Skocz do zawartości

BMW 520i 129KM M20 --pali jak smok


Rekomendowane odpowiedzi

Mam BMW e34 520 129KM rok 1990 w mieście spala mi około 18 litrów gazu czy to normalne , czytając posty innych uzytkowników myślęże jest coś nie tak. Nie mam ciężkiej nogi i jeżdzę spokojnie. Moze mi coś doradzicie aby mój wozik nie chciał tyle pić 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam E34 w manualu i tyle mi smali mam instalację gazową Elpigaz moze ktoś ma programik obsługujący sterownik NICOALUS to bym se może coś zmniejszył z tym gazem

 

dużo softu jest tu do gazu i nie tylko: http://members.lycos.co.uk/eobd/

 

Ma ktos moze instalacje z komputerkiem Autronic AL700 II gen. w silniku m50, bo mi w mieście tez dużo pali 17 litrow gazu, wydaje mi sie ze za duzo powinien z 1,5l mniej chyba, nie wiem jeszce jak na trasie ze spalaniem.

 

pozdr.

Lukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje byle 320 palilo w miescie do 15 gazu na trasie nigdy mniej niz 11 - jezdzilem tak srednio spokojnie - ale to bylo E30 ty masz E34 wiec mysle ze to spalanie jest ok - 129km na takiego wola jak E34 to stanowczo za malo - jeszcze brak momentu w silniku m20b20 powoduje ze trzeba go krecic wysoko - a wtedy pali duuuuzo za duuuuzzo :)

 

Pozdrawiam

 

P.S. Spalanie w m20 bardzo mocno zalezy od kondycji silnika - sprawdz kompresje w garach...

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja skolei mam M20B25 i w trasie LPG paliła n a starym reduktorze 9-10l w mieście 13-15. Teraz mam nowy reduktor i jeszcze nie wiem ile teraz mi spala. To co podałem wyżej jest potwierdzone z tym co gaziarze mi mówili. Te silniki tyle powinny palić. Jak pali więcej to albo od ciężkeij nogi albo źle wyregulowanej instalki. Dodam tylko jeszcze że mam instalke I generacji. :cool2:
Nie chcem, ale muszem... jeździć na gazie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
525i pali mniej niż 520 i tego sie nie zmieni chyba że obie strony depczą.. 525 i ma większą moc i łątwiej silnik pracuje ponadto jest bardziej elastyczny... co skutecznie zmniejsza spalanie mi na trasie pali 10 L gazu... a w miescie nei chce i sie mierzyć ale chyba n zbiorniku 60 L 400 km zrobiłem czy jakoś tak :)
kupie silnik 2,5 L bądz 2.0 litra albo zestaw do swapa na 3l ,3,5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 525 m20 i mi pali od 15do 18 litrów gazu w mieście i poniżej 12 litrów w trasie nie schodzi.

 

U mnie jest podobnie... ale jak ktoś zna lekarstwo to z miłą chęcią poeksperymentuję :cool2:

 

U mnie takie samo spalanie i chyba te silniki tak palą. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoją BMW od nie dawna , ale na wakacyjnych urlopowych trasach ,średnie spalanie w trasie wyszło mi jakies 10.5 litra gazu ( ale to nie jazda).

Zeby normalnie jechać trzeba lekko depnąc i wtedy wychodzi mi jakieś 11- 12 litrów LPG.

Natomiast co do jazdy w mieście....mniej jak 15 litrów LPG mi jeszcze nie wyszło, a górnej granicy wole nie zanć :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdze tylko na Pb (ale juz niedługo przy tych cenach :( ) i spalanie mam dokładnie takie jak mówi instrukcja, tzn: miasto 13,7l, trasa 9,2l przy 120km/h, jak jeżdze spokojnie i korzystam z obwodnic, a nie cały czas 1,2,3 stop to ok 11l w miejskiej jeździe, no ale jak depnę po centrum to wychodzi 20l :roll2:

 

Niestety konstrukcja tego silnika to 76'r :jawdrop: więc nie można liczyć, że będzie oszczędny i dynamiczny.

Teraz mam tylko wspomnienia..... http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=19333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.