montaż demontaż pompy, ustawienie jej ,czyszczenie baku, wymiana filtra paliwa ) bunia miała przebieg o ile dobrze pamiętam ok 194 tyś a u Ciebie jaki jest przebieg?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie przestańcie przedstawiać jakieś dziwne teorie.

Kolego sprawdź przede wszystkim czy masz paliwo w tej części baku w której jest pompa paliwa, jeśli tak to ściągnij wężyk , który podaje paliwo do silnika i załóż jakiś swój, wsadzając drugi koniec do bańki, przekręć kluczyk i sprawdź czy paliwo w ogóle idzie, bo to ,że pompa chodzi w sensie, że ją słyszysz ,nie znaczy, że działa. Sprawa wyciągnij filtr paliwa i spójrz ile jest paliwa w zbiorniczku, jeśli na dnie to dolej paliwa do zbiorniczka zakręć , pokręcisz trochę i auto powinno odpalić.

Siła i Honor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja bym stawiał na pompe wtryskową nawet jesli by poszła pompa w baku to komp by wszedł w tryb awaryjny pompa wtryskowa jest sama wstanie pobrać paliwo z baku żeby dojechać do najbliższego warsztatu --W TRYBIE AWARYJNYM

pompa paliwa z baku daje cisnienie tylko 1 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jechało auto to może być z problem z pompą wtry6skową miałem taki sam problem je żeli jest to beemka 136 koników na pompie VP 44 powyżej 220tkm tak śię może wydarzyć :?

tak niestety jest bardzo duży wpływ na zużycie pompy jak i wtrysków ma jakość paliwa pozdrawiam :oops:

BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dwa słowa do tematu u mnie komp pokazal awarię zaworu odcinającego w pompie nic nie wykobinujesz samemu do tego potrzebny jest stół diagnostyczny koniec kropka a samemu to można se podłubać :nienie:
BAYERISCHE MOTOREN WERKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM jeżeli masz mniej niż 15 litr w baku to na walniętej pompce paliwa w baku też odpalisz ( z trudem) ale odpalisz _ w tej przypadłosci pompa wtryskowa jest sama pociągnąć paliwo ( ale w takim przypadku żywotność pompy wtryskowej dużo się zmniejsza ) będziesz miał wiecej niż 15 litr już nie odpalisz -- sprawdzone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pompa wtryskowa padla 2500zl regeneracja i roczna gwaranja :)

Pozdrawiam

chciałbym mieć taką regenerację już za sobą ... :lol: a tak nie wiem czy u mnie już ktoś regenerował czy nie .... a jeżdżąc gdzieś dalej to trochę strach , a w tym roku mam w planach Włochy ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnei ja do jesieni i sprzedaje wymieniam na nowsze E90 mysle 2006 rok ... :D Myślałem ze bd bezawaryjnie no ale 2 lata minely i pompa poszla no ale trudno ... jedno dobrze ze to na miejscu mi padlo a nie za granica gdzies Austria Niemcy Dania ... :/ tam koszty byly by kolosalne ... a tak w 3tys sie zmieszcze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.