Skocz do zawartości

330 Ci Bierze olej- nowy silnik?


dakoblue

Rekomendowane odpowiedzi

A co do Valvoline Maxlife-hmmm na swoim przykładzie mogę powiedzieć że ubywało mi go więcej niż innych półsyntetyków, i kilka osób też na forum pisało że ubytki są nieco większe, lecz silnik bardzo cicho na nim pracuje.

 

Można by się pokusić o tezę, iż ma w sobie więcej syntetyka niż inne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Valvoline Maxlife-hmmm na swoim przykładzie mogę powiedzieć że ubywało mi go więcej niż innych półsyntetyków, i kilka osób też na forum pisało że ubytki są nieco większe, lecz silnik bardzo cicho na nim pracuje.

 

Można by się pokusić o tezę, iż ma w sobie więcej syntetyka niż inne :)

 

Dokładnie tak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie oleju przejechane 1600 km.Zuzycie zero !

mechanik sugerowal zeby po 8000 km wrocic do poprzedniego oleju

jest szansa ze sie teraz uszczelnil silnik bardziej i bedzie bral go mniej?

 

Jaki olej zalałeś ?

Co do uszczelnienia to faktycznie, może stworzyć się nagar i uszczelnić, moim zdaniem jednak jeśli to dobry olej to nagar nie powinien powstać.

Valvoline Maxlife 10w40 to olej, który w/g zapewnien producenta regeneruje uszczelniacze, przywracając im elastyczność - na ile w tym prawdy to nie wiem.

Jednak znam ludzi, którzy leją ten olej do M54 i twierdzą, że ubytki są znikome.

 

Castrol Magnetic 10W40

zezarl 0,5 l na 2200 km,czyli lepiej niz poprzednio ale jednak zre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chciałbym odgrzać temat:)

 

Ktoś z małopolski ewentualnie ze śląska (najlepiej okolice Oświęcimia) może się podjąć remontu M54b30? Nie wiem co jest niezbędne do wymiany ale chciałbym mieć w końcu święty spokój z moją bawarką:D

 

Jak ktoś ma doświadczenie albo może kogoś polecić to proszę o PW.

 

Pozdrawiam,

 

Żeby sztucznie nie wydłużać wątku do kolegi z następnego posta uwaga:)

Wiadomo, że zawsze się ktoś taki znajdzie co ma super egzemplarz ale jakoś po spalaniu z taga wnioskuję, że albo masz inny silnik albo zamiast oleju twój motorek "przepala" benzynę:) Średniego spalania 13.8 nie miałem nigdy nawet jak startowałem w KJS-ach. (Oczywiście mowa o średnim a jak wiadomo KJS nie mają po 600km) Te silniki przy normalnej jeździe palą ok 10L a przy delikatnej można się zmieścić w 8L więc nie wiem jak ty tym autem jeździsz. Ale koniec OT. M54 generalnie lubią olej i amen! :)

 

A ja w dalej szukam...

Edytowane przez DreSik.PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GR no to już znasz M54 który nie bierze oleju. Wymieniam olej co 12tys i od wymiany do wymiany nie dolewam ani grama. Poziom na miarce nie zmienia się w ogóle. Styl jazdy 70% miasto 30% trasy przeważnie dość szybko. Przebieg 100% niecałe 190.000km. I od przebiegu 140.000 zalewany Castrolem 10w/40 (nie wiem czemu taka decyzja właściciela) więc leję to co poprzedni właściciel i z silnikiem zero problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Fajnie ;) nie tylko Tobie nie łyka, jeszcze Jakuba nie łyka, zenta - a oni do tego na pełnych syntetykach jeżdżą ;)

Reszta może walczyć, lub się przyzwyczaić, lub "zaryzykować" 10w40 ;)

ostatnio czytałem na forum, w serii 5 - wymiana uszczelniaczy nic nie dała, właściciel szarpnął się na pierścienie ;)

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż rzeczywiście jest taka opinia że M54 żłopią olej. Pamiętam jak pojechałem pierwszy raz do mechanika to właśnie zapytał mnie ile dolewam na 1000km. Był naprawdę zdziwiony że przez 5000km jakie zrobiłem od zakupu nie dolałem ani grama. Ale spoko kolega w Alfie 156 2.5TS od nowości dolewa średnio 1L na 1000km i serwis twierdzi że wszystko jest ok (auto teraz ma ok 85kkm). Teraz wyjeżdżamy na wakacje łącznie pykniemy ok 6000km i się śmieje że będzie musiał wziąć 2x4L na dolewki. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.