Skocz do zawartości

awarie w bmw


energizer

Rekomendowane odpowiedzi

mam tą bmw od kilku dni i juz mam dosyc tego dziadostwa , szukam na forum i nic mi nie znajduje, elektryczne szyby nie działaja niedochodzi prąd do przełącznika jest tylko na jednym z przewodówm i na dodatek teraz niemam kierunkowskazów .Bezpiecznik wymieniłem choć był dobry nie wiem gdzie jest przerywacz moze to jego wina,moze ktos wie co jest moze ktos doradzi?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej zadał trafne pytanie. Modele z Twojego rocznika można znajeźć w cenach 7-15tys.zł. Jeżeli Twoje auto znajdowało się w dolnym przedziale kwotowym to nie dziw się że posiada pewne mankamenty. Zresztą usterki które podałeś nie są poważne i nie będą kosztowne. Spięcie lub przerwana instalacja elektryczna, ewentualnie bezpiecznik lub przekaźnik. Jezeli sprawia Ci kłopot znalezienie usterki to oddaj auto do elektryka. Złość nic tu nie da, a jak się nie podoba to zmień na francuza skoro są takie bezawaryjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobną bmw tylko że 325td z 92r i musze powiedzieć że po 4 miesiącach mam dopiero 1 poważną awarie (sterownik pompy) ale nie załamuje się wiem że jak zrobię to będę miał zrobioną dla siebie oi nią pojeżdżę. przy takim roczniku trzeba liczyć się z własnym wkładem w auto:)ale pamiętaj że jak włożysz to w swoje a nie wyrzucisz pieniędzy błoto :) te twoje użalanie się jest śmieszne szyby?? co to za wielki problem dla dobrego elektryla... 2h roboty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiązka sprawdzona wsio ok, szyby niby rzecz błacha ale nie usmiecha mi sie jezdzić w taki upał z zamkniętymi, u mnie nie ma dobrego elektryka i niechce raczej dawać tego niby fachowca nic nie zrobia a kase skasuja, tak ze jeszcze musze wiedziec gdzie znajduje sie ten przekaznik od szyb i go wymienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi co to za przekażnik DME??

 

DME-sterownik, komputer silnika.

 

Przekaźniki od szyb znajdziesz za schowkiem pasażera, u mnie są w tym dużym czarnym "pudełku", są wlutowane, nie wiem czy ty je też masz, czy jakoś to inaczej wygląda u Ciebie, pod maską nie znajdziesz chyba od szyb ale mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok juz sie ide tam dobierać , a który to bedzie dokładnie?

 

 

a wiec tak, tam niemam żadnych przekazników jest tylko dmuchawa, i dwie skrzyneczki jedna metalowa z jedna wtyczka< chyba komputer > druga plastikowa z dwoma wtyczkami, jest jeszcze jedna pomarańczowa wtyczka nie podłaczona i druga z dwoma pinami tez nie podłaczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

super dziekiza linka , a teraz znowu nastepna awaria centralny w drzwiach pasażera nie działa, albo ja mam pecha albo to auto mnie nie lubi

 

a co oznacza to Convertible ??bo 318i sie zgadza rok 96 tez

 

no i nie po polsku to jest :? :(

niestety po polsku będzie trudno

z tym zamkiem to może szwankować mikrowyłącznik który jest w drzwiach

masz tu jeszcze jeden link gdzie możesz zobaczyć swoje auto w częściach i zorientować się co gdzie jest wpisz tam ostatnie siedem znaków numeru VIN tzn. nr. nadwozia

http://www.realoem.com/bmw/select.do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mikrowyłącznik sprawdzisz i bedzie działać to wyciągnij silniczek z zamka.Bardzo często się zdarza że wyciera się wyłącznik krańcowy i wtedy centralny w tych drzwiach przestaje działać.Naprawa tego jest banalnie prosta,wystarczy wylutować wyłącznik(jest na trzech nóżkach) i wlutować go 0,5-1mm wyżej.

Miesiąc temu robiłem to i najdłużej zajęło mi dojście do tego dlaczego nie działa centralny tylko w tych drzwiach.Jest trochę ekwilibrystyki przy wyciąganiu silniczka bo zamka na zewnątrz się nie da wyciągnąć bez wymontowania prowadnic szyb.Trzeba mieć zręczne palce :D

Tu jest opisane jak to zrobić http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=131544

Edytowane przez green71
A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok juz sie ide tam dobierać , a który to bedzie dokładnie?

 

 

a wiec tak, tam niemam żadnych przekazników jest tylko dmuchawa, i dwie skrzyneczki jedna metalowa z jedna wtyczka< chyba komputer > druga plastikowa z dwoma wtyczkami, jest jeszcze jedna pomarańczowa wtyczka nie podłaczona i druga z dwoma pinami tez nie podłaczona

 

Przekaźniki są w tym pudełeczku (moduł komfortu) do którego idzie wtyczka żółta, zielona i większa czarna (od tyłu jeszcze jedna)

 

http://img188.imageshack.us/img188/113/centr.th.jpg

 

a ta skrzyneczka metalowa to jest sterownik ABS, komputer silnika DME wyciągniesz podnosząc maskę i po stronie pasażera w podszybiu, jeśli nie musisz to nie wydzieraj :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przekaźniki są tej skrzynce dużej do której idzie zielona, żółta i duża czarna, od tyłu jeszcze jedna. Ona się trzyma z tego co pamiętam na 4 zatrzaskach, odchylasz i wyjmujesz, skrzyneczkę rozbierasz podobnie, 4 zatrzaski odchylasz i zdejmujesz wieczko. Który przekaźnik, tego Ci nie powiem bo nie wiem a jest ich tam kilka i do tego są wlutowane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.