Skocz do zawartości

Centralny zamek z pilota-MIGANIE KIERUNKAMI


gacek600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam mały problem a chodzi mi o to ze ostatnio podłączyłem sobie pilota do drzwi działa elegancko otwiera i zamyka tak jak powinien ale gdy podłączam kabelki ze sterownika do kierunkowskazów(żeby zamigały przy otwieraniu/zamykaniu)to miga tylko jedna strona.jak zrobić żeby migały obie strony?

P.S. podłączałem tak jak jest tu napisane http://3er.pl/viewtopic.php?f=37&t=28

Bardzo Mafijny Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się ze masz wyjście ze sterownika na kierunki w postaci jednego kabla? Jeśli tak to musisz zastosować dwie diody rezystencyjne i podzielić ten kabel na dwa wyjścia. Podłączysz je pod wiązkę kierunków znajdującą sie pod plastikowym podnóżkiem z lewej strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd jest,myślałem ze centralka jest zwalona,podłączyłem ja u kolegi i wszystko działa jak należny(wpoiłem się w kable tak jak tu napisano http://3er.pl/viewtopic.php?f=37&t=28 )

Chyba będę musiał pociągnąć kable do lamp (to znaczy jeden kabel do jednej a drugi do drugiej) wtedy działa bezproblemowo

Bardzo Mafijny Wóz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diody rezystencyjne

 

A cóż to za wynalazek ?

A takie ustrojstwo co puszczą prąd tylko w jedną strone :wink:

 

Domyślam się, tylko pierwszy człon nie bardzo pasuje do drugiego :) Takiego typu diody z tego co wiem to nie ma :)

W połączenie do migaczy lepiej wstawić bezpieczniki niż diode, a tą stosuje się w połączeniach do krańcówek. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych diod. Wystarczy ze przedluzysz te kable i podepniesz sie do przewodow ktore sa przy przednich lampach od kierunkowskazu. Jeden ciagniesz do prawej a drugi do lewej i podpinasz sie pod plus od kierunku. Ja tak zrobilem, poprostu sciagnolem kawalek izolacji i sie podpialem. Dzialam bez problemu:) Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych diod. Wystarczy ze przedluzysz te kable i podepniesz sie do przewodow ktore sa przy przednich lampach od kierunkowskazu. Jeden ciagniesz do prawej a drugi do lewej i podpinasz sie pod plus od kierunku. Ja tak zrobilem, poprostu sciagnolem kawalek izolacji i sie podpialem. Dzialam bez problemu:) Mam nadzieje ze wiesz o co mi chodzi:)

 

I chcesz powiedzieć, że puściłeś cały prąd do żarówek poprzez centralkę alarmu?? :roll: bez zabezpieczenia centralki? :norty:

 

Do autora całego wątku:

Zobacz miernikiem, czy przy włączaniu/wyłączaniu alarmu na wyprowadzeniach z alarmu pojawia Ci sie sygnał napięcia.

Jeżeli tak to podłącz to to zgodnie z wątkiem na tym forum - trzeba użyć szukajki - i podłaczyć pod swiatła awaryjne przy gałce zmiany biegów - przy włączniku.

Ja tak zrobilem i działa ok. Niestety nie mam obecnie schematów, czy było to podłączone przez diody czy nie, po prostu nie pamiętam. Myk z bezpiecznikami ma za zadanie ochrony centralki alarmu przed złodziejami prubującymi ją spalić w sytuacji jak jest podlaczona wlasnie bezposrednio do swiatel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.