Skocz do zawartości

Myślę nad zakupem e34 w dieslu aleee ... :)


Wielebny

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam E39 v8 i nie będę ukrywał iż auto pali sporo wiec na co dzień mam lanosa ale jak ktoś kiedyś jeździł lanosem lub innym daewoo to wie jak to jest. Tak sobie pomyślałem iż bym mógł zakupić e34 w dieslu i w automacie (małżonka by częściej sama jeździła a nie była wożona) a lanosa 99r 240kkm przebiegu sprzedać nawet za 1000 zł. Wiek auta nie jest zbytnio istotny bo może to być nawet 1990 rok byle jeździł i nie sprawiał problemów (cena ok 3000 PLN). I tu moje pytanie do posiadaczy takich wozów - Czy warto? Lanos mi pali gazu w mieście ok 11 zaś 2,4 td automat przy normalnym śmiganiu może spalić jakieś 8 litrów i przy tym nie sprawia problemów bo nawet na mieszance rzepaku z ropą pojedzie .Podobno 2,5 tds spalić może mniej a jak to mówi mój mechanik który ma ten silnik w e39 -jak sie o niego dba i zachowuje odpowiednie zasady to silniczek jest wieczny .Proszę o jakieś rady i opinie na ten temat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zakup BMW za 3000zł w dieslu mija się z celem a na pewno już to nie będzie oszczędność. Chodzi mi o ceny ewentualnych części a za tą kwotę nie kupi się auta niesprawiającego problemy. Trzeba sobie powiedzieć prawdę będzie to złom do którego będzie trzeba wiele łożyć aby jakoś jeździć. Lepsza opcja to kupno zadbanego egzemplarza e34 gdzie ceny zaczynają się tak od 8000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E39 juz mam ale 3,5 V8 .Z tego co mówicie to wynika ,że lepiej chyba zostać przy lanosie bo bez odpowiedniej dawki gotówki nic ciekawego nie kupie.

 

Dokładnie tak jak piszesz, lanos niech będzie wołem roboczym a E39 skarbonką :mrgreen: Niestety koszty ewentualnych napraw w TDSe nie należą do niskich a o zadbany egzemplarz w dobrej cenie jest bardzo ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja drobna rada sprzedaj e39 v8 i kup 530d jak chcesz tansza jazde.lanosem tez jezdzilem i wiem z czym to sie je,ale to i tak tansze niz inwestowanie w tds(NAPRAWDE).Trudno o zadbanego starego ropniaka bmw,za 3 tys to raczej bym nie ryzykowal jak wiekszosc osob ktore jezdzily takimi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Posiadam E39 v8 i nie będę ukrywał iż auto pali sporo wiec na co dzień mam lanosa ale jak ktoś kiedyś jeździł lanosem lub innym daewoo to wie jak to jest. Tak sobie pomyślałem iż bym mógł zakupić e34 w dieslu i w automacie (małżonka by częściej sama jeździła a nie była wożona) a lanosa 99r 240kkm przebiegu sprzedać nawet za 1000 zł. Wiek auta nie jest zbytnio istotny bo może to być nawet 1990 rok byle jeździł i nie sprawiał problemów (cena ok 3000 PLN). I tu moje pytanie do posiadaczy takich wozów - Czy warto? Lanos mi pali gazu w mieście ok 11 zaś 2,4 td automat przy normalnym śmiganiu może spalić jakieś 8 litrów i przy tym nie sprawia problemów bo nawet na mieszance rzepaku z ropą pojedzie .Podobno 2,5 tds spalić może mniej a jak to mówi mój mechanik który ma ten silnik w e39 -jak sie o niego dba i zachowuje odpowiednie zasady to silniczek jest wieczny .Proszę o jakieś rady i opinie na ten temat.

 

Pojedzie.... pozniej szybka wymiana pompy wtryskowej za kilkaset pln (niepewna uzywka) albo kilka tysiecy (pewna) i mozna smigac dalej ;D Ja wiem, ze E34 jest starym autkiem ale TDSa za 3-4 tysiace osobiscie bym sobie odpuscil. Lepiej zainwestowac to w porzadna instalke do Twojego obecnego V8 i smigac za pol darmo na gazie. W spalanie rodem z TDI nie licz ani TD ani TDS nie sa silnikami, ktore zostaly stworzone do oszczednosci no chyba ze jezdzisz na trasie. Ale w miescie...... czasami spalanie nie bedzie juz jednocyfrową wartoscią lecz dwu.

http://img571.imageshack.us/img571/7404/logotds.jpg

Naj.... forum o TDS-ach http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
bmw za 3 tyś z dieslem to więcej niż padlina :cool2: ... posłuchaj innych i zamontuj gaz (3 tys w tds'ie nie starczy na remont pompy a nie mowie już o zawieszeniu, hamulcach ... itd. ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG nie będę instalował jak na razie bo szkoda auta. Ponadto instalacja kosztuje 7 tys pln do V8 i w moim przypadku będzie się zwracać jakieś 2 czy 2,5 roku a to tego okresu to mogę spokojnie jeździć na paliwie bo i tak marzy mi się BMW 7 z 3d :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LPG nie będę instalował jak na razie bo szkoda auta. Ponadto instalacja kosztuje 7 tys pln do V8 i w moim przypadku będzie się zwracać jakieś 2 czy 2,5 roku a to tego okresu to mogę spokojnie jeździć na paliwie bo i tak marzy mi się BMW 7 z 3d :D

 

z tego co słyszałem to najlepsza instalacja do V8 kosztuje ok. 7000zł mowa o VSI PRINS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.