Skocz do zawartości

E90 BLOKADA ZAPŁONU BLOKADA KIEROWNICY POMOCY


Dav5

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Nie trzeba było żadnej adaptacji robić , ikonka usunięta przez chanky-ego , wszystko śmiga wielkie dzięki i POLECAM , ma kolega wiedzę .

 

Rozmawiałem również z kolegą dziqsek i też temat do ogarnięcia u niego jest .

http://img845.imageshack.us/img845/904/logoqlq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a co powiecie gdy moja e90 zastrajkowała z samego rana i to na prostych kołach:) Scholo wałem ją do domu i od razu rozebrałem aby zobaczyć ten rygiel . I ku mojemu zdziwieniu był sprawny :) aby już niemieć z nią problemu wyjąłem rygiel który blokował kierownice a cały mechanizm zostawiłem. Następnie rozebrałem cały mechanizm rygla i wyjąłem z niego silniczek. Wiele osób pisze ,że silniczek się pali więc go również rozebrałem. A tam mym oczom ukazał się zwykły mechanizm z dwiema małymi szczotkami. Mechanizm przeczyściłem i złożyłem oraz z rozebranego silniczka od drukarki lexmark zaadaptowałem nowe szczotki:) silniczek złożyłem i sprawdziłem czy działa podłączając go do akumulatora. Wszystko działało. Następnie przesmarowałem cały mechanizm i złożyłem .

Potem pod piełem wszystko na swoje miejsce ale chciałem sprawdzić czy wszystko chodzi i pod piełem wszystkie wtyczki oprócz tej pod fotelem bo fotel wyjąłem aby było wygodniej mi wyjmować kolumnę. No ale jak kłódeczka była tak i została i doszedł nowy błąd airbagu CC-ID 97 no i kolumna CC-ID 186.

Odnośnie kolegi chanky mogę powiedzieć ,że kiedyś skasował mi już tą kłódeczkę ale za 2 miechy wróciła. A potem wróciło i zablokowało na amen i nie reaguje wo gule.

 

czy ktoś rozwiązał ten problem gdyż ASO za programowanie chce 1500zł a za wymianę kolumny (1500zł plus 1861zł kolumna i adaptacja to mówili ,że grosze:))

i najpierw diagnostyka 320zł

jestem z okolic Białegostoku a ceny z BMW Breczko Białystok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie gdy moja e90 zastrajkowała z samego rana i to na prostych kołach:) Scholo wałem ją do domu i od razu rozebrałem aby zobaczyć ten rygiel . I ku mojemu zdziwieniu był sprawny :) aby już niemieć z nią problemu wyjąłem rygiel który blokował kierownice a cały mechanizm zostawiłem. Następnie rozebrałem cały mechanizm rygla i wyjąłem z niego silniczek. Wiele osób pisze ,że silniczek się pali więc go również rozebrałem. A tam mym oczom ukazał się zwykły mechanizm z dwiema małymi szczotkami. Mechanizm przeczyściłem i złożyłem oraz z rozebranego silniczka od drukarki lexmark zaadaptowałem nowe szczotki:) silniczek złożyłem i sprawdziłem czy działa podłączając go do akumulatora. Wszystko działało. Następnie przesmarowałem cały mechanizm i złożyłem .

Potem pod piełem wszystko na swoje miejsce ale chciałem sprawdzić czy wszystko chodzi i pod piełem wszystkie wtyczki oprócz tej pod fotelem bo fotel wyjąłem aby było wygodniej mi wyjmować kolumnę. No ale jak kłódeczka była tak i została i doszedł nowy błąd airbagu CC-ID 97 no i kolumna CC-ID 186.

Odnośnie kolegi chanky mogę powiedzieć ,że kiedyś skasował mi już tą kłódeczkę ale za 2 miechy wróciła. A potem wróciło i zablokowało na amen i nie reaguje wo gule.

 

czy ktoś rozwiązał ten problem gdyż ASO za programowanie chce 1500zł a za wymianę kolumny (1500zł plus 1861zł kolumna i adaptacja to mówili ,że grosze:))

i najpierw diagnostyka 320zł

jestem z okolic Białegostoku a ceny z BMW Breczko Białystok

Co powiem? Powiem Ci tyle, że masz duży problem z ortografią. Może to być dysleksja. Poleca kontakt ze specjalistą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 lata później...

Witam,

podepnę się pod temat. U mnie podobne objawy były w mojej E90 325i. Naładowany akumulator do fulla i pochodziła dzień, następnego dnia ładowałem 12h i nie było prądu nawet na zapłon. Zacząłem majstrować coś przy akumulatorze (całym tym module) wyciągnąłem niebieską wtyczkę ( PODEJRZEWAM ŻE ONA MI OSŁABIAŁA AKU OD JAKIEGOŚ CZASU - bez niej auto jest zdrowe). Byłem u mechaniora jednego, drugiego itd. Określił jeden z nich że to może być ''moduł odcinający zapłon w razie wypadku'' i przez to też nie działają mi elektryczne lusterka. Co sądzicie o tym? Proszę o info priv. Będę mega wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Witam, dość długo uporałem się z blokadą kierownicy w e90 (Czerwona ikona). Finalnie u mnie wystarczyło porządnie przesmarować zamek i usunąć błąd w serwisie. Wszyscy straszyli mnie kosztownymi wymianami części, odwiedziłem sporo warsztatów samochodowych i każdy mówił co innego bez sensu... :mad2: Polecam spróbować przesmarować zamek i nie bawić się w wymiany części. Koszt niewielki a efekt wielki. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Przepraszam że odkopuje temat, ale spotkał mnie ten sam problem. Wyskakuje żółtą ikoną blokady kierownicy. Nie działa nawet zapłon. Na dworze delikatny mrozik, a samochód stał przez weekend na naprawdę delikatnie skręconych kołach. Nie działa reset pojazdu i podłączenie auta pod inne auto kablami rozruchowymi.

Ruszanie kierownica czy to delikatne czy mocne również nic nie pomaga. Co mogę jeszcze zrobić? Czy ktoś może mi łopatologicznie wytłumaczyć jak rozebrać kolumnę kierownicy aby dostać się do tej blokady? Czy jest ktoś z okolic Zielonej Góry kto zna problem i mógłby go naprawić? Bardzo proszę o pomoc, bo bez samochodu jestem uziemony i mam poważne problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Witam

Ja z kolei podjechałem pod dom, zostawiłem auto jak zawsze .Choć pierwszy raz na 5dni bez odpalania.Padał deszcz .

Po tym czasie chce otworzyć auto a tu zero reakcji, Po otwarciu z kluczyka podniesieniu maski ,chciałem z kabli odpalic ,a tu [BAD] ta kontrolka swiecaca na czerwono.

Wziełem akuś naładowałem i wszystko ok poza ta kontrolka , auta sie nie da odpalic zero reakcji dodatkowo wycieraczki szaleja , i lusterka nie działaja,.. Nie wiem czy cos da wymiana akumulatora na nowy. Sądzac ze po takim czasie padł to chyba znim kiepsko. Auto mam w placu laweta nawet nie wiedzie :mad2: :mad2: Dodam ze auto mam dopiero 4 miesiace prosze o pomoc Pozdrawiam BMW e91 320d 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
wyłączyć programowo , zapomnisz na zawsze

 

A co jeśli pół roku temu wyłączono mi to programowo „na zawsze” i właśnie dzisiaj nie mogę odpalić auta (żółta kierownica z kłódką)??

Zrobili mi to w polecanym warsztacie we Wrocławiu co się tylko bmw zajmuje.

Co może być przyczyną? Dodam że poprzednio powiedzieli mi , że zaktualizowali soft i problem nie ma prawa wystąpić .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

że zaktualizowali soft i problem nie ma prawa wystąpić .

А kto robil we Wroclawiu , jesli ne sekret ?

 

że zaktualizowali soft i problem nie ma prawa wystąpić

i

programowe wyłączenie

to dwie różne rzeczy ))

Zostałeś oszukany. Ludzie nie chcą wierzyć w prawdę, ludzie wierzą w kłamstwo i płacą za to kłamstwo pieniądze. Cena prawdy droższe niż kłamstwo !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmw Expert z Wrocławia. Wielu użytkowników tego forum ich poleca.

Wydawało się, że wiedzą co robią. Dużo grubsze fury od mojej tam stały...

Nie znam się na mechanice i elektronice, więc dlaczego miałem nie uwierzyć, że problem nie wystąpi?

Chyba, że może to być jeszcze usterka mechaniczna lub spowodowana czymś innym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.