Skocz do zawartości

m30b30 problem z kontrolka cisnienia oleju


Conrado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy czujnik cisnienia oleju w silniku 3.0 R6 M30B30 jest razem z czujnikiem poziomu oleju w misce olejowej?

Ostatnio swiecila mi kontrolka oleju zaczela lekutenko żarzyć. Myslalem ze olej trzeba dolac bo juz kilka tysiecy zrobilem od wymiany. Chcialem dolac a tu po wlaniu pol litra na bagnecie ponad max. Wiec tyle co wlalem od wymiany tyle bylo nadal. Potem jezdzilem kilka dni i nie zaswiecila sie juz tylko wyskakuje na komputerze komunikat: oeldruck sensor. Chcialem odpiac czujnik i zobaczyc czy wtedy zgasnie. Odpiolem kostke ta kolo obudowy filtra oleju lampka zgasla ale znowu teraz po podpieciu wogole nie swieci. Szukalem na forum ale nie znalazlem nic takiego. Nie znalazlem rownierz na allegro czujnika do mojego silnika. Nie jestem pewnien rowniez czy on jest w misce olejowej razem z czujnikiem poziomu oleju. Moze mnie ktos naprowadzic. Z góry dziekuje za porady

BMW 730iA wcześniej

BMW 520i E34, BMW 318 E21, BMW 525 TDS E34, BMW 525i E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie komu przyda.Czujnik cisnienia znajduje sie w głowicy przy scianie grodziomej pod zbiorniczkiem wyrownawczym. Jest taki sam jak w wiekszosci BMW. Roznic sie moze tylko koncowka elektryczna albo na wtyczke albo na srubke ktora przykreca kabel. Wymienilem czujnik i teraz wszystko w porzadku gasnie kontrolka momement po uruchomieniu silnika. Mysle ze zanim ktos sie da namowic na remont silnika ,wymiane pomp olejowych czy chocby pomiar cisnienia oleju warto wymienic ten czujnik ktory moze narobic spustoszenia i zle wrozyc przyszlosc silnikowi. Wiekszosc sklepow ma go nam iejscu i kosztuje kilkanascie zlotych

BMW 730iA wcześniej

BMW 520i E34, BMW 318 E21, BMW 525 TDS E34, BMW 525i E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, że przy wyłączaniu motoru czasami zapala mi się oeldruck sensor a czasami nie. Rano jak odpalam samochód to kontrolka smarowania nie gaśnie przez kilka chwil, nie wiem - moze 2,3 sekundy. Pozniej wszystko jest ok. Na ciepłym juz nie ma takiego problemu... Poziom oleju sprawdziłem. Mam odrobine ponad połowę miarki więc chyba spoko. Dodam też, że jak odpale silnik to musi chwile potrwac aż wkreci sie na odpowiednie obroty - podobnie jak z kontrolką smarowania, co to moze byc za problem?

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem, że przy wyłączaniu motoru czasami zapala mi się oeldruck sensor a czasami nie. Rano jak odpalam samochód to kontrolka smarowania nie gaśnie przez kilka chwil, nie wiem - moze 2,3 sekundy. Pozniej wszystko jest ok. Na ciepłym juz nie ma takiego problemu... Poziom oleju sprawdziłem. Mam odrobine ponad połowę miarki więc chyba spoko. Dodam też, że jak odpale silnik to musi chwile potrwac aż wkreci sie na odpowiednie obroty - podobnie jak z kontrolką smarowania, co to moze byc za problem?

 

U mnie bylo podobnie nap oczatku jak kupilem. Czasem pojawial sie komunikat oeldruck sensor. Potem kontrolka lubila sie zaswiaecic w czasie jazdy. Potem zarzyc az w koncu wogole nie zaswiecala sie. Czujnik u mnie tak jakby sie rozszczelnil i kapalo przez niego olejem. Po wymianie niedogodnosci ustapily. Rano ze ci nie gasnie przez kilka sekund to nic strasznego. W wiekszosci samochodow z przebiegiem kilkuset tysiecy tak jest. Po prostu pompa musi oleju napompowac po nocy do ukladu i to schodzi te kilka sekund

BMW 730iA wcześniej

BMW 520i E34, BMW 318 E21, BMW 525 TDS E34, BMW 525i E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Ja zdejmiesz zbiorniczek wyrownawczy plynu chlodzacego na scianie grodziowej. Jak go zdejmiesz to zobaczysz. Tak to ciezko chyba ze na macanego. Stanij po stronie kierowcy wsadz reke pod zbiorniczek wyrownawczy i macaj glowice. Napewno ten czujnik znajdziesz.

BMW 730iA wcześniej

BMW 520i E34, BMW 318 E21, BMW 525 TDS E34, BMW 525i E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.