Skocz do zawartości

Podgrzewane lusterka


Natek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy w E91 320d 163KM, produkcja 12.2005 istnieje możliwość, zeby nie było podgrzewanych lusterek? Jak to moge sprawdzić prostym sposobem?

 

W moim poprzednim E39 nie trzeba było nic właczac, lusterka grzały same kiedy trzeba lub cały czas. któregos razu jak wziadłem do auta na lusterkach byla rosa, która nie odparowała po drodze do pracy. było 17 stopni na zewnatrz 7 rano. W poprzednim aucie wydaje mi sie, że lusterka sie oczyszczały tylko nie pamietam dokladnie czy temp zewnetrzna była taka wysoka.

 

A może jest jakaś temperatura do ktorej działa grzanie lusterek?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Standardowo nie ma podgrzewanych lusterek. Chyba wersje poliftowe maja podgrzewane lusterka w standardzie.

 

czy po zawartości skrzynki z bezpiecznikami bede w stanie sprawdzić?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wyjęci wkładu - dochodzą kable z kostką :-) Wyjmuje się łatwo.

 

najpewniej nie ma u mnie podgrzewanych lusterek, wklady sa białe asferyczne i w katalogu części http://bmwfans.info/parts/catalog/E91/Touring/Europe/320d-M47N2/LHD/N/2005/december/browse/vehicle_trim/mirror_glass/ wychodzi, że są niepodgrzewane bo nie ma innych białych asferycznych. Jak dotykam ręką wkładu w trakcie jazdy to nie czuje aby lusterko było choć troche cieplejsze. Po porannym starcie kiedy na lusterkach była rosa, nie odparowała po przejechaniu kilku km.

 

Chciałbym doposażyć auto w podgrzewane lusterka.

 

Pytanie nr 1

Czy wystarczy wsadzić wkłady podgrzewane, upewnić sie, ze jest bezpiecznik? Czy trzeba coś uaktywniać pod komputerem? Czy bedą już kable do podpięcia?

BMW oferuje zestaw doposażenia ten - http://bmwfans.info/parts/catalog/E91/Touring/Europe/320d-M47N2/LHD/N/2005/december/browse/vehicle_trim/retrofit_heating_outside_mirror/ i tam w zestawie oprócz wkładów sa kabelki plus jakieś końcówki czy kostki.

 

Pytanie nr 2

Czy ktoś dosć szczegółowo mogłby opisac jak wyjąc wkłady nie uszkadzając ich? Gdzie co wsadzic, w którym miejscu podważyć itd.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkłady są montowane na wcisk i jak zrobisz to delikatnie, to na pewno nic nie uszkodzisz. Podejrzewam, że jeśli po wyjęciu wykładu z lusterka, będą kabelki (dwie żyły zakończone tak jakby wtyczką) to instalacja już jest i wystarczy że sprawdzisz czy jest napięcie pod odpaleniu silnika na tym kabelku i wtedy kupisz wkłady podgrzewane i gotowe. Jeśli brak instalacji, no to trza będzie ją zrobić, ale nie wydaje mi się żeby do tego celu było trzeba grzebać w oprogramowaniu kompa.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć lusterka podgrzewane, włączją się same przy temp. poniżej 3C, nie pamiętam już ale też powinny się włączyć przy włączeniu podgrzewania szyby, dotknij ręką, będziesz czół.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Powinieneś mieć lusterka podgrzewane, włączją się same przy temp. poniżej 3C, nie pamiętam już ale też powinny się włączyć przy włączeniu podgrzewania szyby, dotknij ręką, będziesz czół.

 

niestety nie mam podgrzewanych lusterek, po zdjęciu szkieł nie ma mat pod nimi, nie ma też kabelka wiszącego w wiązce, który sie wpina do podgrzewanych szkieł. Czyli czeka mnie zestaw doposażeniowy za 700 zeta

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zestaw już zamontowany, obyło sie bez problemów. Lusterka grzeja, choć nie zawsze a wydawało mi sie, ze powinny grzać zawsze. Zauważyłem, ze grzeją już jak jest +5 st ale nie grzeja jak jest np + 8 st. wie ktoś jak jest realizowanie podgrzewanie lusterek w E90, są jakieś warunki jakie muszą być spełnione, temp graniczna?

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się tak, że nie mogą grzać non stop. Bo doprowadziłoby do tego że szkła by mogły się za bardzo nagrzać. Więc albo lusterka są podgrzewane poniżej jakiejś temperatury, albo co jakiś czas jest przerwa w podgrzewaniu, by wychłodzić szkło, a potem ponowne załączenie podgrzewania. Myślę, że raczej ta druga opcja jest realizowana.

E30, E36, E60, E87, F48

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka grzeją gdy temperatura na zewnątrz jest poniżej + 15 st.C.

 

i tu sie mylisz, przyglądam sie termometrowi ostatnio i zauważyłem, ze już przy +6 grzeja a przy + 8 jeszcze nie

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lusterka sa w kazdym BMW, ktore ma halogeny.

Jezeli ich nie ma wystarczy kupic 2 maty za 40pln na allegro i podpiac je pod wlacznik ogrzewania tylnej szyby.

 

no moje auto własnie nie ma przednich halogenów. A swoją drogą maty z allegro + podpięcie pod tylna szybe to druciarnia. Chcialem mieć zrobione porządnie i oryginalnie. Poza tym nie widze prostego rozwiązania aby wkleić mate pod lusterko a na l=plastik mocujacy. Poza tym to też rzeźbienie

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Powinieneś mieć lusterka podgrzewane, włączją się same przy temp. poniżej 3C, nie pamiętam już ale też powinny się włączyć przy włączeniu podgrzewania szyby, dotknij ręką, będziesz czół.

 

niestety nie mam podgrzewanych lusterek, po zdjęciu szkieł nie ma mat pod nimi, nie ma też kabelka wiszącego w wiązce, który sie wpina do podgrzewanych szkieł. Czyli czeka mnie zestaw doposażeniowy za 700 zeta

 

Kolego a napisz jeszcze jak ściągnąłeś te szkła, bo chce u siebie sprawdzić ponieważ przy 5,5 C mi nie grzeją więc chce sprawdzić przed zimą czy mam podgrzewane lusterka. A swoją drogą jestem załamany tym samochodem, co krok mnie rozczarowuje, auto bardzo dobrze wyposażone a podgrzewanych lusterek nie ma. Już w FIESTACH dają podgrzewane lusterka a w BMW trzeba za wszystko dopłacać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć lusterka podgrzewane, włączją się same przy temp. poniżej 3C, nie pamiętam już ale też powinny się włączyć przy włączeniu podgrzewania szyby, dotknij ręką, będziesz czół.

 

niestety nie mam podgrzewanych lusterek, po zdjęciu szkieł nie ma mat pod nimi, nie ma też kabelka wiszącego w wiązce, który sie wpina do podgrzewanych szkieł. Czyli czeka mnie zestaw doposażeniowy za 700 zeta

 

Kolego a napisz jeszcze jak ściągnąłeś te szkła, bo chce u siebie sprawdzić ponieważ przy 5,5 C mi nie grzeją więc chce sprawdzić przed zimą czy mam podgrzewane lusterka. A swoją drogą jestem załamany tym samochodem, co krok mnie rozczarowuje, auto bardzo dobrze wyposażone a podgrzewanych lusterek nie ma. Już w FIESTACH dają podgrzewane lusterka a w BMW trzeba za wszystko dopłacać!

 

Aby sprawdzic czy są podgrzewane nie trzeba zdejmować szkła (troche to ryzykowne) tylko zdjąć osłonę lusterka. aby to zrobić należy pazurami chwycić za jej dolną część i szarpnąć...

Jest jednak prostrzy sposob na sprawdzenie: jeżeli szkła sa białe to nie ma podgrzewania, jeżeli niebieskawe to na 100% są podgrzewane.

Podgrzewanie lusterek włacza sie równocześnie z tylna szyba, niezależnie od temperatury.

 

Pozdr.

 

P.S. Jeżeli chodzi o zestaw doposażeniowy to oprócz zestawu (w skład wchodzą nowe szkła, instalacja, przelotki, kostki el.) należy doliczyć parę zł na programowanie- jest to tzw "retrofit" i samochód musi widzieć że ma nowe ustrojstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sprawdzaniem czy ma sie podgrzewane lusterka to tak jak kolega wyżej napisał, jeśli są białe to nie ma, jeśli niebieskie to jest. Tak samo było u mnie, były biale.

 

Natomiast musze sprawdzać tą opcję, którą opisałeś z wymuszeniem podgrzewania lusterek przy wyższej temperaturze. Np jest 10 stopni a jest rosa na lusterkach i chcemy sie jej pozbyć. Sprawdze z tym podgrzewaniem tylnej szyby.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym sprawdzaniem czy ma sie podgrzewane lusterka to tak jak kolega wyżej napisał, jeśli są białe to nie ma, jeśli niebieskie to jest. Tak samo było u mnie, były biale.

 

Natomiast musze sprawdzać tą opcję, którą opisałeś z wymuszeniem podgrzewania lusterek przy wyższej temperaturze. Np jest 10 stopni a jest rosa na lusterkach i chcemy sie jej pozbyć. Sprawdze z tym podgrzewaniem tylnej szyby.

 

 

A ja mam szkła fotochromy i też jest podgrzewanie ;P w ogóle fajna sprawa ściemniają się lusterka zew. i wew. też :)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety zasada działania podgrzewnych lusterek w E90 jest dla mnie zagadką. Wczoraj przy +11 stopniach właczyłem ogrzewanie tylnej szyby i lusterka nie grzały. Po południou jechalem w deszczu, wycieraczki chodziły, temp ta sama, już bez ogrzewania tylnej szyby i lusterka grzały.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś z kolegów kto ma podgrzewane lusterka ma je zakodowane w numerze Vin jako wyposażenie :?: :?: :?:

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.