Skocz do zawartości

320d otwieranie bagażnika z przyciskiem wewnątrz samochodu


MarcinPaw

Rekomendowane odpowiedzi

Nie masz bo kolega Marcin ma jedyne w swoim rodzaju e46 320 TDI :mrgreen:

 

Nie ma co sie smiac - mam tak samo w dowodzie :shock: :D :duh: Co do przycisku, to najprowdopodobniej przetarty kabelek łączący klape z karoserią, lub przekaźnik (jesli przycisk tylko ją zamyka)

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi ci o ten przycisk co jest obok awaryjnych i sluzy do blokowania zamkow od wewnatrz ? Jesli tak to po odblokowaniu zamkow powinienes otworzyc bagaznik tym przyciskiem nad tablica rejestracyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Chodzi ci o ten przycisk co jest obok awaryjnych ? jesli tak to on sluzy tylko do blokowania drzwi od srodka. Bagaznik otwiera sie albo przyciskiem na kluczyku lub przyciskiem umieszczonym nad tablica rejestracyjna lub ewentualnie wkladajac kluczyk do zamka i przekrecajac.

Tym przyciskiem koło awaryjnych tez otworzysz bagażnik jeśli jesteś w środku samochodu i masz zaryglowane drzwi, ale musisz tez nacisnąć ten gumowy przycisk nad tablica rejestracyjna. Natomiast jeśli masz zaryglowane drzwi i nie użyjesz tego przycisku a chcesz otworzyć bagażnik musisz wyciągnąć kluczyk ze stacyjki co jest nie praktyczne i dopiero teraz będziesz mógł otworzyć go z kluczyka

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy o ten przycisk koledze chodzi ale dla wszystkich zdziwionych i niewiedzących, wystarczy w realOEM wpisać trunk unlocking i wyskoczy wam przycisk do otwierania bagażnika z wnętrza kabiny. Przycisk - jeśli jest w opcji auta - znajduje się zaraz nad rączką do otwierania maski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o ten przycisk co jest obok awaryjnych i sluzy do blokowania zamkow od wewnatrz ? Jesli tak to po odblokowaniu zamkow powinienes otworzyc bagaznik tym przyciskiem nad tablica rejestracyjna.

dokładnie ten przycis tylko własnie chodzi mi o otworzeni tym przyciskiem klapy w ten sposób żeby sie lekko uchyliła tak jak to sie dzieje przy jej otwieraniu z kluczyka (żebym nie musiał już używac gumowego przycisku nad tablicą) na początku tak miałem a teraz musze wyjąć kluczyk ze stacyjki i dopiero otworzyć komuś bagażnik bo inaczej sam sie nie uchyli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co sie orientuje to teraz ci dziala prawidlowo jak kazdemu. Ten przycisk sluzy tylko do blokowania i odblokowania zamkow a zeby klapa bagaznika odskoczyla troche do gory to trzeba nacisnac przycisk na kluczyku lub nad tablica rejestracyjna. Poprawcie mnie jesli sie myle, u mnie tak to dziala i w jednej i w drugiej E46.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przycisk sluzy tylko do blokowania i odblokowania zamkow a zeby klapa bagaznika odskoczyla troche do gory to trzeba nacisnac przycisk na kluczyku lub nad tablica rejestracyjna. Poprawcie mnie jesli sie myle, u mnie tak to dziala i w jednej i w drugiej E46.

 

u mnie działa tak samo - ale może ten przycisk do blokady zamków wewnątrz auta można jakoś przeprogramować przez Kay Memory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co sie orientuje to teraz ci dziala prawidlowo jak kazdemu. Ten przycisk sluzy tylko do blokowania i odblokowania zamkow a zeby klapa bagaznika odskoczyla troche do gory to trzeba nacisnac przycisk na kluczyku lub nad tablica rejestracyjna. Poprawcie mnie jesli sie myle, u mnie tak to dziala i w jednej i w drugiej E46.

Dokładnie tak dizła. Ale nie trzeba wyciagac kluczyka zeby otworzyc bagaznik , pisałem o tym juz wyrzej. Wystarczy nacisnac tel przycisk od blokowania drzwi (fakt bagaznik nie odskoczy) i nacisnac gumowy przycisk nad tablica rejestracyjna

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam. Odświeżę trochę temat. Mam problem z otwieraniem bagażnika poprzez ten przycisk nad tablica rejestracyjna. Dodam ze z pilota wszystko działa. Prąd dochodzi bo sprawdzałem na ostatniej kostce przed tym przyciskiem. Po podłączeniu na "krótko" było słychać ze kalpa się otwiera. Wiec przewody w tej gumowej osłonie muszą być ok. Sprawdziłem tez bezpieczniki - też ok. Gdzie szukać przyczyny? Jakiś przekaźnik , gdzie się znajduje?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
problem rozwiązany. Okazało się że w malutkiej czarnej kostce (Mikro przełącznik przycisku tylnej klapy) która można rozebrać były lekko zaśniedziałe styki

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie otwiera sie dlatego jak masz kluczyk w stacyjce , zeby jakis :evil: utas :evil: jak stoisz w korku czegos nie podlecial i nie zajumal z bagaznika , tak wiec wszystko masz ,ok. A jesli otwierasz tylko z kluczyka a np. przyciskiem pod rejestracja sie nie da to na bank zasniedziale styki w lampkach od podswietlenia tablicy :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A nie otwiera sie dlatego jak masz kluczyk w stacyjce , zeby jakis :evil: utas :evil: jak stoisz w korku czegos nie podlecial i nie zajumal z bagaznika , tak wiec wszystko masz ,ok. A jesli otwierasz tylko z kluczyka a np. przyciskiem pod rejestracja sie nie da to na bank zasniedziale styki w lampkach od podswietlenia tablicy :cool2:

 

Jesteś pewien ze zasniedziałe styki od podświetlenia rejestracji maja coś wspólnego z "ręcznym" otwieraniem klapy ? U mnie były one zasniedziałe i nie swieciło mi podswietlenie rejestracji a klapa otwierała sie recznie.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a nie masz nakopane tam w tych kablach ? Bo u mnie była ułamana blaszka w lewym podswietleniu a bagażnik sie otwierał. Troche dziwna ta Twoja sprawa z tego by wynikało ze jesli spali Ci sie zarówka to tez nie otworzysz klapy.Ostatnio to wszystko rozkrecałem i do otwierania klapy ida zupełnie inne kable co do podswietlenia

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.