Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem w E90


paypal

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję zdemontować boczek przy zamkniętych drzwiach ale nie chce wyjść przy desce rozdzielczej - haczy się w okolicy lusterka na drzwiach. Podciąganie za rygielek przy jednoczesnym otwieraniu klamki nic nie daje.... Trzymając rygielek w górze, gdy go puszczę to opada z powrotem (chowa się w boczek drzwi).

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 535
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Całego boczka nie dało się zdemontować ale przeczyściłem styki od wtyczki do zamka i zaczęło działać. Zatem sukces. Okazało się, że mam już zamek wymieniony, bo ma datę produkcji rok później niż produkcja uata.

-------------------

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Od wczoraj mam ten sam problem z otwieraniem auta. Z tym że u mnie nie działają piloty, a tak jest wszystko ok, zamki chodzą, wszystkie drzwi się ryglują przyciskiem w środku. Bezpieczniki ok. Czy ktoś wie, który to jest przekaźnik za bezpiecznikami odpowiedzialny za centralny zamek ? Jakieś foto ? opis ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do centralnego zamka w różnych aspektach są bezpieczniki:

 

2, 19, 56, 57, 53

 

Strona numer 2 w temacie.

 

Ja wymieniłem tylko 56 i 57 na 20A.

Najlepiej przejrzyj wszystkie bezpieczniki, ale sprawa może być poważniejsza,np. antena/odbiornik. (np u znajomego, ale w E61 był problem obu wiązek oraz diversity do wymiany).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki mam wszystkie dobre. Wczoraj rozebrałem spoiler i dostałem się do Diversity, sprawdziłem kable, w peszlach o ile to było możliwe i wydają się być nie przetarte. Z Diversity na 4-pinowej wtyczce zmierzyłem dwa napięcia. Na jednym PIN 12V i na drugim 4,6V. Pytanie moje do Was czy ktoś wie czy przy naciśnięciu przycisku na pilocie powinno pojawić się jeszcze jakieś napięcie ? Które wysteruje przekaźnik. Chyba że ktoś z szanownych kolegów poświęci się i sprawdzi na własnym samochodzie :lol: . Zdjąć spoiler tj. naprawdę 2x śruba torx, 1x sruba na klucz 10" i dwa plastikowe zaczepy. Piloty mam 100 % sprawne, sprawdzone. Pytam o to, bo chcę wiedzieć na 100% czy mam do wymiany wzmacniacz anteny. Jeżeli na śląsku (Katowice, Bytom i okolice) jest fachowiec który to stwierdzi za pomocą komputera(skanera) to proszę o PW. Jeżeli ktoś z Was wie gdzie kupić taki Diveristy (poza ASO i Allegro) to też proszę o PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poweidzcie mi,

 

nie dzialaja mi prawe drzwi

 

Przod nie otwiera sie ale zamyka - czasem postuka chwile i sie nie zamknie ale rzadko

 

tyl w ogole nie reaguje

 

Dodatkowo nie dziala mi elektryczne sterowanie lusterkiem wlasnie prawym, lewe dziala, jak i drzwi lewe sa ok

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, udało mi się rozwiązac więc opisuje

 

Nie dział pilot - wszelkie prawidła forumowe mówiły - pilot z akumulatorem - prawdopodobnie odbiornik pilota pada.

 

Pojechałem do bardziej znanego warsztatu w Krakowie - podpieli pod kompa,potrzymali auto pół dnia, odbieram, potwierdzają - odbiornik - bo w pilocie akumulator i pilot działa. Odesłali mnei jednak do aso gdyż oni takich żeczy nie naprawiają.

 

Podjechaem do aso w krakowie - potwierdzili odbiornik - 700zł , programowanie 300. Czas oczekiwania tydzień ( muszą zamówić część )

 

W wolną sobotę pojechałem do osiedlowego zakładu zajmującego sie auto alarmami - naprawili w 30 sek. jak się okazało - nie złapał tego warsztat ani aso

 

W PILOCIE JEST BATERIA :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy strajkują to zobacz bezpiecznik numer 57.

Jeśli tylko drzwi kierowcy to sprawdź bezpiecznik nr 56.

 

Z tego co pamiętam, to numery bezpieczników na odwrót.

Drzwi kierowcy, to bezpiecznik drugi od lewej (na dole).

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 57 od wszystkich drzwi oprócz kierowcy a 56 od kierowcy.

Nie tak dawno wymieniałem sam ten bezpiecznik i doszedłem, który to jest po schemacie zamieszczonym w moim samochodzie przy skrzynce z bezpiecznikami (trafiłem za 1 razem - był spalony i po jego wymianie zamek ruszył).

Może numeracja i umiejscowienie (kolejność) bezpieczników różniła się w zależności od wersji lub roku produkcji......

Mój egzemplarz jest jednym z ostatnich przed liftem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaglądałem tam tylko raz przez 4,5 roku. U mnie bezpiecznik od drzwi kierowcy (i chyba bagażnika w E91), to na dole drugi od lewej (u mnie na pewno nr 57). Może w innych rocznikach i modelach jest inna numeracja.

Ja proponuję wymienić dwa bezpieczniki za jednym razem na 20A.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Auto BMW E91 325d Touring

 

Mam problem z centralnym, mianowicie wszystko jest ok tylko przestały działać jedne tylne drzwi -prawe, wcześniej słyszałem tak jak by jakiś tryb przeskakiwał (takie "trrrrrrr" kilka razy) i padł do konca, teraz słychać jakieś działanie w drzwiach jak ryglowanie, ale nie ryglują się.

 

Szukam na allegro siłownika ale nic nie widzę, co trzeba wymienic ? Cały zamek ?

A może po rozebraniu da się to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem nigdy tylnego zamka, ale pewnie musisz kupić cały kompletny.

U mnie przestał ryglować prawy przód. Wykręciłem aby zobaczyć co dokładnie kupić. Przedmuchałem, nasmarowałem i zaczął działać.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem nigdy tylnego zamka, ale pewnie musisz kupić cały kompletny.

U mnie przestał ryglować prawy przód. Wykręciłem aby zobaczyć co dokładnie kupić. Przedmuchałem, nasmarowałem i zaczął działać.

 

A zanim przestał działać miałes takie objawy jak moj ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem nigdy tylnego zamka, ale pewnie musisz kupić cały kompletny.

U mnie przestał ryglować prawy przód. Wykręciłem aby zobaczyć co dokładnie kupić. Przedmuchałem, nasmarowałem i zaczął działać.

 

A zanim przestał działać miałes takie objawy jak moj ?

 

Z rok wcześniej raz mi nie zamknął auta, ale po chwili zaczął normalnie działać. Po roku przestał zamykać, więc go wykręciłem, przeczyściłem i znów działa.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skontaktowalem sie z podwojni EX wlacicilem i dowedzalem sie, ze samochod stał przez 3 miesiace w garazu po czym akumulator sie rozladował. Po naladowaniu akumulatora drzwi z prawej strony przestaly sie otwierac, prawy tyl nawet sie nie zamyka.

 

Przyciskiem w srodku klikajac reaguje tylko lewa strona

 

 

ktos cos?

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam problem z centralnym zamkiem. E91/2007 rok

Z kluczyka otwiera wszystkie drzwi i klapke od wlewu paliwa ale z pilota nic kompletnie. Próbowałem i jednym i drugim pilotem i nic. Ani drzwi nie otwiera ani klapy ani też nie zamyka. Tak jakby sygnał wogóle nie dochodził do auta.

Wszystko działało normalnie auto sie otworzyło pod sklepem a jak dojechałem do domu, jakieś 2 km to już nie reagowało na pilota. Dodam że mróz był - 9 st ale co to jest za mróz :(

Sprawdzałem bezpieczniki 56 i 57 i są całe.

Macie jakiś pomysł , albo jakiegoś uczciwego specjaliste od elektryki we Wrocławiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.