Skocz do zawartości

Komentarze do "diesel czy benzyna"


M330d

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Hyhyhy, rozlałem kawe :lol: dobrze, że nie olej. :wink: Zamiast rannej prasówki robie przegląd forum, dużo ciekawsze. Od wczoraj zrobiłem 100km, spalanie mi pokazuje 9,4l. To tak żeby coś na temat było. :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

to GR pożeraczu km ile stuknełeś od kąd ją masz swoją 3l benzyną km ? ja wiem że wam wszyskim 3l benzyną pali tyle co nic , napewno jak baxowi poniżej 10l wychodzi :) sam pisałeś że się wozisz codziennie do warszawy z Grodziska , już się wycofujesz ?

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
to GR pożeraczu km ile stuknełeś od kąd ją masz swoją 3l benzyną km ?

Ciężko zrozumieć co napisałeś w tym niby zdaniu, ale odpowiedź jest prosta: 31kkm.

 

ja wiem że wam wszyskim 3l benzyną pali tyle co nic , napewno jak baxowi poniżej 10l wychodzi :)

Guzik wiesz, czytałbyś dokładnie ze zrozumieniem, to byś mitów nie tworzył.

Ja spalanie mam w podpisie, na bieżąco.

 

sam pisałeś że się wozisz codziennie do warszawy z Grodziska , już się wycofujesz ?

Problem w tym, że ja nie mam się z czego wycofywać, za to Ty masz problem ze zrozumieniem co czytasz. Wstyd, bo setki razy powtarzane.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to GR pożeraczu km ile stuknełeś od kąd ją masz swoją 3l benzyną km ?

Ciężko zrozumieć co napisałeś w tym niby zdaniu, ale odpowiedź jest prosta: 31kkm.

 

 

a konkretnie wole się upewnić 31kkm to ile ??? wole mięć pewnośc bo zaraz coś będziesz gadała że niezrozumiałeś

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to GR pożeraczu km ile stuknełeś od kąd ją masz swoją 3l benzyną km ? ja wiem że wam wszyskim 3l benzyną pali tyle co nic , napewno jak baxowi poniżej 10l wychodzi :) sam pisałeś że się wozisz codziennie do warszawy z Grodziska , już się wycofujesz ?

A Tobie to się jeszcze chłopie to pisanie bez ładu i składu, zupełnie nie na temat nie znudziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby taki bystry w liczbach...

 

odpowiedź d) 31000km

 

wole się dopytać bo ty tak jasno piszesz a później sobie dorabiasz teorie , wiec dosadnie będe się pytał co masz na myśli , a twoje docinki zachowaj panie moderatorze dla siebie

 

oświecisz mnie przez ile lat zrobiłeś te 31 000 km , ja zrobiłem przez 2 lata 20 tys bo to mój 2 samochód nigdy tego nie ukrywałem i nie dorabiałem teorii , ty przez ile ? żeś się wymądrzał jak to "jeździsz BMW"

 

wiec czekam na odpowiedź "Panie jeżdżący BMW" :duh:

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Rado! wejdz na spalania u GR i tam masz wszystko. Od maja 2008 do lipca 2010 ponad 30tyś km. Masz ładnie opisane, jakie spalanie i w jakich okolicznościach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
wole się dopytać bo ty tak jasno piszesz a później sobie dorabiasz teorie , wiec dosadnie będe się pytał co masz na myśli

Dla każdego "kkm" jest jasne. Przepraszam, nie dla każdego.

Dosadnie? znowu nie rozumiesz znaczenia słów, których używasz. Przestań męczyć...

I nie pękaj - masz już chyba dożywotni tytuł dorabiania teorii, ja się o niego nie biję.

 

oświecisz mnie przez ile lat zrobiłeś te 31 000 km , ja zrobiłem przez 2 lata 20 tys bo to mój 2 samochód nigdy tego nie ukrywałem i nie dorabiałem teorii , ty przez ile ? żeś się wymądrzał jak to "jeździsz BMW"

Nie mam nic do ukrycia, ale do oświecania raczej też :shock: bo, no wybacz, ale kaganka oświaty nie dźwigam :lol: :lol: :lol:

Za każdym razem dajesz przykład, że nie pamiętasz co czytasz, czytasz wybiórczo, lub zwyczajnie nie rozumiesz co czytasz. Ale chyba jestem już ponad to, więc zamiast napisać :search: odpowiem...

Pierwsze tankowanie 330Ci zarejestrowałem 21.05.2008.

I jak widać jest to moje drugie\pierwsze, zależy od podejścia, auto. Przy czym 318tką jeżdżę zdecydowanie mało.

Jak mówiłem - BMW jeżdżę codziennie. A jakie Ty z tego wnioski sobie wyciągasz, to już chyba tylko forum onetu może odpowiedzieć.

 

wiec czekam na odpowiedź

Słusznie. "Na pieszczotę trzeba zasłużyć".

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chyba Cię zmartwię - przy 200kkm najprawdopodobniej mu się poprawi, co na to wpłynie, to się okaże :mrgreen:

a, i te 200kkm to będę miał za chwilę, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie jeżdżę BMW i 330Ci ma już 197kkm :mrgreen:

.

 

ale kręcisz , ( mijasz się z prawdą lub jak zwykle czegoś niedopowiesz bo przecież wszycy wiedzą o co chodzi :))

tutaj sugerujesz że jeździsz dużo swoim BMW , GR sie chwali że zaraz mu stuknie 200 tys bo dużo jeździ nie to co ja :) -sorx ale uśmiałem się nieźle - dlatego dopytywałem się o ten przebieg , co z tego skoro jak widać kupił z przebiegiem 170 tys - GR uważaj bo zajeździsz swoje 330 i no i niedługo ci przestanie brać olej :)) samo się naprawi :)

 

a widzisz ja jeżdże od święta i stuknełem 20 tys prawie jak ty który codziennie jeździ :)

 

dalszych twoich wywodów nie mam zamiaru kometować bo ty co chwila gadasz co innego ,

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

a widzisz ja jeżdże od święta i stuknełem 20 tys prawie jak ty który codziennie jeździ :)

 

 

Bueheheheheh, a jakie to ma znaczenie czy ktoś jeździ codziennie czy raz w tygodniu? W szkole Cie nie nauczyli, że 30kkm>20kkm więc jak by tego nie liczyć jeździ BMW więcej od Ciebie. :mrgreen:

 

Ten znaczek '>' znaczy że czegoś jest więcej od czegoś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

no i chyba Cię zmartwię - przy 200kkm najprawdopodobniej mu się poprawi, co na to wpłynie, to się okaże :mrgreen:

a, i te 200kkm to będę miał za chwilę, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie jeżdżę BMW i 330Ci ma już 197kkm :mrgreen:

.

 

ale kręcisz , ( mijasz się z prawdą lub jak zwykle czegoś niedopowiesz bo przecież wszycy wiedzą o co chodzi :))

tutaj sugerujesz że jeździsz dużo swoim BMW , GR sie chwali że zaraz mu stuknie 200 tys bo dużo jeździ nie to co ja :) -sorx ale uśmiałem się nieźle - dlatego dopytywałem się o ten przebieg , co z tego skoro jak widać kupił z przebiegiem 170 tys - GR uważaj bo zajeździsz swoje 330 i no i niedługo ci przestanie brać olej :)) samo się naprawi :)

 

a widzisz ja jeżdże od święta i stuknełem 20 tys prawie jak ty który codziennie jeździ :)

Mówiłem, że wnioski, jakie wyciąga z czytanego tekstu, Twoja chora głowa, nadają się jedynie na forum podobne do onetu. Nie myliłem się.

 

dalszych twoich wywodów nie mam zamiaru kometować bo ty co chwila gadasz co innego ,

Nie wierzę. Już kiedyś to obiecywałeś w tym wątku. Rzucasz słowa na wiatr, nie są nic dla Ciebie warte.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i chyba Cię zmartwię - przy 200kkm najprawdopodobniej mu się poprawi, co na to wpłynie, to się okaże :mrgreen:

a, i te 200kkm to będę miał za chwilę, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie jeżdżę BMW i 330Ci ma już 197kkm :mrgreen:

.

 

ale kręcisz , ( mijasz się z prawdą lub jak zwykle czegoś niedopowiesz bo przecież wszycy wiedzą o co chodzi :))

tutaj sugerujesz że jeździsz dużo swoim BMW , GR sie chwali że zaraz mu stuknie 200 tys bo dużo jeździ nie to co ja :) -sorx ale uśmiałem się nieźle - dlatego dopytywałem się o ten przebieg , co z tego skoro jak widać kupił z przebiegiem 170 tys - GR uważaj bo zajeździsz swoje 330 i no i niedługo ci przestanie brać olej :)) samo się naprawi :)

 

a widzisz ja jeżdże od święta i stuknełem 20 tys prawie jak ty który codziennie jeździ :)

Mówiłem, że wnioski, jakie wyciąga z czytanego tekstu, Twoja chora głowa, nadają się jedynie na forum podobne do onetu. Nie myliłem się.

 

dalszych twoich wywodów nie mam zamiaru kometować bo ty co chwila gadasz co innego ,

Nie wierzę. Już kiedyś to obiecywałeś w tym wątku. Rzucasz słowa na wiatr, nie są nic dla Ciebie warte.

 

Jako moderator można by od ciebie oczekiwać czegoś wiecej , obrażałeś wielokrotnie i wielokrotnie opowiadasz że cię źle zrozumiano , ja tylko człowieku ci zacytowałem własne słowa , dla każde jasne jest co chciałeś przez to powiedzieć , no chyba że za chwile jak kiedyś nam powiesz że ty tylko żartowałeś

 

niech każdy sam je zinterpretuje co ty miałeś na myśli , pokazałem tylko jedną z wielu twoich jasnych i zrozumiałych wypowiedzi ,

 

nadal jestem pod wrażeniem twojej codzienne eksploatacji 330i - jak to sam powiedziałeś cytat " bo ja w przeciwieństwie do Ciebie jeżdżę BMW i 330Ci ma już 197kkm :mrgreen: " :cool2: wow i bańka oleju do tego

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

No widzisz co warte są Twoje słowa? Miałeś milczeć a tu...

 

Jako moderator można by od ciebie oczekiwać czegoś wiecej

Jako moderator sumiennie wykonuję swoje "obowiązki". Ale to OT, więc skończ.

 

niech każdy sam je zinterpretuje co ty miałeś na myśli , pokazałem tylko jedną z wielu twoich jasnych i zrozumiałych wypowiedzi ,

Dzięki. Jedynym, który nic nie rozumie jesteś Ty, ale to szczegół.

 

nadal jestem pod wrażeniem twojej codzienne eksploatacji 330i

Dzięki za uznanie.

 

wow i bańka oleju do tego

Mówi się "i frytki do tego".

 

Skończ już pogrążanie się.

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOD: Jeśli myślisz, że będziesz wpisywał po kilka razy OT, które Ci kasuję, to się grubo mylisz. Ostrzeżenie. I w tyle mam czy czujesz w tym komunę, gradobicie czy inną sraczkę.

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odbiegnę od tematu, ale przedstawię swój punkt widzenia jako osoby, która nie używa auta do pracy lecz dla przyjemności i okazjonalnych wyjazdów.

Dla mnie tylko benzyna i to mocna benzyna. Ostatnio testowałem swoje E46 M3 na trasie przy spokojnej jeździe spaliła mi niecałe 8l (niewiele więcej niż 330CI), E46 330d z dużo mniejszą mocą spaliłaby mi przy takiej jeździe podejrzewam niewiele poniżej 6l. Przy dynamicznej jeździe i w mieście różnica byłaby większa na niekorzyść M3 czy 330CI, ale frajda z jazdy nieporównywalna. Do czego zmierzam ? Po prostu dużym benzyniakiem da się jechać oszczędnie, ale kiedy jest ochota można się nacieszyć, gdybym miał diesla musiałbym mieć drugie auto, które dawałoby frajdę z jazdy, której niestety w przypadku diesla nie uświadczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę odbiegnę od tematu, ale przedstawię swój punkt widzenia jako osoby, która nie używa auta do pracy lecz dla przyjemności i okazjonalnych wyjazdów.

...

otóż to, dla przyjemności i okazjonalnych wyjazdów - mocna benzyna... tez bym tak chciał i do tego dążę

 

Jednak niektórzy muszą dojeżdżać czasem ładnych kilkadziesiąt/set km np. codziennie do pracy i wybierają diesla

m.in. z rozsądku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak niektórzy muszą dojeżdżać czasem ładnych kilkadziesiąt/set km np. codziennie do pracy i wybierają diesla

m.in. z rozsądku...

 

mam znajomego, który wybrał 320d z bardzo prostego powodu - chciał możliwie mocne E46 LCI o pojemności do 2000ccm (żeby nie trafić w akcyzę 18.6%). nastawiał się już na 318i 143PS... ale okazało się, że 320d ma lepsze osiągi, a spala 2/3 tego co 318i. niestety prawda jest taka, że za benzynowe E46 o sensownych osiągach trzeba dopłacić od 3000-4000zł akcyzy dodatkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak niektórzy muszą dojeżdżać czasem ładnych kilkadziesiąt/set km np. codziennie do pracy i wybierają diesla

m.in. z rozsądku...

 

mam znajomego, który wybrał 320d z bardzo prostego powodu - chciał możliwie mocne E46 LCI o pojemności do 2000ccm (żeby nie trafić w akcyzę 18.6%). nastawiał się już na 318i 143PS... ale okazało się, że 320d ma lepsze osiągi, a spala 2/3 tego co 318i. niestety prawda jest taka, że za benzynowe E46 o sensownych osiągach trzeba dopłacić od 3000-4000zł akcyzy dodatkowo.

 

Ja bym chcial zoaczyć minę tego znajomego po pierwszej poważniejszej awarii klekota.

 

Yacek- nie da się osiągnąć M3 8 litrow w trasie.... no chyba, że z zamkniętymi oczami:)

 

BTW mój rekord na 350 km trasie to 7,8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

W dieslu jest duże ryzyko kosztownej awarii. Osobiście wolałbym wybrać słabszego benzyniaka, płacić trochę wiecej przy dystrybutorze, lub zapodać dobrą sekwencję ale spać spokojnie, nie martwić się jak jak trafi mi się złe paliwo (a na BP czy shelu trafiają się też taki) i płacić potem grubą kasę. Mimo swoich zalet to jakoś nie jestem do końca przekonany do diesla. No chyba że to stare 1.6d czy 2.0d w mesiu. hehehe ale to inna historia. I nikt nie powie z posiadaczy diesla, że nie bierze pod uwagę że coś w jego dieslu może pujść coś nie tak. Trzeba brać to pod uwagę i wliczyć w koszty.

pujsc :arrow: pojsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.