Skocz do zawartości

Komentarze do "diesel czy benzyna"


M330d

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiem w stylu Gr-a niekwestionowanego bajkopisarza i interpretatora wszechwidzącego o tym co każdy wie i myśli

 

w zasadzie nie chce mi się z tobą gadać

Weź się w końcu zdecyduj.

 

Po co mnie wywołujesz , po co się na mnie powołujesz człowieku , powołuj się na swoich kolegów , rodzine itd a odemnie trzymaj się zdaleka modku <- OSTRZEŻENIE, dawno skończyła się taryfa ulgowa

 

A całego OT kasuję

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Puszczenie bączka przy mocniejszym przyspieszaniu to moim zdaniem nie usterka tylko natura diesla bez DPFa- ludzie przyzwyczajeni do "elastyczności" diesla po prostu wciskają głebiej gaz a że robią to na 5tce przy 60-70, to komp podaje więcej paliwa tyle że brakuje w pierwszej chwili powietrza do jego spalenia więc wylatuje chmurka.

Natomiast jak regularnie kopci w całym zakresie obrotów to moim zdaniem jest usterka/awaria itd, ale można z nią jeździć, tylko jak długo? :duh:

 

 

Nie no bez jaj. Silnik roku wszechświata , naszpikowany czujnikami pozwoli na to aby komputer był tak głupi żeby przedawkować?

Wtryski leją, egr uszkodzony, przepływka do bani lub po prostu zapchany filtr powietrza... i tyle...

ekspertem vel specjalistą :mrgreen: od diesli nie jestem, to tylko moje zdanie.... może niech takowy się wypowie. A Bax pytał chyba ogólnie a nie o M57N w szczególności ;)

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ogólnie to z tylko rannych obserwacji to wychodziło tak: jedzie przede mną A6 ofcourse 1.9tdi :mrgreen: , obojętnie czy jedzie po płaskim czy pod górke kopci nonstop, ale jak zaczeło wyprzedzać na lekkim wzniesieniu "eLke" to znikło w kłębach dymu :lol: , jade dalej trafiam na E46, stoimy na światłach, koleś jak ruszył to pomyślałem że to nie diesel tylko jakiś parowóz opalany węglem. :mrgreen: Tak się zastanawiam czy ludzie tego nie widzą, czy widzą i ignorują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak się zastanawiam czy ludzie tego nie widzą, czy widzą i ignorują.

Albo albo :norty: Ja tam się patrzę przed siebie a nie ciągle we wsteczne lusterko :cool2:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wam ciężko zrozumieć że w dieslu następuje tak zwany "odkurz " czyli cała sadza która się zebrała w układzie wydechowym przy mocniejszym wciśnięciu gazu wylatuje ......

ale jak już kopci na czarno non stop przy wciśnięciu gazu to jest to usterka....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co jeszcze mi padnie po 200 tys w dislu :)

 

 

Nie masz szans na taki przebieg :)

 

powiedz to właścicielom M57 którzy mają po 500-600 tysiecy. maja druga turbine i czesto drugi komplet wtryskiwaczy, ale sam silnik nie wykazuje zadnych sladow zuzycia.

 

btw, pozdro z włoch, trasa 1374km, średnie spalanie na całej trasie autostradami z prędkościami średnio 140km/h:

6.3l - 330d M57

4.5l - 320d M47TU

 

Jakub :) w poprzednim roku Chorwacja, Słowacja , raich , Polski nie licze i ponad 5 tys zrobione, średnie spalnie 6,5 l :)

w tym roku już zaliczona słowacja a na wakcje to własnie się zastanawiam nad Włochy lub Bułgarią ale napewno lekko 3 tys zrobie :) spalanie jak zawsze w dislu - po prostu małe , może i na codzień dużo km nie robie za to wekendy i urlop robie sporo :) combo odpoczywa :)

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wam ciężko zrozumieć że w dieslu następuje tak zwany "odkurz " czyli cała sadza która się zebrała w układzie wydechowym przy mocniejszym wciśnięciu gazu wylatuje ......

ale jak już kopci na czarno non stop przy wciśnięciu gazu to jest to usterka....

Zgadzam się z TC- jak depnę raz po okresie spokojnej jazdy to gubię chmurkę a potem już raczej czysto.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wam ciężko zrozumieć że w dieslu następuje tak zwany "odkurz " czyli cała sadza która się zebrała w układzie wydechowym przy mocniejszym wciśnięciu gazu wylatuje ......

ale jak już kopci na czarno non stop przy wciśnięciu gazu to jest to usterka....

Zgadzam się z TC- jak depnę raz po okresie spokojnej jazdy to gubię chmurkę a potem już raczej czysto.

 

A nie lepiej wezwać kominiarza? Ja tak robię po sezonie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wam ciężko zrozumieć że w dieslu następuje tak zwany "odkurz " czyli cała sadza która się zebrała w układzie wydechowym przy mocniejszym wciśnięciu gazu wylatuje ......

ale jak już kopci na czarno non stop przy wciśnięciu gazu to jest to usterka....

Zgadzam się z TC- jak depnę raz po okresie spokojnej jazdy to gubię chmurkę a potem już raczej czysto.

 

A nie lepiej wezwać kominiarza? Ja tak robię po sezonie....

człowieku czy Ty cokolwiek konstruktywnego napisałeś w tym wątku oprócz jakiś głupich , niepotrzebnych wstawek???

gdyby Rado rzucał takimi wstawkami od razu dostałby ostrzeżenie.....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
człowieku czy Ty cokolwiek konstruktywnego napisałeś w tym wątku oprócz jakiś głupich , niepotrzebnych wstawek???

gdyby Rado rzucał takimi wstawkami od razu dostałby ostrzeżenie.....

A nie lepiej się uśmiechnąć do takiego komentarza, powiedz? ;)

Kilkadziesiąt stron temu pisał konstruktywnie, dalej już chyba w tym tonie tylko można. Rado_! tego nie załapał, też idziesz w jego ślady? ;)

 

A gdyby - nie masz racji. Za takie coś nie. Ale za tekst personalny i owszem. Jak każdy. I koniec w tym temacie.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku czy Ty cokolwiek konstruktywnego napisałeś w tym wątku oprócz jakiś głupich , niepotrzebnych wstawek???

gdyby Rado rzucał takimi wstawkami od razu dostałby ostrzeżenie.....

A nie lepiej się uśmiechnąć do takiego komentarza, powiedz? ;)

Kilkadziesiąt stron temu pisał konstruktywnie, dalej już chyba w tym tonie tylko można. Rado_! tego nie załapał, też idziesz w jego ślady? ;)

 

A gdyby - nie masz racji. Za takie coś nie. Ale za tekst personalny i owszem. Jak każdy. I koniec w tym temacie.

lepiej się uśmiechnąć , masz rację ale przejrzałem ostatnie 4 strony tematu i z jego strony jest non stop to samo , więc....

nie należę do kłótliwych użytkowników , ponieważ piszę coś tylko i wyłącznie wtedy gdy mam rację ...

i wolę pisać aby komuś pomóc a nie chełpić się i podniecać jaki to mój samochód jest extra ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku czy Ty cokolwiek konstruktywnego napisałeś w tym wątku oprócz jakiś głupich , niepotrzebnych wstawek???

gdyby Rado rzucał takimi wstawkami od razu dostałby ostrzeżenie.....

A nie lepiej się uśmiechnąć do takiego komentarza, powiedz? ;)

Kilkadziesiąt stron temu pisał konstruktywnie, dalej już chyba w tym tonie tylko można. Rado_! tego nie załapał, też idziesz w jego ślady? ;)

 

A gdyby - nie masz racji. Za takie coś nie. Ale za tekst personalny i owszem. Jak każdy. I koniec w tym temacie.

 

są tu równi i równiejsi po prostu ,

MOD - jak ktoś nadal nie rozumie, to zalicza kolejne ostrzeżenia. Zamilcz, albo stąd znikaj.

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku czy Ty cokolwiek konstruktywnego napisałeś w tym wątku oprócz jakiś głupich , niepotrzebnych wstawek???

gdyby Rado rzucał takimi wstawkami od razu dostałby ostrzeżenie.....

A nie lepiej się uśmiechnąć do takiego komentarza, powiedz? ;)

Kilkadziesiąt stron temu pisał konstruktywnie, dalej już chyba w tym tonie tylko można. Rado_! tego nie załapał, też idziesz w jego ślady? ;)

 

A gdyby - nie masz racji. Za takie coś nie. Ale za tekst personalny i owszem. Jak każdy. I koniec w tym temacie.

lepiej się uśmiechnąć , masz rację ale przejrzałem ostatnie 4 strony tematu i z jego strony jest non stop to samo , więc....

nie należę do kłótliwych użytkowników , ponieważ piszę coś tylko i wyłącznie wtedy gdy mam rację ...

i wolę pisać aby komuś pomóc a nie chełpić się i podniecać jaki to mój samochód jest extra ....

 

pisałem już o tym kilka stron temu - przypominam, że ten wątek nie jest obiektywny, nie próbuje nawet zachować pozorów obiektywizmu, więc nie ma sensu nawet się strzępić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie należę do kłótliwych użytkowników , ponieważ piszę coś tylko i wyłącznie wtedy gdy mam rację ...

He he, to zapewne tak jak Rado, jemu też się wydaje, że pisze tylko wtedy, gdy ma rację :)

Ale spoko, rozumiem, że chodziło Ci o to, że zabierasz głos wtedy, kiedy jesteś o czymś przekonany i uważasz, że masz ku temu konkretne podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wiele stron tego wątku.

Wiadomo, każdy ma swoje racje dot. ekomoniki użytkowania.

Jeśli chodzi o jazdę dieslem, a benzyną w mieście to diesel wygrywa sprawnością moim zdaniem.

Większy moment przy niższych obrotach, przydatne gdy w trakcie spokojnej jazdy trzeba odjechać bez redukcji.

Jeżdżę obecnie benzyną V6 i mimo sporej elastyczności tego motoru brakuje zdecydowanie odejścia do ok 2500 obr., jakie ma nawet słabszy diesel. Wiadomo, benzyną redukcja i jazda, wtedy przejdziemy tego diesla ale nie o to chodzi.

 

Druga sprawa to zasięg w autach z lpg. Po pierwsze większe spalanie, po drugie... mocna benzyna prowokuje do dynamicznej jazdy reakcją na gaz i dźwiękiem, co niestety odbija się na spalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
wam ciężko zrozumieć że w dieslu następuje tak zwany "odkurz " czyli cała sadza która się zebrała w układzie wydechowym przy mocniejszym wciśnięciu gazu wylatuje ......

ale jak już kopci na czarno non stop przy wciśnięciu gazu to jest to usterka....

Zgadzam się z TC- jak depnę raz po okresie spokojnej jazdy to gubię chmurkę a potem już raczej czysto.

 

A nie lepiej wezwać kominiarza? Ja tak robię po sezonie....

Ale po co? Życie moje i mojej rodziny nie jest zagrożone od zasadzonego komina...

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też czytam wątek długo - jazda benzyną jest droższa niż diesel nie ma co oszukiwać - średnio 0.3 zł na litry i około 2litrów paliwa na 100 km naprawy droższe ale i tak więcej oszczędzi się na paliwie. Z diesel czy benzyna zawsze się coś popsuje. inna charakterystyka mocy silnika - szczególnie małe benzyny nie mają mocy w niskich obrotach ale jak ktoś jeździł nie dieslem bez turbiny to też padaka i nie ciągnie to wcale do przodu. Większe benzynowce już mają fajną elastyczność. Dla mnie różnic wielkich nie ma tym i tym byle do celu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej wezwać kominiarza? Ja tak robię po sezonie....

Ale po co? Życie moje i mojej rodziny nie jest zagrożone od zasadzonego komina...

 

Egoista.

Mam ok 1 km ładnego podjazdu na ktorym trenuję jazdę na rowerze. To co wdycham nie pozwala mi zapomnieć za co nienawidzę diesla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A nie lepiej wezwać kominiarza? Ja tak robię po sezonie....

Ale po co? Życie moje i mojej rodziny nie jest zagrożone od zasadzonego komina...

 

Egoista.

Mam ok 1 km ładnego podjazdu na ktorym trenuję jazdę na rowerze. To co wdycham nie pozwala mi zapomnieć za co nienawidzę diesla.

Tak jakby z rur benzyn wylatywały same pachnące stokrotki :mrgreen: :norty: Idź do lasu, tam jest czyściej i ciszej no i bezpieczniej bo Cię wściekły kierowca diesla nie przejedzie :lol:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOD: masz już tylko ostatnie ostrzeżenie przed wyleceniem z forum, więc skończ powielać w każdym poście tą samą głupotę, albo powiedz, że chcesz się rozstać z tym forum, to nie ma problemu.

 

Więcej upomnień nie będzie.

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej kopcą wyroby Audi.

:lol: :lol: :lol: miałem w tym dziwacznym temacie nic nie pisać ale się uśmiałem zdrowo teraz :lol: :lol: :lol:

 

czy na tym forum jest opcja "ingore" :?: , żeby nie czytać przez przypadek takiej radosnej twórczości :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR modku - nie blokuj moich postów , wiem że masz wielkie ego ale lecz je sobie na kimś innym

wiec odwal się odemnie , NIE ROZUMIESZ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

twoi ziomale piszą bezsensu , poza tematem i jakoś im nic nie mówisz a mnie to od razu ostrzeżenie a już najlepiej bana - człowieku a rób sobie bana - skoro tego potrzebujesz to se ulżyj !!! normalnie się zapłacze ,

 

kolejny raz pisze na temat i mi to kasuje - to rób mi bana skoro nic nie moge powiedzieć !!!!!!!!!!! po co te krtyńskie kolejne twoje komentarze - pytam się jeszcze raz - co ty komentujesz swoje kropki ???????? czy ty się dobrze czujesz ??? co jeszcze napisze o mnie zakropkowując wcześniej mój post ?? co jeszcze sobie dopowiesz i skomentujesz ????? co jeszcze napiszesz że ja coś pisze ???? komuna ci nadal w głowie ??????????

i oczywiście zrób kapturowy sąd i wydaj wyrok na podstawie kropek i swoich przymyśleń ,

 

zdufany w sobie modek co dali mu troche władzy i wyrabia co chce , oj woda sodowa uderza do głowy

 

Proszę kolejny raz o interwencje kogoś NORMALNEGO !!!!! kto rozumie co to obiektywność i to co pisze i czym powinien się zajmować moderator FORUM !!! GR niczego nie rozumie i nie zrozumie - to taki przypadek

 

skoro tak pinujesz porządku to stosuj to do wszyskich !!!!! ZROZUMIAŁEŚ czy znowu COŚ niejsane dla CIEBIE !!! chciałeś mnie sprowokować to masz

 

a jak mi to skasujesz KOLEJNY raz to będe sobie to zamieszczał wszędzie !!!! tak dla zabawy i na złość - dokładnie tak samo jak ty mnie blokujesz teraz !!! wiem że szybko reagujesz kropkując mnie , taka cenzurka żeby inni nie zdążli zobaczyć co napisałem , spryciarz

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.