Skocz do zawartości

Chiptuning do e91 320d w automacie


Amstaff

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem kto dla nich robi programy, aczkolwiek mysle ze powinienes powaznie zastanowic sie zanim oddasz komus auto, gdyz remont silnika w E90 kosztuje troszke $$$.

Co do polecanych to:

CompSport, Masters, Unitronic, Mr Motors (pytaj o Rogala), na pomorzu zetknalem sie z Tune-Up (Rob555) ale nie wiem czy robi E90, ewentualnie poszukaj w necie kontaktu do Aligatora. To tak w wielkim skrocie i wg losowej kolejnosci jak mi do glowy przyszlo.

Sprzedam:

1. Agregat DSC kompletny

2. HCU do DSC nowka w atrakcyjnej cenie.

3. Junctionbox control unit - sterownik sterujacy elektronika auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 121
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam chip AC Schnitzera na 200 KM i 400 Nm, skrzynia automat. Na chipe przejechalem juz 60 tkm, i nic sie nie dzieje, takze mozecie uderzac w taka moc.

Osobiscie wolalbym zrobic program u dobrego tunera. Tylko nie przekraczajcie 400 Nm w automacie dla dobra skrzyni. Jedyny minus takiej mocy to mocne dymienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chip AC Schnitzera na 200 KM i 400 Nm, skrzynia automat. Na chipe przejechalem juz 60 tkm, i nic sie nie dzieje, takze mozecie uderzac w taka moc.

Osobiscie wolalbym zrobic program u dobrego tunera. Tylko nie przekraczajcie 400 Nm w automacie dla dobra skrzyni. Jedyny minus takiej mocy to mocne dymienie.

widocznie masz wgranego gotowca nie uwzględniającego parametrów Twojego silnika, bo nie powinien dymić, a tym bardziej mocno

Audi B2 4.2 V8 yeahh

BMW e91 2.0d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Masz mapę AC Schnitzera i dymi Ci auto ? Dziwne. Jeździłem 320d strojonym przez nich i 535d ( przez nich czyli w Bielsku u Sikory ) i nie było żadnych oznak dymu. A strojenie kosztuje jakieś chore pieniądze, jeśli porównujemy chociażby do Mastersa, który do najtańszych też nie należy, z tym, że nie ma stresu związanego z utratą gwarancji ( jeśli ktoś jest bardziej przejmujący :D )

Swoją drogą mam pytanie do posiadaczy 320d dłubniętych przez Mastersa. Patrząc z perspektywy czasu nadal jesteście zadowoleni ? Sam się do nich wybieram niedługo, ale biorę jeszcze pod uwagę inny warsztat.

 

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z automatem nie ma problemu ( to ta sama co monotowana w 335i, gdzie w serji jest 400 NM).

 

Skąd taka informacja? Nie bardzo w to wierzę, ale jesli to prawda to moge wszystkich posiadaczy 320 dA uspokić, że ta skrzynia w 335i znosi grubo ponad 500 Nm

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzałem katalog części i szok :shock: Wygląda na to, że faktycznie 320 dA i 335i maja tą samą skrzynię: GA6HP19Z

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E90/Sedan/USA/335i-N54/LHD/N/2007/march/browse/automatic_transmission/automatic_gearbox_ga6hp19z/

http://bmwfans.info/parts/catalog/E90/Sedan/Europe/320d-N47/LHD/N/2007/april/browse/automatic_transmission/automatic_gearbox_ga6hp19z/

 

Najprawdopodobniej oznacza to, że 400 Nm to pryszcz dla skrzyni w 320dA. 335i które maja ponad 500 Nm jest na pęczki i jeszcze nie słyszałem żeby komuś padł automat.

 

Natomiast 335d ma "grubszą" skrzynie GA6HP26Z

 

http://bmwfans.info/parts/catalog/E90/Sedan/Europe/335d-M57N2/LHD/N/2007/march/browse/automatic_transmission/automatic_gearbox_ga6hp26z/

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Później jak znajdę podrzucę link to wypowiedzi jednego usera, posiadacza 335d na temat jego skrzyni.

 

Słyszał ktoś o padnięciu tej skrzyni? Chodzi mi o zużyciu w wyniku przebiegu. Sam nie wiem czy jest sens pchać się w automat...

 

Ma ktoś możę/lub zrobi filmik z normalnej jazdy pokazujący jak skrzynia miesza biegami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zarejestrowani

To moze pochwal się wynikami, jakis scan z przyrostów, no i w koncu moze jakis filmik bys wrzucil z przyspieszeniem;)

 

Zaobserwował może ktoś chipujących równiejsza/cichszą pracę silnika??

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chipował ktoś może już w Poznaniu?? Bo jak narazie znalazłem tylko jedną firmę gekocars.pl z poznania, ale niestety żadnych opini ani ewentualnych kosztów, na temat kosztów, oczywiście będę dzwonił jutro, ale jednak zawsze warto oddawać w sprawdzone ręce...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to w firmie 4Turbo (Warszawa-Mysiadło) , gdzie serwisuję inne swoje auto. Dla chętnych link : http://www.remap.pl . Wykresu nie mam bo nie mają hamowni - dla mnie to nie jest priorytet, trzeba by się przejechać do ich oddziału w Katowicach (pomiar oczywiście free). Generalnie jestem bardzo zadowolony, trochę km już przejechałem i jeśli miałbym to robić ponownie to chwili bym się nie zastanawiał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

for turbo to dobra marka...

Pytaj o Azraela i powolaj sie na mnie z Forum-Subaru.

 

Też jestem zarejestrowany na Forum SIP a co do 4T to myślę, że nie muszę się powoływać :wink:

 

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.