Skocz do zawartości

Jak samemu dolać olej i jaki do tylnej klapy na pilota


pabik1000

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swoim aucie tylną klapę na pilota z siłownikiem hydraulicznym. Ostatnio ma co raz większe problemy z otwieranie się. Muszę dolać oleju do układu. Czy ktoś już to robił? Jak, ile, gdzie i jakiego oleju dodać, Raz robili mi to w ASO ale skasowali mnie 120 zł więc wolę to sam zrobić niż mam się prosić te napuszone dameski w serwisie w moim mieście. Poradzcie coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
To jest olej Mobil areo ... do hydrauliki lotniczej. Niestety jego dostępność poza ASO jest w opakowaniach 20 l. Sprawa oleju została rozpracowana na formu 7er. Najlepiej jest napełnić wyjmując całą pompę ze zbiorniczkiem. W ASO sprzedają takie pojemniczki z olejem i paroma uszczelkami do przewodów wychodzących z pompy (zestaw naprawczy - ale nie tanio coś koło 160 zł).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwa okazja i wielka oszczędność dzięki klubowiczowi 7er. Kupmy sobie po 20L oleju i starczy nam na......dokładnie 100lat wymian przeprowadzanych raz na rok żeby klapa otwierała się zawsze fajnie i gładko.

pozdrawiam

mavic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocham 7er za to ze mnie wyrzucili mam teraz wiecej czasu dla siebie.Na 7er kupują olej beczkami?Rozumiem ze to jak zrzuta na piwo kazdy klubowicz moze se zalać klape i jeszcze na dolewki do mózgu admina starczy jak mu klapki na oczach migają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wieku nastoletnim nauczyłem się rozpracowywać flaszke -na 7er rozpracowują olej- boże jaki ja jestem zacofany ciekawe jak to wali w łeb , zresztą nie ważne byle by sponiewierało. oni tam zawsze byli do przodu nawet wymyslili ułatwienia dla złodziej samochodow;żeby tam zaistnieć trzeba się przedstawić podać typ samochodu umiescić kilka zdjęć i najlepiej na mapce satelitarnej zaznaczyć gdzie bryczka stoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Olej możesz kupić do motocyklowych amorków. Jest sporo tańszy.

 

Można też wlać wody z kranu, jest jeszcze tańsza. :mad2: :mad2: :mad2:

Pomysł mam z forum niemieckiego i zastosowałem go u siebie. Sprawdził się idealnie i klapa działa bez zarzutu już 5 lat, a drugą dolewkę zrobiłem dopiero po trzech latach. W tym roku doleję latem znowu kapkę i dalej będzie OK, więc nie wal tak tą łepetyną, bo murek rozwalisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.